Доброї доби, шановні читачі. Мене звати Андрій. Мені 35 років, живу у Пітері. Нещодавно зіткнувся з такою проблемою: на емальованій ванні з’явилися сліди корозії та наліт. Ще рік тому поверхня була біло чистою, а тепер доводиться думати, яким засобом краще її очистити. Тим більше, я не хотів купувати агресивні засоби для чищення, здатні обпалити руки.
Тому я вирішив вивчити тему та провести очищення самостійно з використанням звичайних засобів. Тепер хочу поділитись результатами з вами.
Перекис водню
Дивно, але перекис водню має магічні очисні властивості. Вона є практично у кожного. Для отримання результату речовину необхідно змішати з певним компонентом. І тоді можна очистити навіть найіржавішу поверхню.
Бабусі часто змішували перекис із нашатирем. Розчин добре полірує емаль. Для створення очисного засобу знадобиться 200 мг нашатирю та 50 г перекису. Речовини слід змішати півлітровій банці і дати настоятися 20 хвилин. Тепер просочіть мочалку розчином і протріть поверхню. Через 20 хвилин вимийте поверхню не сильно гарячою водою. Повторіть процедуру, якщо плями не зникли.
Якщо об’єднати перекис і тринатрійфосфат, бруд у щілинах можна буде легко видалити. Знадобиться: 4 столові ложки тринатрійфосфату і 50 г перекису. Засипте інгредієнти у трилітрову банку з теплою водою, після чого долийте перекис.
Наповніть пульверизатор розчином і почніть розпорошувати його, розтираючи губкою наліт, що утворився. Як тільки плями посвітліють, розпиліть рідину на них і залиште ванну на 15 хвилин. Потім змийте все більшою кількістю води.
Оцет
Тепер хочу розповісти про винний оцет. Чимало обивателів знають про те, наскільки дієвою може бути суміш оцту з содою. Суміш дозволяє очистити емаль до сліпучої білизни. Щоб приготувати розчин, змішайте 12 г харчової соди, третину склянки оцту (8-9%) і півсклянки відбілювача. На область, покриту нальотом чи корозією, нанесіть 2 шари. Спершу змішайте соду з чайною ложкою води. Вийде густа суміш.
Нанесіть шар на забруднену область. Потім приготуйте наступний шар: змішайте оцет і відбілювач, нанесіть отриману речовину поверх першої суміші. Зверніть увагу: з того моменту, як ви нанесли першу суміш, має пройти півгодини, після чого можна приступати до другого. Тепер зачекайте ще 20 хвилин. Після закінчення слід змити два шари теплою водою.
Якщо результату від очищення немає, спробуйте змішати оцет із сіллю. Налийте 150 мл оцту і насипте 2 столові ложки кухонної солі. Потім розігрійте рідину, але не доводьте її до кипіння. Покрийте рідиною іржаві області. Якщо хочете прискорити процес очищення, протріть область губкою та промийте місце водою.
Ще одна зброя проти нальоту – це бура (тетраборат натрію) та оцет. Змішувати слід 50% на 50%. Вийде суміш, яку потрібно нанести на губку і терти по плямах, доки вони не зникнуть. Потім промити місце нанесення холодною водою.
Лимони
Найпростіше знайти лимонний сік. Видавіть на брудну пляму рідину і залиште засихати пляму на півгодини. Після відмийте ванну теплою водою.
Лимонна кислота добре справляється з нальотом, що утворився. Наберіть склянку води та засипте всередину лимонну кислоту. Тепер розітріть суміш по місці з нальотом. Змийте речовину та повторіть процедуру. Повторюйте очищення до повного зникнення плям.
Відбілювач
Добре видаляє наліт та корозію сухий відбілювач. Щоб отримати суміш, слід змішати порошок із водою один до одного. Розітріть отриману суміш на потрібну область. Дочекайтеся, поки суміш засохне. Після висихання змийте її теплою водою. Не рекомендується наносити хлорний відбілювач. Він дуже шкідливий для емалі. Такий тип відбілювача не нашкодить лише чавунним виробам.
Винний камінь
Винний камінь допомагає видалити іржу, що утворилася. Знайдіть 300 гр засобу для чищення, 5 гр винного каменю і 80 гр перекису. Отриману суміш варто нанести на іржаві ділянки. Не рекомендується залишати суміш більше півгодини. Змивається все холодною водою.
Засоби для різних типів ванн
Знайти відповідний засіб для чищення нескладно. Але виникає інше питання: як не зашкодити покриттю? Тому, потрібно вибирати речовину в залежності від матеріалу, з якого виготовлена ваша ванна.
Акрил часто покривається нальотом. Щоб очистити поверхню, рекомендується використовувати очищувачі на основі оцту. Не можна очищати поверхню спиртом, бензином чи хлором. Для очищення слід заповнити ванну водою і додати 1,5 л оцту. Потім дати настоятися розчину протягом 12 годин. Після цього залишиться промити поверхню проточною водою. Проводити очищення акрилової поверхні можна двічі на місяць, не частіше.
Чавун та емаль краще очищати содою або оцтом. Сода може використовуватися як суміші. Досить зробити невелику кашку з додаванням води, яку потім розтерти дома плями. Не варто боятися, що сода зашкодить поверхні. Якщо хочете позбавитися найзапекліших плям, змішайте господарське мило з содою 1:1, після чого розбавте суміш водою. Нанесіть отриманий засіб на брудне місце та зачекайте годину. Потім змийте місце нанесення теплою водою.
Профілактика
Тож які заходи профілактики я можу вам порадити? Читайте нижче.
По-перше, мильний наліт досить швидко накопичується у непотрібних місцях. Тому мийте ванну теплою водою після кожного прийому душу. Потім витирайте її тканиною.
Не допускайте появи водяних калюж, адже після засихання утворюються жовті контури. Завжди зливайте воду. Якщо ванна стоїть під нахилом, вам доведеться витирати ганчіркою, що накопичується воду.
Також зверніть увагу на сантехніку. Якщо труби покриті іржею, слід замінити. Інакше вода тектиме по забруднених трубах і жовтітиме. Опинившись на поверхні, рідина пофарбує поверхню жовтими тонами.
Хочу додати насамкінець: не доводьте до того, щоб вода стікала в одне місце, щоб не довелося часто проводити прибирання.