Як правильно свердлити плитку у ванній щоб не тріснула

Як свердлити плитку у ванній щоб не тріснула

Як свердлити плитку у ванній щоб не тріснула? Який свердло потрібно використовувати? З якою швидкістю має працювати дриль? Які бувають типи свердлів та чим вони відрізняються? На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді у нашій статті. Також ми покроково та докладно опишемо процес свердління плитки.

Підбір свердла

Це найважливіше, що потрібно зробити правильно, коли потрібно просвердлити плитку. Безпечне свердління та відсутність ризику пошкодження плитки зводиться до використання правильного свердла. Існує два типи свердлів, які ви можете використати:

 1. З алмазним наконечником;
 2. З твердосплавним наконечником.

Свердла з алмазним наконечником – найкращий вибір. Вони довговічні, проте вони дорожчі. Якщо у вас керамогранітна або порцелянова плитка, цей варіант допоможе уникнути появи тріщин.

Свердла із твердосплавними наконечниками призначені для роботи з поверхнями із твердих порід. Хоча вони не такі довговічні, як алмазні, вони настільки ж ефективні. Цей варіант найкраще підходить для керамічної плитки.

Свердло для плитки з твердосплавним наконечником та цільне твердосплавне свердло.
Свердло з твердосплавним наконечником та цільне твердосплавне.

Є свердла для плитки та скла, виготовлені повністю із твердого сплаву або по всій довжині вкриті алмазною крихтою. Немає сенсу їх використовувати – щоб просвердлити керамічну, фарфорову (керамогранітну) плитку достатньо, щоб наконечник був міцним.


Порада

Використовуйте твердосплавні та алмазні свердла лише для плитки! Щоб просвердлити шар клею, на який вона укладена та наступну поверхню – підберіть відповідний свердло. Алмазні та твердосплавні свердла швидко зношуються і досить дорого коштують!


Підготовка та безпека

Найскладніше у свердлінні будь-якої плитки – це початок. Плитка має бути міцною, щоб витримувати сильні удари, які можуть призвести до розтріскування. Тому пробивання твердої глазурованої поверхні, зазвичай, є тим етапом, у якому виникають перші проблеми.


Важливо!

Якщо ви використовуєте ударний дриль або шуруповерт, переконайтеся, що він стоїть у звичайному режимі. Якщо свердло битиме, а не свердлити, це 100% гарантія того, що плитка потріскається.


Переконайтеся, що в місці свердління не проходять труби, електропроводка та інші комунікації. Якщо ви не знаєте, де вони розташовані – зверніться з документацією додому чи квартири. Для пошуку труб та кабелів можна використовувати детектори та тепловізори.

Якщо ви знаєте, на яку глибину свердлити, відміряйте її від кінчика свердла і обмотайте ізолентою потрібне місце (див. фото). Так ви знатимете, коли настане час міняти свердло.

Заздалегідь підготуйте невелику ємність із водою, щоб охолоджувати у ній свердло. У процесі роботи робіть це якнайчастіше. Якщо свердло сильно нагріється, а ви опустите його в холодну воду, воно пережариться. Після цього їм неможливо буде свердлити.

Обклейте поверхню в місці свердління ізолентою або малярським скотчем. Використання малярського скотчу або ізоленти забезпечує зчеплення свердла з поверхнею, зменшує ризик розтріскування глазурі та плитки. Це також гарантує, що якщо свердло зісковзне з потрібного місця, воно не пошкодить плитку, а лише стрічку.

Щоб уникнути попадання пилу та дрібних осколків на сантехніку, підставте під свердло змочену водою серветку або ганчірку. Щоб свердло під час роботи зберігало потрібне положення, використовуйте кондуктор для свердління (див. фото).

Використання кондуктора — це швидше запобіжний захід. Але якщо вам потрібно просвердлити плитку під кутом, без напрямної не обійтися. На ринку багато варіантів, за допомогою яких можна свердлити похилі отвори.

Напрямна (кондуктор) для свердління
Напрямна (кондуктор) для свердління

Початок роботи

Нижче ми покроково опишемо, як свердлити плитку у ванній щоб не тріснула:

 1. Приставте свердло на місце. Якщо ви не використовуєте кондуктор, вирівняйте його по горизонталі та вертикалі.
 2. Починайте свердлити, повільно збільшуючи оберти. Максимально допустима швидкість 1000 об/хв, але це дуже ризиковано. Оптимальна швидкість обертання свердла 500-600 об/хв.
 3. При просвердлюванні порцелянової плитки або глазурі на керамічній прикладайте мінімальний тиск. Якщо свердло “не йде”, трохи збільште зусилля.
 4. Періодично охолоджуйте свердло у ємності з водою. Для цього зменште швидкість обертання до 200-300 об/хв і повільно дістаньте свердло з отвору.
 5. Щоб продовжити свердління, вставте свердло в отвір на максимальну глибину (не більше 2 мм). увімкніть дриль на мінімальні обороти. Поступово збільшуйте їх і просуйте глибше свердло.
 6. Після того, як ви просвердлили плитку на всю глибину – змініть свердло на необхідне.

Звичайна керамічна плитка складається із двох частин. Її основа – обпалена глина, яку нанесена глазур. Глазурована поверхня набагато твердіша і міцніша за основу. Порцелянова (керамогранітна) плитка така ж тверда, як і глазур на керамічній. Тому при її свердлінні протягом усього часу потрібно зберігати одні й самі оберти.

Як просвердлити великий отвір у плитці

Якщо вам потрібно зробити отвір великого діаметра, звичайний свердло вам не підійде. Існують три типи свердлів для керамічної та фарфорової плитки:

 • Звичайне;
 • Корончасте (коронка);
 • Регульоване (балеринка).

Звичайні використовують, коли потрібно зробити отвір невеликого діаметру – під електропроводку, кріплення, дюбелі чи анкери.

За допомогою корончастих свердлів можна зробити отвори різного розміру. Як правило, у наборах їх діаметр варіюється від 8 мм до 80 мм. Але можна визначити нестандартні варіанти.

Корончаті алмазні свердла для свердління великих отворів
Корончасті алмазні свердла різного діаметра.

Регульований свердло – універсальний інструмент. Його можна виставити на будь-який діаметр отвору, який вам потрібний. Є два варіанти таких свердлів – з однією ріжучою частиною та двома (див. фото). За допомогою других можна отвори робити до 30 см (300 мм) діаметром.

Мінус цього варіанту в тому, що складно знайти якісну балеринку для плитки. Найчастіше їх призначення – обробка каменю чи дерева. Регульований свердло для плитки коштує чималих грошей. Але є й інший варіант, про який ми розповімо нижче.

Свердло балеринка
Регульований свердло (балеринка).
Регульований свердло з двома ріжучими кромками
Регульований свердло з двома ріжучими кромками.

Як зробити великий отвір у плитці звичайним свердлом

 1. Намалюйте контур отвору на плитці фломастером або жирним олівцем.
 2. Використовуйте 4-6 мм свердло, щоб просвердлити ряд близько розташованих отворів по колу.
 3. Візьміть молоток і дуже легко постукайте по плитці вздовж отворів по периметру.
 4. Постукуйте всередині контуру і будьте терплячі. Може знадобитися кілька хвилин, перш ніж центр отвору відколеться.
 5. Краї отвору будуть нерівними, але їх можна вирівняти напилком або приховати декоративною накладкою.

Цей метод свердління та простукування можна використовувати для створення квадратних або прямокутних вирізів у плитці. За бажанням, можна зробити отвір будь-якої форми. Чим частіше просвердлені отвори, тим легше вибити середину і менша ймовірність того, що плитка трісне.

Як свердлити плитку у ванній щоб не тріснула звичайним свердлом

Якщо у вас немає твердосплавного або алмазного свердла, можна просвердлити кахель звичайним. Процедура та сама, крім декількох моментів.

Використовуйте свердло за бетоном, якщо такого немає – по металу. Чим воно буде менш зношене, тим швидше піде справа. З гострим свердлом нижче ризик того, що трісне глазур або плитка.

Перед свердлінням потрібно зробити лунку. Для цього візьміть стартовий кернер із вузьким плоским наконечником (не більше 1,5 мм у діаметрі) або звичайний свердло. Легкими ударами у центрі майбутнього отвору зробіть лунки у плитці. Вони не повинні бути глибокими, головне – щоб свердло не ковзало.

Стартовий Кернер.

Щоб не пошкодити плитку під час свердління, швидкість обертання не повинна перевищувати 200 об/хв. Тільки якщо свердло не бере глазур або керамограніт (порцеляна), можна плавно її підвищувати. Якщо отвір почне заглиблюватися – продовжуйте на тих же обертах. Запасіться терпінням!

Поширені запитання

Чи можна використовувати ударний інструмент (дриль, перфоратор) під час свердління плитки?

Не використовуйте ударний механізм під час свердління плитки. Швидкий удар майже завжди призведе до розтріскування плитки. Слідкуйте за рівномірним тиском на дриль, і ви не встигнете озирнутися, як зробите отвір. Отвори великого діаметру можна зробити в керамічній плитці за допомогою пилок з алмазними наконечниками.

Як визначити, керамічна у мене плитка чи фарфорова?

Найпростіший і найшвидший спосіб відрізнити керамічну плитку від фарфорової – подивитися на її край. Керамічна плитка, будь то підлогова або настінна, має глазур на поверхні, що надає їй колір та обробку. Керамограніт може бути глазурованим, але найчастіше це не так.

Чи можна свердлити затирання між плитками?

Під час свердління через затірку використовуйте анкер. …Для свердління плитки та затирання найкраще підходить повільний темп, тому встановіть дриль на 100-200 оборотів за хвилину. Встановіть дриль на мітку та обережно почніть свердлити. Тримайте руку міцно, не допускаючи зміни кута свердління.

З чого роблять свердла із твердосплавним наконечником?

Твердосплавні свердла виготовляються з карбіду вольфраму, хоча часто вони містять невелику кількість інших матеріалів, наприклад, кобальту, для зниження їхньої реакційної здатності із залізом. Зазвичай твердосплавні свердла можна знайти в одній із двох форм: з твердосплавним наконечником або цілісним.

З чого виготовлені свердла з алмазними наконечниками?

До складу цих свердлів входить справжній алмазний порошок, спресований зі сталлю за допомогою високого тиску. Алмаз, будучи найтвердішою речовиною, зберігає свою потужну ріжучу здатність після цього процесу, і свердла бувають різних розмірів.

Як знайти труби в стіні та підлозі за допомогою детектора

Пошук труб опалення та гарячої води за допомогою тепловізора

Як знайти електропроводку в стінах

У цій публікації ми розібрали питання: як просвердлити плитку у ванній, щоб вона не тріснула. Якщо ви знаєте якісь хитрощі – поділіться ними у коментарях. Не забудьте поділитись публікацією з друзями! Кнопки соціальних мереж знаходяться на початку статті та під нею.

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности