Як і чим помити плитку у ванній + 5 лайфхаків

Як і чим помити плитку у ванній

Кахель у ванній кімнаті – естетично, гігієнічно, практично. Але коли на плитці з’являються плями, а затирання покривається грибком і темніє, ні про яку гігієнічність не йдеться. Залишається одягати гумові рукавички та чистити ванну. У моїй записнику господині припасено кілька рецептів, я розповім про одне, яке, на мій погляд, є найбільш екологічно чистим і безпечним для будь-якого виду кахлю і будь-якої затирки.

Напевно, кожна господиня має в запасі кілька методик з очищення плитки, тому я не претендую на те, що мої способи будуть оцінені абсолютно всіма. Просто поділюся досвідом і, можливо, допоможу тим, хто шукає для себе прості та доступні рецепти з догляду за ванною кімнатою.

Готуємо ідеальний миючий засіб

Ідея перейти на натуральні та безпечні засоби для чищення ванної відвідала мене через алергію на величезну кількість хімії в побуті. Почалося все з банальної сухості шкіри, я не надала цьому значення і користувалася кремами, але ситуація погіршилася. Довелося звернутися до дерматолога, лікар, крім медикаментозного лікування, порекомендувала максимально обмежити використання побутової хімії.

Забігаючи вперед, можу сказати, що чищення кахлю народними рецептами не менш ефективне, ніж магазинними засобами. Приємний бонус – у будинку немає специфічного запаху хімії, ви та ваші близькі не дихайте шкідливими випарами, шкіра залишається здоровою.

Отже, нам потрібно:

  • господарське мило;
  • сода;
  • вода;
  • Пульверизатор.

Відразу хочу порадити придбати йоржик на довгій ручці. З його допомогою у ванній кімнаті не залишиться жодного важкодоступного місця. Наступна рекомендація чудово відома господиням, але нагадати не завадить – жодних металевих губок і жорстких мочалок, тільки м’які серветки з мікрофібри або бавовняні.

Чому саме господарське мило? Воно чудово справляється з жовтизною кахлю і навіть відбілює кахель. Тепер кілька слів про те, яке саме мило вибрати.


Лайфхак №1

Якщо у вас біла плитка, сміливо вибирайте мило з ефектом, що відбілює. А ось для чищення кольорової кахлі, підійде звичайне господарське мило. Відбілюючий ефект, звичайно, добре, але кахель низької якості може помітно зблякнути.


Відсотки на господарському милі демонструють вміст жирних кислот. Чим їх більше – тим краще!

Харчова сода допоможе прибрати жир, іржу, бруд, плісняву і навіть вапняний наліт. Деякі господині просто насипають її на губку та натирають кахель. Краще так не робити, оскільки дрібні частки соди залишать на поверхні невеликі подряпини. Можливо, після першого чищення жодних наслідків ви не помітите, але з часом пошкодження виявлятимуться виразніше.

Засіб готується дуже просто – на тертку потрібно натерти 200 г мила, а якщо не хочеться витрачати час, візьміть 200 мл рідкого мила. Залежно від ступеня забруднення кахлю потрібно від 3 до 6 столових ложок соди та 1 склянку гарячої води.


Лайфхак №2

Рекомендую додати 3-4 краплі ефірної олії чайного дерева. Розчин набуде приємного аромату та дезінфікуючих властивостей. Погодьтеся, що в період пандемії та активної боротьби з вірусами це важливо.


Обов’язково добре збийте засіб, краще використовувати блендер. Необхідно добитися гарної, стійкої піни і лише після цього використати розчин. Не чекаючи поки зникне піна, нанесіть засіб за допомогою пульверизатора на кахель і залиште на 30-40 хвилин. Залишилося змити миючий розчин чистою водою та насолоджуватися результатом.

Якщо після використання у вас ще залишився засіб для чищення, не виливайте його. Залишіть до наступного прибирання у ванній кімнаті. Тільки не забудьте перед миттям кахлю добре струсити пульверизатор, щоб всі компоненти знову перемішалися і перетворилися на однорідну суміш.

Помити – половина роботи?

На своєму досвіді можу сказати, що вимити кахель – це лише половина роботи. Тепер потрібно насухо витерти плитку. Навіщо? Вам же не хочеться замість непривабливого вапняного нальоту спостерігати не менш непривабливі розлучення?

Вони обов’язково з’являться, якщо не протерти кахель насухо. Оскільки моя ванна оброблена плиткою досить давно, а по духу я експериментатор, я мала можливість перепробувати багато способів. І сьогодні я розповім про тих, які вразили мене особливо.


Лайфхак №3

Якщо ви протрете кахель не просто м’якою серветкою, а за допомогою запропонованого мною засобу, стіни у ванній кімнаті довше залишаться чистими.


Спосіб №1-оцет. Найкраще використовувати звичайний 9% магазинний оцет. Його наливають у пульверизатор, обробляють поверхню і потім протирають насухо серветкою.

Якщо запах оцту здається вам дуже різким, використовуйте яблучний оцет. Головне – не обробляти кахель оцтовою есенцією. Крім ідеально чистої та блискучої поверхні ви отримаєте захист від цвілі та грибка.

Для тих, хто має вільний час, розповім рецепт приготування яблучного оцту. Справа в тому, що в магазинах знайти абсолютно натуральний продукт дуже складно, та й ціна його досить велика. А будь-які синтетичні компоненти можуть пошкодити кахель та затирання.

Візьміть 1 кг яблук, бажано перезрілих, вимийте, наріжте тонкими часточками, складіть в емальовану каструлю, додайте 50 г цукру і залийте водою, нагрітою до 700С. Зверніть увагу, вода повинна бути на 3-4 см вище за яблука. Два тижні каструля має стояти в теплому місці, але не на сонці. Раз на день перемішуйте вміст, щоб на поверхні не утворювалася скоринка, і не припинявся доступ кисню.

Через 14 днів рідину потрібно процідити, я використовую для цього марлю, складену кілька шарів. Чистий оцет перелийте у скляні банки. Не доливайте ємності до верху приблизно на 5-7 см і залиште ще на 2 тижні.

Тепер готовий яблучний оцет можна перелити у пляшки, де він зберігатиметься. Намагайтеся не збовтувати банки, щоб у пляшки не потрапив осад. Найзручніший спосіб – знову озброїтися кількома шарами марлі. Оптимальний температурний режим зберігання яблучного оцту: +5°С…+20°С. Пробки для пляшок, які плануєте зберігати тривалий час, раджу залити парафіном.


Лайфхак №4

Місце, яке завжди викликає найбільші складності у прибиранні, — міжкахельні стики. Тут накопичується найбільше бруду, а оскільки поверхня нерівна, очистити її якісно досить складно. Мені чудово допомагає яблучний оцет. Але зауважте, що він не підходить для силіконових затирок, оскільки ви не очистите шви, а просто видаліть затирання.


Як обробити шви між плиткою

Для обробки швів змішую в рівних пропорціях оцет і воду, наношу суміш на поверхню, залишають хвилин на 10. Сильні забруднення можна потерти старою зубною щіткою, змоченою в оцтовому розчині. Потім змиваю кахель водою і витираю сухою серветкою.

Якщо у вас є поліроль для меблів або автомобіля, спробуйте нанести його на глянсову плитку. Повірте, результат вас приємно здивує – поліроль відштовхує воду та зберігає блиск кахлю.

Зараз багато господинь не тільки миють плитку у ванній, але й дезінфікують її. Я теж вважаю, що дезинфекція сьогодні потрібна. У цьому питанні намагаюся не вигадувати велосипед, мені здається, що простіше, тим надійніше. Після миття протираю кахель спиртом і залишаю ванну провітрюватися. Спирт не тільки знищує мікроби, а й видаляє сліди від води та мила.

Для щоденного догляду за кахлем я використовую мильний розчин, беру рідке рідке мило, протираю губкою і змиваю теплою водою. Цього цілком достатньо, щоб освіжити інтер’єр у ванній кімнаті.


Лайфхак №5

Мийте плитку знизу нагору, а витирайте зверху — донизу.


Нещодавно почула від подруги захоплені відгуки про пароочисник . Вона запевняє, що з його допомогою можна легко позбавитися найскладніших плям, видалити грибок і цвіль. А насадка з мікрофібри витирає зайву вологу – це означає, що жодних розлучень після миття кахлю не буде. Обов’язково спробую цей девайс, а відгук про нього читайте у наступному огляді.

Якщо на пароочиснику є така насадка, це значно полегшить роботу.

Хочу зазначити, що іноді не так важливо – чим саме мити кахель. Набагато важливіше розуміти – з якою періодичністю це потрібно робити. Повірте, якщо ви візьмете за правило – витирати насухо плитку після кожних водних процедур, необхідність мити стіни буде набагато рідше. Більше того, ефект чистої плитки збережеться довше і вапняний наліт з’явиться через більший період часу.

Сподіваюся, що мої поради будуть вам корисними. Поділіться ними із друзями! Розкажіть у коментарях, в який спосіб ви волієте мити кахель.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности