7 причин: Чому протікає душова кабіна знизу з піддону

Обновлено: 6 Травня 2022.

Чому протікає душова кабіна знизу з піддону

У цій статті сайт ПроВанну.Інфо розглянув питання чому протікає душова кабіна знизу з піддону та запропонуємо варіанти вирішення проблеми. Також дамо поради, які допоможуть уникнути течі у майбутньому.

Це важливо знати!

Найчастіше здається, що душова кабіна чи куточок тече знизу з-під піддону. Але насправді це не так. Протікання може утворитися в різних місцях. А вода, звичайно, йде вниз і витікає з-під душової кабіни. Тому не завжди пошук проблеми може бути простим.

Нижче ми навели різні варіанти проблем, через які протікає душова. Деякі з них застосовні для душових кабін, що окремо стоять, інші – для куточків. Рекомендуємо ознайомитись з усіма, щоб швидко знайти проблему та усунути її.

Неправильна герметизація душового піддону перед монтажем кутника

На жаль, це дуже поширена проблема у душових куточках. Піддон має бути повністю приклеєний до плитки стіни за допомогою якісного антибактеріального санітарного силіконового герметика. Щоб герметик встиг повністю затвердіти, йому зазвичай потрібно 24 години. Хоча час затвердіння може бути різним для продуктів різних виробників.

Тому рекомендується уважно читати та дотримуватися інструкцій виробника. Якщо душовий куточок встановлений до герметизації душового піддону, вода часто може витікати зі стику між душовим піддоном і настінною плиткою біля кріпильних профілів стін душового куточка.

Старий герметик

Силіконовий герметик з часом руйнується та потребує періодичного оновлення. Від якості силіконового герметика та ретельності його нанесення залежить, скільки він прослужить. Коли силіконовий герметик псується, він твердне, втрачає свої еластичні та адгезивні властивості. Зрештою він відшаровується від піддону душової кабіни чи стіни.


Важливо

При оновленні герметика переконайтеся, що весь старий силікон видалений з усіх поверхонь і що ділянки, що закладаються, абсолютно чисті і сухі. Інакше новий герметик погано схопиться і не прослужить довго.


Єдиний варіант – заміна герметика. Видаліть старий силікон по всьому периметру душової кабіни, навіть у тих місцях, де немає протікання. Ретельно промийте місце його нанесення, протріть сухою ганчіркою і зачекайте, поки піддон і стіни повністю висохнуть. Після цього нанесіть якісний силіконовий санітарний герметик по всьому периметру піддону.

Герметизація піддону силіконовим герметиком

Протікає стик між стіною та душовим піддоном

Стик між душовим піддоном та стінами є найбільш поширеним місцем, де виникають протікання. Але може бути кілька причин, чому душова кабіна або куточок протікає тут.

Рух піддону – часта причина чому душова кабіна тече. Якщо піддон злегка зміщується, це може призвести до двох наслідків, які викликають проблеми:

  • Силіконовий герметик відходить від поверхні;
  • У затиранні нижнього ряду плитки утворюються тріщини.

Причини усунення піддону:

  1. Піддон поганої якості, через що не витримує вагу людини.
  2. При установці днища піддону не було закріплено підпірками.
  3. Дошки підлоги чи балки під піддоном прогинаються.

У першому та другому випадку необхідно підперти піддон знизу, якщо є можливість, щоб запобігти його прогину. Підпірки можна зробити з будь-якого матеріалу, який не боїться вологи. Якщо немає варіантів, можна зробити дерев’яний каркас, попередньо просочивши деревину гідрофобной пропиткой.


Важливо

Чим більше підпорок ви встановите – тим краще. Ідеальний варіант – зробити каркас під піддоном по периметру, і в центральній частині навколо зливного отвору.


Якщо ні можливості встановити каркас, можна додатково герметизувати піддон. Для цього на стукіт між стінкою та бортами піддону встановіть молдинг і приклейте його якісним силіконовим герметиком. Поліуретан, акрил та латекс не підійдуть – у них низький коефіцієнт деформації.

Молдинг потрібно кріпити так, щоб він прилягав до стіни і знаходився вище піддону мінімум на 5 мм. Цей проміжок ретельно заповніть силіконовим герметиком. У силіконового вона становить 50-100%. Це означає, що при товщині зазору 5 мм герметик зможе розтягнутися до 7,5-10 мм без відшаровування.

Звичайно, після всіх маніпуляцій необхідно герметизувати стики піддону та настінної плитки. Тільки після того, як герметик повністю схопиться, можна буде приступати до збирання душової кабіни або куточка.

Пам’ятайте, що встановлення молдингу – це напівзамір. Піддон вашої душової так само буде прогинатися під навантаженням. Через це душова кабіна не просто тектиме. Піддон може не витримати та дати тріщину (див. фото).

Тріщина в піддоні душової кабіни та куточка
Тріщина у піддоні душової кабіни.

Якщо під вагою піддону та душового куточка прогинається підлога, є два варіанти вирішення. Можна спробувати встановити молдинг (пластиковий плінтус, накладку), як описано вище. Якщо після цього душова кабіна протікатиме, ремонт буде складнішим.

Вірний спосіб герметизувати душовий куточок – зробити додаткові огорожі. Для цього необхідно:

  1. Відкріпити каркас стін куточка від стін ванної кімнати та плитки;
  2. Зніміть усі аксесуари та відкріпіть сантехніку;
  3. Задню частину закрийте пластиковими накладками;
  4. Прикріпіть накладки до каркаса куточка, а не стіни;
  5. Загерметизуйте всі шви.

Неякісний герметик

Зазвичай причиною руйнування герметика є надмірний рух душового піддону, але й інші причини. Якісний силікон утворює міцне з’єднання з поверхнею, на яку він нанесений, але дешевий герметик має більш слабку адгезію, що призводить до його відклеювання та проникнення води за нього. Якщо ви бачите плісняву на герметиці, то у вас є проблема.

Справа в тому, що цвіль затишні місця – тріщини, зазори, отвори, пористі поверхні. У них не потрапляють миючі засоби та її складно вивести. Тому якщо ви помітили цвіль на герметиці, значить там є відшарування. Утворився зазор, у якому ховається цвілевий грибок. Через нього вода потрапляє під піддон.

Цвіль на силіконовому герметиці
Цвіль на силіконовому герметиці.

Погана підготовка основи також спричинить руйнування силікону. Поверхні мають бути чистими, сухими та без залишків мила, миючих засобів тощо. Що більше уваги ви приділите підготовці, то довше прослужить герметик.

Видаліть пошкоджений силікон гострим ножем (краще скальпелем), ретельно очистіть ділянку і зачекайте, поки вона висохне, перш ніж наносити новий шар високоякісного силіконового герметика.

Дешеві окантовки та ущільнювачі

Іноді при установці піддону використовують не герметик, а окантування (молдинги, ущільнювачі, бордюрні стрічки). Вони можуть ховати потенційні проблеми. Вам все одно доведеться ущільнювати піддон до стіни за цими накладками та у місцях їх з’єднання в кутах.

Нерідкі випадки, коли гумова кромка деформувалася, розтріскувалася через надмірне нагрівання або вплив сильних засобів для чищення, що робило її марною. Велика проблема з цими накладками у тому, що їх неможливо замінити дома. Крім того, вони створюють проблеми при спробі виправити ситуацію, оскільки виступають із стіни.

Вирішення питання просте. Виріжте пошкоджену частину окантовки та замініть її масивним чотирикутним молдингом та загерметизуйте з усіх боків. Або зніміть облицювання, закладіть порожнечу, що залишилася після її видалення, силіконом і покрийте всю стіну водонепроникною системою душових стінових панелей і знову закладіть.


Порада

Пам’ятайте, що ніякий молдинг чи ущільнювач не зрівняється за якістю з герметизацією силіконом. Якщо ви змінюєте частину окантовки, можливо варто замінити її на силікон повністю?


Кахельні стіни

Дивно, але причиною протікання душу може бути плитка – те, що, як ви гадаєте, має бути водонепроникним. І протікання відбуваються не тільки в місці примикання плитки до піддону – це може статися будь-де душа.

Причина того, що це проблемна зона досить проста – затирання. Стандартне порошкоподібне затирання не є водонепроникним, оскільки воно злегка пористе і дозволяє вбирати вологу. Якщо плитка кріпиться до гіпсокартону і волога потрапляє на нього, проблема швидко загострюється, тому що плита вбирає воду та тягне за собою ще більше вологи. Через це вода може потрапляти під піддон із двох причин:

  1. Плитка відшаровується від стіни і з’являється «канал», яким вода стікає вниз.
  2. Вологість за кахлем підвищується настільки, що волога просочує всі плитки нижче і накопичується під піддоном.

В ідеалі душових повинні використовуватися епоксидні затирання, але вони дуже дорогі і не такі прості у застосуванні. Існують і інші, більш водостійкі варіанти звичних порошкоподібних затирок, але їх слід використовувати у поєднанні із затиркою-герметиком, щоб забезпечити довговічність обробки.

Тріщина у затірці
Тріщина у затірці.

Порошкоподібне затирання не терпить жодних рухів. Розширення та стиснення поблизу труб з гарячою водою може призвести до появи тріщин, через які буде проникати вода. Укладання плитки на фанерну плиту призведе до аналогічних проблем, оскільки дерево буде розширюватися з іншою швидкістю, ніж плитка, створюючи навантаження на затирання.

Рішення – видаліть зіпсовану затирку і знову нанесіть водостійкий склад. Закладіть готове затирання герметиком для затирання. Або покрийте плитку сучасною системою стінових панелей для душу, щоб усунути проблеми одразу і назавжди.

Підводять труби

Труби, що живлять змішувальний клапан для душу або електричний душ, перебувають під тиском. Тому якщо вони встановлені неправильно, з часом вони можуть дати текти. Причин може бути багато, наприклад:

  • Перепади тиску у системі;
  • Клапан низької якості;
  • Неправильне встановлення;
  • Різкі перепади температури води.

Оскільки в наші дні існує тенденція замуровувати всі трубопроводи, щоб надати їм акуратнішого вигляду, будь-які протікання можуть бути приховані протягом тривалого часу, оскільки проблемне місце буде захована за плиткою. Щоб переконатися, що душ, що протікає, пов’язаний з цією проблемою, слід звернути увагу на знебарвлення затирання навколо душового клапана або відклеювання плитки.

Вирішення питання: якщо є доступ до трубопроводу за стіною (наприклад, у вентиляційній шафі), зробіть усі необхідні зміни, щоб усунути витік. Якщо доступу немає, можливо, доведеться зняти всю плитку, щоб отримати доступ до проблеми. Після цього можна або закласти (залежно від ступеня пошкодження) душову стінову панель, або почати з нуля і замінити плитку.

Душові стоки та труби

У стічному трубопроводі немає реального тиску, але він прикріплений до душового піддону через зливну трубу. Тому він постійно зміщуватиметься (якщо ваш піддон не зафіксований міцно), що з часом може призвести до протікання. Стічна труба відходить від душу до каналізації, тому протікання можуть виникнути будь-де цієї лінії.

Універсального вирішення питання немає. Можливо вам доведеться:

  • Замінити прокладки та ущільнювальні кільця:
  • встановити новий сифон;
  • Замінити трубу чи її частину;
  • Підтягнути з’єднання;
  • Зафіксувати піддон від усунення.

У цій статті ми постаралися відповісти на запитання: чому душова кабіна протікає знизу з піддону. Також ми постаралися дати можливе вирішення проблеми. Не забудьте поділитися публікацією з друзями! Свої питання та думку ви можете залишити у коментарях під статтею.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности