Ванна чи душова кабіна, що краще в квартирі та приватному будинку?

Ванна чи душова кабіна, що краще у квартирі?

Що краще, ванна чи душова кабіна – питання одвічне. Кожен варіант має як шанувальників, і противників, вони різні життєві цінності, темперамент. При виборі ванни або душової кабіни необхідно врахувати масу факторів – скільки людей та якого віку будуть користуватися сантехнікою, особисті уподобання, відношення до прибирання, площа приміщення. Давайте розберемося – кому більше підійде ванна, а кому краще вибрати душову кабіну.

Переваги душових кабін

Головна перевага душових кабін – раціональне використання простору та води. У ванній кімнаті стандартного планування при грамотному проектуванні можна встановити гідробокс різної форми, при цьому залишиться місце для пральної машини, корзини для білизни, сушарки та інших дрібниць.

Крім цього, душові кабіни представлені у величезному асортименті – можна підібрати моделі стандартної прямокутної форми, а для заповнення ніш чи кутів краще вибрати радіальну чи асиметричну модель. Якщо місця небагато, можна обійтися однією стінкою з дверцятами або підібрати не тристінний варіант, а огорожу з двох панелей.

Оскільки користувач може самостійно підбирати комплектацію гідробоксу, можна заощадити бюджет і вибрати модель з базовою «начинкою», а за наявності вільних коштів укомплектувати кабіну додатковими опціями.

Гідробокс перекладається як водяна коробка, і це не просто так. Він включає функції, як ванни, так і душової кабіни. Його переваги полягають у тому, що він виглядає як душова кабіна, тому займає дуже мало місця, але має глибоку чашу, що дозволяє поєднувати в собі і характеристики ванни.


Джерело

Інші переваги душової кабіни:

 • Скорочується час гігієнічних процедур, відповідно економніше витрачаються ресурси;
 • Ефективна ергономіка – внутрішній простір душової кабіни продумано до найдрібніших деталей – знімні полички, кронштейни та рушникоутримувачі на комфортній висоті, можливість налаштувати температуру води та потужність потоку, дистанційне або голосове управління, підсвічування, мультимедійний супровід;
 • Безпека – маломобільним людям комфортніше та безпечніше використовувати душову кабіну, усередині можна встановити сидіння, на якому можна відпочити;
 • Відсутність бризок – огорожі затримують вологу, ванна кімната залишається сухою;
 • СПА-процедури – сьогодні виробники пропонують великий вибір душових кабін із функціями повноцінного СПА-комплексу.
Душова кабіна зі СПА

Недоліки душових кабін

Звичайно, за такої величезної кількості переваг душові кабіни мають і недоліки, з якими потрібно зважати і враховувати їх:

 • Обмеженість внутрішнього простору – дефіцит особливо гостро відчувається у кабінах стандартної форми;
 • Немає відчуття повноцінної релаксації – для розвантаження та відпочинку краще прийняти ванну;
 • Можливі складнощі з експлуатацією – за недостатнього тиску в системі кабіна може функціонувати некоректно;
 • Складнощі у догляді, оскільки в кабіні є елементи з різних матеріалів (найвибагливішим вважається акрил), дрібні деталі (ручки, перемикачі, тримачі);
 • Висока вартість у порівнянні з ванною кімнатою.
Душова кабіна з полицею, тримачем для душу, регуляторами

Загальні переваги ванни

На перший погляд, ванни здаються громіздкими і саме тому власники невеликих ванних кімнат поспішають купити душову кабіну. Але давайте розберемося – яких переваг ви втратите, зробивши вибір на користь душової кабіни.

 • Багатофункціональність – ванна дозволяє вибирати формат гігієнічних процедур – швидкий душ, повноцінний, комфортний прийом ванни, чого не зробиш у душовій кабіні.
 • Поруч із ванною залишається достатньо місця, щоб зручно розкласти необхідні процедури приналежності і зберігати їх завжди під рукою.
 • Оздоровчий ефект у ванній виявляється повною мірою, оскільки в сидячому положенні краще прогріваються м’язи, а це сприяє звільненню від болю, спазмів.
 • Різноманітність матеріалів, про що ми писали у статті: Види ванн: Які бувають матеріали (9 варіантів), плюси та мінуси.
 • Завдяки простій формі ванна вимагає мінімум догляду, достатньо підібрати засіб для матеріалу, з якого виготовлена ​​ванна.

Загальні недоліки ванни

Головний недолік – розміри ванної кімнати. Оскільки така сантехніка відноситься до великогабаритної, вона не завжди комфортно вписується в простір, який здебільшого обмежений. А якщо ванна кімната нестандартної форми, єдиним доступним варіантом буде виготовлення душової кабіни за індивідуальним ескізом.

Ванна ніяк не сприяє економії часу та води. Тільки чверть години витрачається на наповнення купелі, цей час можна прийняти душ у кабіні.

У заповненої ванни велика площа поверхні води. Волога активно випаровується та осідає на стінах, особливо якщо ви приймаєте гарячу ванну. Підвищена вологість – одна з причин появи цвілі та грибка.

Ремонт ванної складніший і витратніший у порівнянні з душовою кабіною. При механічному пошкодженні єдиний варіант – міняти купіль. Крім цього покриття зношується і його доводиться реставрувати.

Для людей з обмеженими можливостями ванна кімната – не найкращий варіант, забиратися в неї складно через високі бортики.

Сходинка для ванни для зручності людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями
Сходинка для ванни для зручності людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями.

Займана площа

Головне лихо багатьох ванних кімнат – обмеженість простору. Більше того, найчастіше господині використовують приміщення не тільки для гігієнічних процедур, тут також мають у своєму розпорядженні пральну машинку, кошик для речей та білизни, полички, шафки. Якщо ви хочете укомплектувати ванну кімнату всім необхідним, найімовірніше, від купелі та зробити вибір на користь душової кабіни.


Важливо!

Навіть якщо проектом передбачена купіль, у маленьке приміщення, найімовірніше, не вдасться підібрати модель, де можна повноцінно відпочити, витягнувши ноги.


При виборі душової кабіни слід враховувати її висоту та співвідносити з висотою стель, щоб не виникало відчуття тісноти.

Також важливо продумати, де зберігатимуться всілякі баночки, тюбики. Варіант із ванною надає більше можливостей, у душовій кабіні теж можна розмістити полички, але вони займуть багато місця.

Витрати води

Цей пункт сьогодні є особливо актуальним, оскільки комунальні платежі постійно збільшуються, у багатьох квартирах встановлюються індивідуальні прилади обліку витрати ресурсів.

Об’єм купелі в середньому становить 200 л, звичайно, про економію в цьому випадку говорити не доводиться. За статистикою, гігієнічна процедура в душовій кабіні вимагає в 3-4 рази менше води, але за умови, що вмиваєтеся швидко і не співаєте в душі.

Функціональність

Ви коли-небудь думали, як можна використовувати ванну? Водно-гігієнічні процедури – це не єдиний можливий варіант.

Уявіть, що у вас зламалася пральна машинка, у ванній можна випрати одяг або об’ємні речі, які в барабан машинки не поміщаються (наприклад, матрац або невеликий килим). Також у місткій купелі можна помити деко, велику каструлю, домашнього вихованця після прогулянки. А ще у ванну можна покласти квіти, коли потрібно продовжити їхнє життя, або набрати запас води у разі відключення.

Купання цуценя у ванні
Один із варіантів використання ванни – купання домашніх вихованців.

Душова кабіна навряд чи допоможе у перерахованих ситуаціях. Але багатофункціональність гідробоксу проявляється в іншому – сучасні моделі оснащуються величезною кількістю корисних опцій, вам навіть не доведеться ходити до СПА, щоб пройти оздоровчі процедури. Є кабінки з підсвічуванням, вбудованим мультимедіа та іншими цікавими можливостями.

Догляд та очищення

З погляду догляду, ванна краще, ніж душова кабіна. Насамперед тому, що купіль має просту форму, без складних виступів. Крім цього, купіль завжди виконана з одного матеріалу, тому достатньо підібрати один засіб для чищення.

Щодо душової кабіни – догляд за нею вимагає обережності з кількох причин:

 1. Усередині є елементи, виконані з металу, пластику, акрилу, відповідно, потрібно кілька засобів для чищення;
 2. Усередині є електроніка, про це також слід пам’ятати в процесі догляду;
 3. Душова кабіна висока, а це помітно ускладнює догляд;
 4. Складна форма кабіни, а також велика кількість елементів не додає комфорту під час збирання.
 5. Душеву кабіну необхідно ретельно просушувати після кожного використання, якщо цього не робити, з’явиться грибок та цвіль.

Простота та складність ремонту

Ремонт душової кабіни, як правило, простіше та легше, ніж ремонт купелі. Ви можете просто замінити деталь, що зламалася, при цьому жодних обмежень у гігієнічних процедурах не буде.

Що стосується ванної, при суттєвому механічному пошкодженні купелі існує лише один спосіб ремонту – її заміна. Особливо це стосується чавунних, керамічних та фарфорових ванн. На цей час ви будете позбавлені можливості приймати ванну та душ. Крім цього, покриття купелі в міру експлуатації втрачає свою привабливість і потрібно реставрувати.

Зручність для дітей

Звичайно, для сімей, де є маленькі діти, вибір очевидний лише ванна. Адже в душовій кабіні викуповувати немовля неможливо. Під струменями води повноцінно вмити малюка не вдасться. Крім цього, купіль – це перший басейн для дитини, де він може плавати та зміцнювати м’язовий корсет.

У міру дорослішання дитині також потрібна допомога батьків умиванні. Уявіть малюка, який повернувся з прогулянки чи малював? А якщо ви разом пекли пироги? У душовій вам доведеться однією рукою тримати лійку, а другою мити дитину – це незручно. Та й з погляду самого малюка ванна значно привабливіша. У ній можна грати, хлюпатися.

Також у душовій кабіні висока ймовірність, що дитина щось зламає, особливо коли йдеться про технічно складні моделі, з великою кількістю опцій.

Доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями

Якщо для сімей з маленькими дітьми варіант душової кабінки не підійде, то для людей похилого віку, це навпаки – безпечно та зручно. Переступати через високі борти ванної з роками стає все складніше.

У душову кабіну зайти простіше, а якщо вибрати модель без піддону та організувати злив прямо у підлозі, проблема з бортиками зникне. Сьогодні в асортименті є душові кабінки з сидінням, за потреби людина може сісти. Літнім людям простіше зайняти сидяче становище, ніж лягти у ванній кімнаті.


Важливо!

Є список захворювань, у яких приймати ванну категорично заборонено.


Що краще, ванна чи душова кабіна? – Підведемо підсумки

Отже, кому підійде ванна – ви віддаєте перевагу традиційному, класичному інтер’єру, любите комфорт і поніжитися в купелі, у вас є маленькі діти і найголовніше – ви маєте достатній простір.

Душова кабіна більше підійде власникам невеликих ванних кімнат, людям, які готові до змін та люблять сучасні інтер’єри, ведуть активний спосіб життя та не витрачають на гігієнічні процедури багато часу. Також гібрибокс – правильний вибір, якщо у вас велика родина.

Звичайно, однозначної відповіді на питання – що краще ванна чи душова кабіна у квартирі? – Ні. Вважають, що купіль займає багато місця і для невеликої ванної кімнати не підійде. Однак сучасні виробники пропонують величезний вибір купелів різних форм та розмірів.

Безумовно, оптимальним рішенням буде встановлення і ванної, і душової кабіни. На жаль, такий варіант доступний не всім. Уважно зважте всі «за» і «проти», прислухайтеся до своїх бажань та уподобань, подумайте – який спосіб життя вам ближче – стрімкий чи неквапливий і що принесе більше задоволення – швидкий душ чи повноцінна ванна.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности