У цій статті ми розповімо, яке скло краще для душової кабіни. Ви дізнаєтеся, які 3 види скла використовуються для гідробоксів, у чому їх переваги та недоліки. Ми опишемо 6 основних типів скла з дизайну. Наприкінці статті ви знайдете відповіді на часті запитання щодо скла душових кабін.
Типи скла
При виробництві душових кабін велика увага приділяється безпеці. Звичайне листове (віконне) скло не застосовується, оскільки воно погано витримує удари і при розбиванні розсипається на великі уламки з гострими краями. Для гідробоксів використовується один із трьох варіантів скла:
- Термозміцнене;
- Загартоване;
- Ламіноване.
Термозміцнене скло
Це скло отримують шляхом нагріву до 650 °З подальшим повільним охолодженням при звичайних умовах. Воно вдвічі міцніше віконного. Якщо воно розбивається, то утворює дрібні уламки без гострих країв.
Термозміцнене скло – найдешевший з варіантів, що використовуються. Його не рекомендують встановлювати без каркаса, тому що воно боїться ударів у бічну (торцеву) площину. Їм обладнають бюджетні варіанти готових моделей душових кабін.
Загартоване (гартоване) скло
Як видно з назви, цей вид скла для душових кабін отримують методом загартування. при виробництві нагрівають до 650 градусів, після чого швидко охолоджують. Структура скла змінюється, воно набуває великої міцності. Гартоване скло міцніше звичайного в 4-5 разів і міцніше термозміцненого в 2-2,5 рази.
Загартоване скло застосовується у більшості душових кабін середнього та преміум класу. Його найчастіше використовують при виготовленні душових кабін на замовлення, перегородок для ванн з напіввідкритим гідробоксом.
Важливо!
Термозміцнене і загартоване скло чудово витримують «тупі» удари. Але при точковому вплив вони розтріскуються по всій площі. Якщо вдарити по такому склу кулаком, нічого не станеться. А якщо з тією ж силою вдарити, наприклад, цвяхом – скло потріскається і, можливо, сиплеться.
Стаття на тему:
3 причини: Чому скло душової кабіни розсипається, лопається і вибухає;
ТОП-12: Засоби для чищення душової кабіни від вапняного нальоту.
Ламіноване скло
Ламіновані скла також називають «триплексними» або «триплекс». Вони складаються з двох шарів звичайного, відпаленого скла, склеєних між собою полімерною плівкою. Триплекс повсюдно використовується в автомобілебудуванні – з нього роблять лобове скло. Для їх виробництва використовують один із трьох видів полімерів:
- PVB (ПВБ, Полівінілбутираль);
- EVA (ЕВА, Етиленвінілацетат);
- SGP (SentryGlas® Plus, Іонопласт).
У більшості випадків при виробництві та виготовленні ламінованого скла для душових кабін використовують PVB плівку. Це найдешевший варіант. Вона має один недолік – якщо на кути потрапляє вода, згодом плівка відшаровується від скла.
Плівка EVA міцніше зв’язується зі склом. Тому немає ризику відшарування. Таке скло можна використовувати в безкаркасному виконанні. Вони надзвичайно довговічні і можуть бути десятиліттями.
SGP плівка характеризується не лише гарною адгезією до скла. Вона набагато міцніша за плівку PVB, яка може порватися при сильному ударі (див. фото). Тому триплекс з іонопластом використовують для зовнішнього скління. Останнім часом такі стекла застосовують для виготовлення панелей та дверей великої площі для душових кабін.
Зовнішній вигляд скла для душових
Незалежно від типу скла та способу його виробництва, воно може мати різний зовнішній вигляд. Існують 6 основних варіантів скла для душових кабін:
- Прозоре;
- Надпрозоре;
- Матове;
- Текстуроване;
- Тоноване;
- З орнаментом.
Звичайне скло
Душові двері зі звичайного скла мають трохи зелений відтінок, хоча деякі люди не помічають незначного фарбування (див. фото). Оскільки вони не мають певної текстури, двері з прозорого скла добре поєднуються з усіма стилями декору і надають вашій ванній кімнаті «позачасного» вигляду. Завдяки такому простому зовнішньому вигляду прозоре скло залишається найпопулярнішим вибором для душових дверей у всьому світі.
Якщо у вас візуально вражаючий душевий інтер’єр, наприклад, декоративна плитка або камінь, душові двері з прозорого скла дозволяють будь-якій людині у ванній кімнаті бачити стіну в її задній частині. Прозорі двері можуть зробити маленькі ванні кімнати більш просторими. Це відбувається тому, що ви можете бачити всі чотири стіни кімнати, а душова кабіна загороджує вигляд.
Оскільки ви можете бачити через двері, будь-яке світло, яке є у ванній кімнаті, також може проходити в душову, додатково освітлюючи її. Світло може проникати з кабінки у ванну кімнату. Якщо поруч із душовою кабінкою є вікно, сонячне світло з вікна може проходити через скляні двері.
Якщо вам потрібно більше світла, можливість бачити інтер’єр душової кабінки та класичний стиль, вибирайте прозоре скло для душових дверей або огорожі. Єдиний недолік прозорого скла – Його потрібно постійно чистити від мильного нальоту та вапняних відкладень.
Надпрозоре (з низьким вмістом заліза)
Душеве скло з низьким вмістом заліза має всі переваги звичайного скла з додаванням додаткової прозорості. Використовуючи для виготовлення матеріалу суміш із низьким вмістом заліза, виробники усувають зелений відтінок.
Чудова прозорість скла для душової кабіни з низьким вмістом заліза означає, що воно дозволяє побачити справжні кольори через двері та огорожу. Ця особливість стає особливо важливою, якщо у вас є плитка з текстурою або яскравими кольорами.
Оскільки скло не має легкого тонування, через нього проникає більше світла. Як і у випадку зі звичайним, вибір цього типу скла може зробити збирання більш клопіткою. Без малюнка, заматованої поверхні чи текстури, будь-які відбитки пальців, плями та розводи виділятимуться.
Матове скло
Для забезпечення приватності можна вибрати душові двері із матового скла. Щоб створити матову текстуру, виробники протруюють одну сторону за допомогою кислоти або піскоструминної обробки. Таке травлення перешкоджає проходженню світла, утворюючи напівпрозорий вигляд.
Оскільки один бік скла залишається гладким, ви можете легко очистити поверхню. Напівпрозора матова поверхня не дає відбиткам пальців і плям виділятися так сильно, як на прозорому склі. Однак у деяких випадках очищення матової сторони буде складнішим, оскільки в ямках покриття може накопичуватися мильний наліт.
Якщо ви живете в будинку з великою ванною кімнатою, яку ви хочете зробити більш затишною, вибирайте непрозорі душові двері. Оскільки ви не можете бачити душову кабіну крізь скло, приміщення здається меншим і привабливішим.
Для забезпечення конфіденційності та простоти двері з матового скла можуть стати найкращим вибором. Це ідеальний варіант для суміщених санвузлів. Однак матове скло – не єдиний спосіб створити додаткову приватність.
Текстуроване (рельєфне) скло
На ринку є широкий спектр текстурованого скла для дверей та панелей душових кабін та огорож. Як правило, у нього одна сторона гладка, а інша – рельєфна, що полегшує очищення. Незалежно від декору вашого будинку, за бажання можна знайти потрібну текстуру.
Важливо
Оскільки текстури різні, двері матимуть різну прозорість. Деякі з них пропускатимуть більше світла, ніж інші. Зверніть на це увагу при виборі скла для душової кабіни.
Малюнок, який ви оберете для текстури, може вплинути на загальний вигляд ванної кімнати. Якщо вона оформлена в лісовій або азіатській тематиці, в неї добре впишеться текстура бамбука, але ця ж текстура може не так добре виглядати у ванній кімнаті в сільському стилі.
Універсальні текстури, які не підвладні часу добре підійдуть, якщо ви плануєте продати свій будинок або квартиру, зробити перепланування або змінити стиль. До таких рельєфів відносяться пухирчасті та подібні геометричні рельєфи.
Тоноване скло
Надати душевому незвичайному, сучасному вигляду, допоможе тоноване скло. Завдяки безлічі кольорів на вибір, ви можете підібрати скло відповідно до декору вашої ванної кімнати. Як і прозоре скло, тоновані душові двері дозволяють бачити крізь матеріал. Однак темне тонування зменшує кількість світла, що проходить через них.
Деякі кольори, наприклад, відтінки синього та зеленого, добре поєднуються з пляжною тематикою. Якщо у вас старий будинок чи будинок у сільському стилі, чорні, бронзові та сірі кольори не дозволять сучасному душу зруйнувати старомодний вигляд ванної кімнати. Перш ніж ухвалити остаточне рішення, подумайте про те, як виглядатиме інтер’єр душової кабіни через тоноване скло.
Чим темніший колір, тим більше приватності забезпечує скло. Поцікавтеся про різноманітність доступних відтінків і про те, скільки світла вони пропускають, щоб знайти відповідний варіант. Головний недолік тонованого скла – вони можуть зіпсувати зовнішній вигляд вашої ванної кімнати. Тому потрібно підбирати з обережністю, а найкраще – запросити дизайнера чи створити комп’ютерну модель.
Скло з орнаментом (візерунок, малюнком)
Орнамент, візерунок або зображення на склі душової кабіни може суттєво вплинути на інтер’єр ванної кімнати. Можна вибрати розпис на всі двері або невеликий малюнок – все залежить від вашої фантазії, уподобань та дизайну ванної кімнати.
У найпростішому виконанні малюнок наноситься на двері вологостійкими та хімічно нейтральними фарбами. Другий варіант – покриття позолотою, срібло. Нерідко зустрічаються готові огородження та двері, на яких орнамент витравлений кислотою або зроблений піскоструминним методом.
Питання та відповіді
Яке скло для душової кабіни краще: прозоре, матове чи рифлене?
У цьому питанні є багато нюансів. З точки зору прибирання, найпростіше мити прозоре та рифлене скло, а не матове. Але на матовому не так видно відбитки рук, розлучення від мила та вапняний наліт.
Якщо у вас суміщений санвузол і живете не один, краще поставити рифлене скло. Воно приховає вас від сторонніх очей, його не так складно мити, як матове. На ньому не так добре видно забруднення, як на звичайному прозорому.
Чи можна купити окремо скло для душової кабіни?
Так, ви можете замовити його у офіційного представника або у сервісному центрі. Але не завжди вам продадуть лише скло. Іноді воно продається у рамі (каркасі), рідше – з роликами.
Чим замінити скло душової кабіни?
Ідеальний варіант – встановити оригінальне гартоване скло. Якщо вона була встановлена в плоскому каркасі, можна використовувати полікарбонат або оргскло аналогічної товщини.
Якщо скло мало вигнуту форму, краще знайти аналогічне за розмірами та вигином. Пластики та полімери можуть не витримати згину, деформуватимуть напрямні.
Яке скло краще для душової кабіни, загартоване чи триплекс?
І триплекс, і гартоване скло бояться точкових ударів. Але при цьому загартоване стійкіше до «тупого» удару. Тому його найчастіше використовують при облаштуванні гідробоксів та огорож для душової.
У цій статті ми постаралися розкрити питання: яке скло краще для душової кабіни? Сподіваємося, ви визначитеся з типом скла за методом виготовлення, властивостями, підберете відповідне дизайну рішення. Не забудьте поділитись публікацією з друзями!