Особистий досвід: Чим помити (почистити) раковину та як я це роблю

Особистий досвід: Чим помити (почистити) раковину та як я це роблю

У цій публікації розглядається питання – як і чим чистити мушлі в домашніх умовах. Стаття написана реальною людиною, яка неодноразово стикалася з цією проблемою. Всі методи перевірені на власному досвіді автора і реально діють.

Регулярне очищення

У мене у ванній кімнаті стоїть звичайна раковина із кераміки. Але через підвищену вологість, а також якість води, що ллється з водопроводу, сантехніка швидко забруднюється. Особливо сильно це посилюється тим, що з’являється мильний наліт, а пил, що осідає, перетворює його в бруд, який важко відтирається.

Для підтримання чистоти раковини я чистю її регулярно приблизно 1-2 рази на тиждень. Для цього я використовую різні гелі для сантехніки, наприклад «Санокс». Останнім часом користуюся засобом SAN-GEL. Вони зручні для використання і не вимагають до себе особливої ​​вправності.

Достатньо лише налити трохи засобу на поверхню, почекати. За потреби можна скористатися губкою. Потім слід ретельно змити все водою. Чистити раковину рекомендую в рукавичках, тому що засоби для чищення дуже агресивні. Ними можна пересушити шкіру рук або взагалі отримати подразнення.

Хороші засоби для очищення раковини у ванній кімнаті

Трохи про профілактику

Щоб уникнути появи подряпин на мийці і не зіпсувати емаль, краще не брати будь-які засоби з великими абразивами. А також краще не шаркотіти грубими щітками. Достатньо виділити для ванної кімнати окрему губку для миття посуду. Так я роблю.


Лайфхак

Щоб не витрачатися на покупку зайвих губок, можна зробити такий лайфхак: коли губка на кухні стане вже не такою свіжою, як раніше, переведіть її на роботу у ванну кімнату. Я так роблю. Звичайно, якщо вона вже дуже стара, то краще її викинути.


Сприяє забруднення раковини і те, що після миття рук з використанням мила залишаються крапельки води. Вони згодом і призводять до появи бруду на сантехніці. Щоб цього не сталося, я завжди намагаюся витирати насухо раковину після того, як я чи хтось їй скористається. Звичайно, це може здатися надто стомлюючим, зате це економить сили надалі.

Натуральні засоби для чистоти

До речі, якщо немає бажання купувати хімію, можна користуватися народними засобами. Вони допоможуть прибрати наліт і бруд не гірше сучасних засобів для чищення і не викличуть у вас алергії або роздратування. То що це? Такий спосіб також працює. Треба лише взяти зубну пасту і змішати її з содою. Цю суміш потрібно нанести на раковину, а потім емаль потерти м’якою губкою. Залишити на деякий час (але не до застигання). Ретельно змити і витріть емаль насухо.

А щоб емаль і кран блищали як нові, їх можна періодично натирати шматочками лимона. Також залишати на деякий час. Потім ретельно змити та витерти рушником. Такий спосіб допоможе продовжити чистоту та приємний естетичний зовнішній вигляд раковини.

Статті на тему:

13 способів: Як відмити ванну від бруду в домашніх умовах.

Особистий досвід: Чим і як я чистю ванну – 10+ способів.

Тривала відлучка

Щоб підтримувати ідеальну чистоту раковини, я її мила двічі на тиждень. Однак, настав такий час, що я поїхала на деякий час із дому. Протягом кількох місяців, звичайно, раковину ніхто не мив. І можна уявити, на що вона перетворилася.

Пил, який осідав тривалий час, плюс мильний і вапняний наліт від води змішалися між собою і щільно причепилися до білої емалі раковини.

Після приїзду я, природно, відразу ж почала намагатися відтерти наліт, що накопичився, з раковини. Але грязюка так просто не хотіла йти. Водою вона так просто не втиралася.

Тоді я взяла гель «Чістін», гарно налила його на раковину і залишила на деякий час. Через кілька хвилин, коли засіб добре розтеклося по емалі, я взяла кухонну губку, більш грубою стороною і стала відтирати раковину. Бруд і наліт, що в’ївся, тут же мені піддалися. І емаль знову стала білою.

Засіб, який я використовувала, містить хлор, тому скористатися ним потрібно тільки в рукавичках. Так як активна речовина отруйно не рекомендується довго бути у ванній кімнаті або глибоко вдихати пари від гелю, що чистить.

Однак цей спосіб не єдиний, який мені допоміг. Добре почистити раковину від бруду мені допомагає звичайна сода. До неї вже не треба додавати пасту. Просто добре засипати її на емаль і акуратно потерти губкою. Потім все добре змити. А щоб не паритися і ще більше спростити собі завдання, я іноді на соду зверху ллю звичайний оцет. Завдяки такому впливу, бруд та наліт швидко відходять від емалі. Так навіть виходить краще.

Дуже добре себе показали, у боротьбі з нальотом, що накопичився, такі засоби: рідина для миття стекол і звичайна білизна. Остання ще й відбілює емаль. Скористатися цими штуками дуже просто: потрібно лише рясно нанести їх на раковину та залишити на деякий час. Потім потрібно потерти поверхню м’якою ганчіркою або губкою. Після чого змити водою. Після цього обов’язково треба протерти раковину насухо чистою ганчіркою.

Різні види забруднення

Також, залежно від видів забруднення, я чищу раковину по-різному:

  • Якщо це вапняний наліт, то підійде будь-який засіб із хлором. Досить трохи розвести його з водою і залити в раковину і дати постояти хвилин 30. Потім треба протерти емаль або кухонною губкою, або ганчіркою. Ретельно промити водою та витерти насухо.
  • Від білого нальоту добре допоможе просто оцет. Їм треба залити трохи поверхню раковини та залишити. Якщо наліт погано відмивається, процедуру слід повторити.
  • Від іржі рятує суміш нашатирного спирту та перекису водню, змішаних у пропорції 50:50. Досить нанести такий розчин на забруднення, на кілька хвилин і змити все ретельно водою.
  • Лак або фарби. Трапляється таке. Ну а тут мені допомагає звичайний розчинник чи ацетон. Останній, до речі, завжди є вдома. Достатньо лише змочити їм ватний тампон і пройтися по плямі. Забруднення швидко відмиється.
Засіб від іржі

До речі, про іржу. Народними способами я та її вивела. І допомогла мені звичайна лимонна кислота. Її потрібно розчинити у склянці із водою. Потім змочити в розчині ганчірку або ватний тампон. Ганчірку потрібно накласти на іржаву пляму і залишити на деякий час. Бажано мінімум на півгодини. Після, при необхідності помити раковину сумішшю з соди та зубної пасти. Якщо ж іржа не відмилася за один раз, то трюк із лимонною кислотою треба повторити.

Мити раковину не важко. І щоб не морочитися про те, як відтерти наліт, я чищу її регулярно.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности