Яку вагу витримує ванна акрилова в залежності від типу

Яка вага витримує ванна акрилова

Вибір ванни може стати складним завданням. Навіть після того, як ви визначилися з розміром, формою та матеріалом ванни, вам потрібно врахувати, скільки вона важитиме і яку вагу витримує ванна акрилова.

Тому акрилова ванна – найпопулярніший вибір. Оскільки він легкий і може витримувати великі навантаження. Тож яка вага може витримати ванна акрилова? Ми вивчили це питання і з’ясували деякі типові показники ваги та вантажопідйомності для ванн із цього матеріалу.

Середня вага акрилової ванни становить близько 45 кг. Залежно від форми та типу вона може витримувати до 450 кг. Кожен тип ванни має свій діапазон вагових можливостей. Ось яка вага витримує акрилова ванна в залежності від типу:

  • Альковна (нішева) ванна: 150-300 кг;
  • Окрема ванна: 130-415 кг;
  • Кутова ванна: 150-450 кг;
  • Прохідна ванна: 150-340 кг;
  • Вбудована ванна: 220-300 кг.

Така загальна вага, яка може витримати кожен тип ванни (вага воді плюс маса людини). Тепер ми розглянемо більш конкретну інформацію про кожен тип ванн, щоб зрозуміти, як вага акрилової ванни можна порівняти з іншими матеріалами для ванн.

Яку вагу витримує ванна акрилова разом із людиною?

Існує помилка, що наповнена водою ванна важить набагато менше, ніж ванна з людиною, що знаходиться у воді. Насправді, це не так. Справа в тому, що густина тіла людини 1070 гр./л., а густина води – 1000 гр./л. Різниця становить лише 7%.

Давайте розглянемо найпростіший приклад. Допустимо, у ванну набрали 300 літрів води. Цей обсяг води важить 300 кг. Якщо в неї ляже людина вагою 150 кг, вона витисне 140 літрів води. Виходить, у ванні залишиться 160 літрів води вагою 160 кг. Додамо до цього вагу людини та отримаємо 310 кілограмів. Різниця у навантаженні всього 10 кг. тому не варто переживати під час вибору обсягу ванни.

Типи акрилових ванн

Хоча багато хто вважає, що стандартна ванна – це нішева ванна, це не єдиний тип, доступний для покупки. Існує п’ять поширених типів ванн:

  1. Нішеві;
  2. Окремо стоять;
  3. Кутові;
  4. Вбудовані;
  5. Вставні.

Загалом кожна з цих ванн важить близько 45 кг. Маленькі ванни можуть важити до 30 кг, великі – до 60 кг.

Найбільша різниця в акрилових ваннах полягає в тому, яку вагу вони можуть витримати. Ванни можуть вміщувати від 150 до 450 л води. Цей об’єм – найбільша вага, яка може витримати ванна. Більше вона не витримає, тому що вода витіснятиметься і переливатиметься, якщо у ванну увійде людина. Відповідно, якщо у вас ванна ємністю 450 літрів, вона ніколи не витримає понад 450 кілограмів ваги.

Хоча ми привели діапазон вантажопідйомності для кожного типу ванн, вам необхідно визначити внутрішні розміри вашої ванни, щоб визначити яку вагу вона може витримати.

Нішева (альковна) ванна

Найпоширеніший і найпопулярніший тип ванн – це нішеві ванни. Вона знаходиться у тристінному корпусі та має одну видиму сторону. Розташування цієї ванни робить її чудовим вибором для поєднання ванни та душу. Типова місткість нішевої ванни – від 150 до 300 літрів води.

Ванна, що окремо стоїть

Як випливає з назви, ванна, що стоїть окремо, не вимагає з’єднання зі стінами або поверхнями. Такі ванни можуть мати гарний дизайн і є центральним елементом ванної кімнати. Акрилові ванни, що окремо стоять, можуть вміщувати від 130 до 410 літрів. Нерідко такі ванни мають великі розміри, тому найчастіше зустрічаються варіанти великої місткості.

Кутова ванна

Кутові ванни встановлюються між двома суміжними стінами. Зазвичай вони мають трикутну форму. Однак, можна знайти моделі різних конфігурацій. Кутові ванни призначені швидше для прийняття ванни та розслаблення, ніж для миття. Вони можуть вміщувати від 150 до 450 л води.

Прохідна ванна

Прохідна ванна – це відмінний варіант для людей, яким важко забиратися і вилазити зі звичайної ванни. Ці ванни можуть мати більше опцій, ніж звичайні. Це можуть бути: спеціальні форсунки, поручні та сидіння для додаткового комфорту. Прохідна ванна вміщує від 150 до 300 л води.

Вставна (вбудована) ванна

Вставна ванна дуже подібна до нішевої ванни. Однак вона встановлюється у існуючу відкриту поверхню. Зовнішні краї ванни не оброблені, і видно її бортик. Під вставними моделями зазвичай роблять екрани з дверцятами. Докладніше про це ми писали у статті: Як зробити розсувний екран під ванну своїми руками із пластикових панелей. Вставну ванну можна помістити від 220 до 300 літрів води.

часті питання

Як виготовляються акрилові ванни

Акрилова ванна виготовляється шляхом нагрівання та охолодження листів акрилу та формування їх у формі. Після охолодження вона витягується із форми, зміцнюється листами скловолокна, а потім проходить процес ламінування. Але є й інші варіанти виготовлення. Докладніше про це ми писали у статті: 13 фактів: Плюси та мінуси акрилових ванн.

Вага акрилової ванни в порівнянні з іншими матеріалами

Акрил має гарне співвідношення ваги ванни і води, що вміщується в неї. Наприклад, чавунна ванна вагою 140 кг містить 110-140 літрів. Акрилова ванна, що вміщає такий же об’єм води, важитиме не більше 25 кг.

Скільки важить ванна зі скловолокна?

Процес створення склопластикової ванни схожий на процес створення акрилової ванни. Ця ванна створюється шляхом напилення гелевого покриття на форму використання скловолокна для зміцнення ванни, а потім нанесення остаточного шару покриття. Цей процес робить їх найлегшими з усіх варіантів ванн. Зазвичай вони важать 20-30 кг.

Замість ув’язнення

Хоча всі акрилові ванни важать однаково, вага, яку вони можуть витримати, варіюється в залежності від їхньої конструкції. Вибираючи ванну для своєї оселі, дуже важливо спочатку оцінити її характеристики. Зверніть увагу на розміри та обсяг води. Ця інформація допоможе вам прийняти виважене рішення, купуючи нову ванну.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности