Види ванн: Які бувають матеріали (9 варіантів), плюси та мінуси

Види ванн які бувають матеріали

У цій статті ми розглянемо види ванн: які бувають матеріали для найпоширеніших варіантів. Розкажемо їх плюси та мінуси, особливості експлуатації. Ви дізнаєтеся особливості матеріалів для ванн і що вони є.

Які бувають матеріали?

Ванни бувають різних видів. У дешевих варіантах є такі матеріали, як скловолокно, акрил та кераміка. Ці матеріали досить пористі, тобто вони вбирають воду, що призводить до великих клопотів та забруднень. З іншого боку, є такі матеріали, як кам’яна смола, чавун і мідь, які набагато міцніші та непористі. Вони також мають додаткову перевагу – високу тепловіддачу, що робить вашу ванну набагато приємнішою. Найпоширеніші матеріали для ванн:

  • Скловолокно (фіберглас);
  • Порцеляна;
  • Акрил;
  • Кераміка;
  • Штучний камінь (кам’яна смола);
  • Чавун;
  • Штучний (культивований) мармур;
  • Мідь;
  • Дерево.

Скловолокно (фібергласс)

Скловолокно – це вид армованого пластику, який формується у шарі, потім формується у форму ванни, після чого покривається шаром гелькоуту (гелькоату).

Ванна зі скловолокна

Плюси

Склопластикові ванни гарні для тих, хто має обмежений бюджет. Завдяки легкості використовуваного матеріалу їх також легко переміщати по будинку і встановлювати. Будь-які пошкодження можна легко усунути.

Мінуси

Склопластик є, мабуть, найтендітнішим матеріалом на ринку. Пористий за своєю природою, він регулярно вбирає воду і має схильність до розтріскування. Колір і обробка також погіршуються згодом через використання звичайного обладнання, що чистить. Матеріал має тенденцію до «вигину», внаслідок чого ванна деформується і стає нестійкою.

Порцеляна

Фарфорові ванни виготовляються із чавуну або штампованої сталі, які потім покриваються шаром порцелянової емалі. Цей матеріал виготовляється шляхом сплавлення порошкоподібного скла з тонкою підкладкою шляхом нагрівання за високих температур, зазвичай від 750 до 850 °C. Після цього покриття плавиться і твердне.

Порцелянова ванна

Плюси

Фарфорові ванни зберігають приємний блиск та глянець. Їхні поверхні дуже гладкі, повторюють естетику старого антикваріату. Покриття ванн стійке до подряпин, а чищення просто у догляді. М’який миючий засіб або харчова сода з теплою водою зазвичай виводять плями будь-якої складності на фарфоровій ванні.

Мінуси

На жаль, незважаючи на блиск і сяйво, фарфорові ванни насправді досить слизькі, є великий ризик падіння. Порцеляна не дуже добре утримує тепло, через що вода у ванні швидко остигає. Довговічність також є складною темою, оскільки порцеляна стійка до подряпин, але сам матеріал не витримує сильних ударів, через які можуть з’явитися сколи і тріщини.

Акрил

Акрил утворюється з цільного листа комбінованих матеріалів, таких як нафтохімічні речовини, стабілізатори, смоли, наповнювачі та відповідні барвники. Вони потім нагріваються і формуються у форму ванни, після чого армуються скловолокном. Докладніше про цей тип ванн ми писали в статті: 13 фактів: Плюси та мінуси акрилових ванн. Також рекомендуємо цю публікацію: Що краще – акрилова ванна чи чавунна? Плюси та мінуси ванн з акрилу та чавуну.

Акрилова ванна

Плюси

Насамперед, це непористий матеріал, на відміну від звичайного скловолокна, і тому він не вбиратиме зайву воду. Крім того, він непогано зберігає тепло в порівнянні з дешевими матеріалами (вода повільніше остигає), а також відштовхує плісняву та інші плями.

Мінуси

Як і скловолокно, акрилові ванни також деформуються, що робить їх менш стійкими. Їх покриття дряпається, хоч і не так сильно, як скловолокно. Крім того, це не найдешевший варіант.

Кераміка

Керамічні ванни створюються шляхом спікання глини за високої температури. Згодом ванна покривається спеціальним покриттям або фарбою.

Плюси

Безумовно, цей матеріал пропонує велику кількість варіантів розміру, форми та загального стилю ванни. Керамічні ванни добре прогріваються та утримують тепло. Для догляду за ванною та її очищення підійде будь-який м’який миючий засіб.

Мінуси

Керамічні ванни відносяться до дорогого сегмента. На ринку представлений обмежений асортимент. Кераміка боїться механічних ушкоджень. Вона може тріснути або дати скол за невеликого точкового удару.

Штучний камінь (кам’яна смола)

Штучний камінь – це матеріал, який використовується для імітації зовнішнього вигляду натурального каменю. Це твердий і непористий матеріал, що зазвичай складається з комбінації акрилової смоли, бокситів, епоксидної смоли, мармурової крихти та пігментів.

Ванна зі штучного каменю

Плюси

Як і більшість смол, колір не тьмяніє при багаторазовому використанні води. Матеріал непористий, що означає, що він не вбирає воду та добре зберігає тепло води. У нього надзвичайно довгий термін служби, ванна простоїть досить довго без необхідності постійного ремонту. Коли його потрібно буде викинути, кам’яна смола на 100% підлягає вторинній переробці.

Штучний камінь також є розкішним матеріалом для ванн, не кажучи вже про те, що він досить міцний і здатний витримувати величезні навантаження. Чищення ванни з цього матеріалу просте і легке. Більшість плям і цвілі змиваються простою теплою водою, а для більш стійких залишків можна використовувати абразивні речовини, такі як Comet або Ajax. Штучний камінь – найкращий матеріал для ванн за ціною та якістю.

Мінуси

Ванни з кам’яної смоли дорожчі, ніж акрилу, скловолокна або АБС-пластику. На ринку мало пропозицій, тому ви обмежені у виборі дизайну та розмірів.

Чавун

При виробництві чавунних ванн розплавлений чавун заливається у форму. Потім розгладжується по всій площі та покривається шаром емалі. Якісні чавунні ванни покриваються емаллю і пропікаються при великій температурі. Бюджетні варіанти просто фарбують.

Чавунна ванна

Плюси

Чавун – це, мабуть, найміцніша ванна на ринку. Завдяки міцності матеріалу, вона стійка до подряпин і сколів, що означає, що чистка вимагає менше уваги. Більшість, якщо не вся цвіль, змивається простою теплою водою і харчовою содою, а якщо потрібно щось сильніше, можна використовувати легкі розчини, що чистять. Але вони потрібні дуже рідко. Чавунні ванни мають високу тепловіддачу, що означає, що ваша ванна зберігатиме тепло набагато довше.

Мінуси

Міцність також означає вагу. Чавунні ванни неймовірно важкі, можливо найважчі з усіх ванн, представлених на ринку в даний час. В результаті перед установкою необхідно приділити додаткову увагу опорної конструкції ванни.

Стаття на тему:

Розміри чавунних ванн: Російські, радянські, зарубіжні, нестандартні.

Штучний (культивований) мармур

Штучний мармур виготовляється із подрібненого вапняку та смоли, а потім покривається шаром гелькоуту (гелькоату).

Ванна зі штучного мармуру

Плюси

Як і звичайний мармур, штучний добре зберігає тепло і при цьому має простий та природний вигляд. Ванни з культивованого мармуру випускаються в широкому асортименті форм, розмірів та кольорів. Хоча вони не зовсім стійкі до подряпин, їх легко відновити за допомогою автомобільного воску чи інших кремнеземних продуктів.

Мінуси

Штучний мармур досить важкий, а з огляду на додаткову вагу, він ще й досить дорогий. Чистка є складністю, оскільки штучний мармур вимагає особливого догляду. Ванну слід чистити після кожного використання, поки вона ще волога, сумішшю мила та оцту. Якщо не робити регулярний догляд, то з часом ви зіткнетеся з сильним знебарвленням та появою цвілі.

Мідь

Мідні ванни виготовляються шляхом вибивання кількох аркушів чистої міді у вигляді ванни.

Мідна ванна

Плюси

Схожа на чавунну ванну, але більш приваблива на дотик. Мідна ванна не тільки естетично приваблива, але має гарну міцність. Вона стійка до подряпин та сколів, які можуть виникнути при механічному впливі. Для тих, хто не любить чищення або обслуговування: догляд за мідною ванною дуже простий і не вимагає використання агресивних засобів для чищення. Основна перевага мідної ванни це естетичний аспект.

Мінуси

Як і чавунна, ця ванна також дуже важка. Крім того, вона досить рідкісна і її важче знайти, ніж більшість інших, що робить її ціну однією з найвищих у порівнянні з іншими ваннами на ринку. З часом мідна ванна покривається патиною, якщо знаходиться у вологому приміщенні.

Дерево

Дерев’яні ванни виготовляють на замовлення із використанням різних порід дерева.

Ванна з дерева

Плюси

Естетично приваблива, з приємним відчуттям натуральності та природності. Оскільки дерево легко піддається обробці, дерев’яні ванни можуть бути будь-якої форми та розміру залежно від ваших уподобань і надають певного відчуття розкоші під час купання.

Мінуси

За розкіш доводиться платити високу ціну, тому що дерево при регулярному контакті з водою. Це означає, що ваша ванна прослужить недовго, порівняно з іншими варіантами, представленими на ринку. Крім того, для встановлення дерев’яної ванни у вашому будинку необхідно врахувати особливості простору та каркасу.

Вартість також є однією з причин, чому дерев’яні ванни не такі популярні. Крім первісної вартості ванни, для забезпечення довговічності ванни потрібне регулярне обслуговування. Занадто часто використання неминуче призведе до вимивання герметизації, що прискорить гниття деревини. Рідкісне використання призведе до висихання деревини, що прискорить процес гниття. Загалом мати дерев’яну ванну досить клопітко.

У цій статті ми розповіли, із чого роблять ванни. Звичайно, є екзотичніші матеріали, але наше завдання описати найпоширеніші. Сподіваємось, публікація була вам корисною. Свою думку ви можете залишити у коментарях. Не забудьте поділитись публікацією з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности