Як пофарбувати кахельну плитку у ванній своїми руками – від А до Я

Як пофарбувати кахельну плитку у ванній своїми руками

У цій статті ми розповімо, як пофарбувати кахельну плитку у ванній своїми руками. Ви дізнаєтеся, які фарби та затирання можна використовувати для фарбування кахлю та чим вони відрізняються. Покроково опишемо, які роботи та в якому порядку потрібно виконати. Ми дамо поради та рекомендації, що і як краще робити, щоб досягти кращого результату.

Вибір фарби

Щоб пофарбувати плитку у ванній є п’ять видів фарб.

  1. Олійна;
  2. Акрилова;
  3. Емаль;
  4. Латексна;
  5. Епоксидна.

Порада

При виборі типу фарби зверніть увагу не лише на вартість, а й на витрату. Наприклад, емалі потрібно 1,5-2 рази менше, ніж акрилової або олійної. Розрахувати кількість необхідної фарби можна в онлайн-калькуляторі.


Олійні

Дешева фарба, яка довго висихає. При нанесенні зберігає колір, не темніє і світлішає після висихання. Згодом масляні фарби тьмяніють, можуть набувати жовтого відтінку. Через перепад температури можуть тріскатися. Під час фарбування треба бути акуратним і не допускати утворення потік.

Акрилові

Швидкосохнуча фарба на водяній основі. Іноді до складу можуть входити токсичні пігменти, тому будьте обережні при виборі. Акрилова фарба еластична, що дуже важливо для фарбування керамічної плитки у ванній кімнаті. Вона не тріскатиметься через перепади температур.

Емаль

Хороший варіант для несуцільного фарбування плитки у ванній. Після застигання фарба дуже міцна. Навіть якщо тріснуть плитка, є великий шанс, що емаль залишиться цілою. Її можна мити будь-якими миючими засобами, крім особливо абразивних. Для фарбування краще використовувати емаль на водяній основі, а не масляної.

Латексні

Швидкосохнуча фарба, яка наноситься тонким шаром. Після висихання залишається еластичною, що корисно при суцільному фарбуванні плитки. Згодом не втрачає колір. Щоб пофарбувати темну плитку у світлий відтінок, доведеться накласти кілька шарів. Не виділяє токсичних та отруйних речовин.

Епоксидні

Утворює міцне покриття на поверхні кахлю. Чи не дряпається, не вступає в хімічні реакції, можна чистити будь-яким миючим складом. Щоб її використати потрібні певні навички та досвід. Буває однокомпонентною та двокомпонентною.

Підбір затірки

Є п’ять видів затирання за кількістю та розміром наповнювача:

  1. Безпечна;
  2. З дрібним наповнювачем;
  3. З великим наповнювачем;
  4. Полімерна;
  5. Епоксидна.

Безпечна затірка

До неї відноситься цемент, сатенгіпс, клей для плитки та інші суміші. У складі немає великих частинок, при розведенні вони стають однорідною масою. Найкраще підходять для загортання швів між кахлем завтовшки до 3 мм.

Безпечна затирка може бути будь-якого кольору.

Затирання з дрібним наповнювачем

В її основі цемент або гіпс, але є мінеральний наповнювач. Зазвичай, це кварцовий пісок невеликого діаметру. Такий затирання можна закладати шви від 3 до 8 мм шириною.

Затірка з великим наповнювачем

За складом аналогічна затірці з дрібним наповнювачем. Але до неї може входити не лише кварцовий пісок, а гранітна крихта та інші мінеральні добавки. Її використовують для закладання зазорів між плиткою від 8 до 15 мм шириною. Найчастіше використовується для затирання швів між плиткою для підлоги.


Важливо

Чим ширший шов, тим більшим має бути пісок. Він запобігає усадці та розтріскуванню затирки для кахлю. Через сильне усадження затирання може відшаровуватися, тому вибирайте грамотно.


Полімерне затирання

Це затирання на основі одного з п’яти полімерів або їх сумішей:

Такі затирання це, насправді, герметики. Використовуються переважно на стінах. З їх допомогою можна закласти шви практично будь-якої товщини. Ідеально підходять для ванної кімнати. Вони залишаються еластичними, що запобігає появі тріщин на плитці через температурну деформацію. Випускаються в тубах під пістолет та у більшій тарі.

Акрилова (ліворуч) та силікон-акрилова (праворуч) затирання.

Епоксидне затирання

Складається з епоксидної смоли та затверджувача. Епоксидна затирка для керамічної плитки має високу стійкість до плям і хімічних речовин. Їй можна закладати шви будь-якої ширини. Але для застосування потрібні навички та досвід.

Необхідний інструмент

Для роботи вам знадобляться:

  1. Валик;
  2. Пензлик;
  3. Малярна стрічка;
  4. Лоток;
  5. Інструмент видалення затирання;
  6. Ґрунтовка;
  7. Фарба;
  8. Затірка;
  9. респіратор;
  10. Рукавички

Підготовка до роботи

Перше, що потрібно зробити – звільнити ванну кімнату. Зніміть шафки, полички, підставки, дзеркала тощо. винесіть з ванної всі речі, такі як рушники, побутову хімію, засоби особистої гігієни, дрібну техніку. Все, що можна, накрийте поліетиленовою плівкою і закріпіть її скотчем або ізолентою.

Під час підготовки та фарбування плитки не можна користуватися ванною кімнатою. Заздалегідь перекрийте воду, щоб уникнути несподіванок. Вимкніть усі електроприлади. Якщо є можливість – відключіть електроживлення у ванній кімнаті.

Рекомендуємо прочитати:

Особистий досвід: Як і чим помити плитку у ванній + 5 лайфхаків.

Підготовка поверхні

Перед фарбуванням плитки позбавтеся старої затирки. Для цього краще використовувати спеціальний інструмент чи болгарку з тонким колом. Але підійде металевий зазубрений ніж чи скребок. Якщо затирання на основі силікону або акрилу, доведеться попрацювати. Намагайтеся видалити її повністю.

Інструменти для видалення затірки
Інструменти видалення затирки.

Ретельно промийте кахель. Для цього підійде будь-який миючий засіб. Найкраще використовувати пасту з дрібним абразивом. Після очищення поверхні плитки протріть її насухо ганчіркою, що не залишає ворсинок.

Наступний етап – просушування. Якщо є можливість – використовуйте тепловентилятор. Якщо ні – увімкніть звичайний. В крайньому випадку залиште відчинені двері і не користуйтеся водою деякий час. Повинна просохнути не сама плитка, а стяжка у швах між кахлем.

Фарбування

У ванній кімнаті можна пофарбувати плитку двома способами. Перший – пофарбувати плитку та затирання одним суцільним кольором. Другий – коли колір плитки відрізняється від кольору затірки. У першому випадку потрібно спочатку нанести затірку, а потім фарбувати. У другому – навпаки.

Перед фарбуванням поверхню плитки потрібно прогрунтувати. Використовуйте високоадгезійну ґрунтовку, вона хімічно зчіпляється з самою плиткою. У цьому створюється поверхню, яку можна надійно наносити фарбу. Хороша грунтовка допоможе запобігти її відшаруванню та лущенню.


Важливо

Деякі радять прошліфувати плитку перед фарбуванням шліфувальною машинкою. Це дідівський спосіб. У сучасних ґрунтовок відмінне зчеплення з глянсовими поверхнями. Шліфування плитки – зайва робота, пил та витрачений час.


Перед ґрунтуванням захистіть усі стики зі сторонніми предметами малярною стрічкою. Ґрунтовка швидко схоплюється і важко знімається. Захистіть всі сантехприлади (ванну, змішувач, сушарку для рушників і т.д.) і аксесуари (полочки, дзеркала, підставки і т.д.) поліетиленовою плівкою. Сливи заткніть ганчір’ям або ганчірками.

Наносите ґрунтовку відповідно до рекомендацій виробника. Після висихання першого шару промийте поверхню плитки миючим засобом для посуду. Змийте його залишки теплою водою і дайте просохнути. Після цього нанесіть другий шар.

Нанесення ґрунтовки на плитку.

Важливо

Грунтовка може легко зіпсувати валик та кисть. Після закінчення роботи одразу промийте їх гарячою водою з милом (бажано господарським) або миючим засобом.


Пофарбувати плитку у ванній – найпростіший етап. Використовуйте валик або пензель для нанесення фарби, уникайте набряків і дотримуйтесь рекомендацій виробника. Місця стиків з іншими елементами та предметами акуратно фарбуйте пензлем.

Для прискорення висихання провітрюйте ванну і не користуйтеся водою. Якщо є можливість – підключіть джерело тепла (обігрівач, тепловентилятор, тепла підлога тощо). Найкраще наносити фарбу в 2-3 шари, особливо якщо перефарбовує темну плитку у світлий відтінок. Але це залежить від типу фарби.


Лайфхак

Щоб зберегти лоток чистим, обмотайте його фольгою, поліетиленом або харчовою плівкою. Після того як закінчите фарбувати кахель у ванній, ємність для фарби залишиться ідеально чистою.


Затірка

Затирання можна наносити двома способами.

  1. Якщо ви фарбуєте її та плитку в один колір, затирання має побут на одному рівні з кахлем. Для цього використовуйте шпатель або плоский скребок. Надлишки знімайте ганчіркою або губкою.
  2. Другий варіант – наносити затирання, вдавлюючи її в шов. Такий спосіб застосовують, коли затирання та плитка відрізняються кольором. Вдавлювати можна спеціальним закругленим скребком або пальцем.

Затирка, як і фарба, має час застигання. Деякі повністю схоплюються за високої вологості, інші люблять сухе повітря. Зважайте на це перед тим як фарбувати плитку, або починати користуватися ванною кімнатою.

Нанесення зщатирки шпателем.

Покроково: Як пофарбувати кахельну плитку у ванній своїми руками

Підведемо підсумки. Ось що вам потрібно буде зробити, щоб перефарбувати кахель у ванній кімнаті в суцільний колір;

  1. Видалити стару ґрунтовку;
  2. Промити та просушити плитку;
  3. Нанести нову ґрунтовку плоским шпателем;
  4. Промити та просушити поверхню;
  5. Покрити плитку ґрунтовкою;
  6. Пофарбувати плитку.

Щоб пофарбувати плитку так, щоб її колір відрізнявся від ґрунтовки, порядок дій такий:

  1. Видалити стару ґрунтовку;
  2. Помити та висушити кахель;
  3. Проґрунтувати плитку;
  4. Пофарбувати плитку;
  5. Нанести нову ґрунтовку.

У цій статті ми розповіли, як пофарбувати кахельну плитку у ванній своїми руками. Як з’ясувалося, фарбування – не головна частина процесу. Сподіваємось, публікація була вам корисною. Не забудьте поділитись статтею з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности