Почорніли шви між плиткою у ванній: Що робити?

Обновлено: 6 Травня 2022.

Почорніли шви між плиткою у ванній: що робити?

У цій публікації ми розглянемо питання: що робити, якщо почорніли шви між плиткою у ванній. Опишемо причини, через які затирання стає чорною. Ми розповімо та опишемо 5 основних методів очищення швів. У статті описані способи очищення, побутова хімія та народні засоби. В кінці ви знайдете поради, як запобігти почорнінню швів між кахлем.

Чому чорніють шви між плиткою?

Є три причини, через які чорніє або змінює колір затирання між кахлем у ванній кімнаті.

  1. Грибок, пліснява, інші мікроорганізми;
  2. Забруднення;
  3. Зміна кольору затірки.

Забруднення . Найчастіше зустрічається, якщо шви між плиткою були заделані цементом (розчином), плитковим клеєм, затиркою на основі алебастру, сатенгіпсу і т.д. У таких затираннях утворюються пори та тріщини, в яких накопичується бруд. Найчастіше стають чорними шви між плиткою для підлоги.

Зміна кольору . До складу затирок додають пігменти для надання їм певного кольору. Компоненти низької якості з часом змінюють колір, тьмяніють, а деякі чорніють. Тому важливо використовувати якісні склади перевірених виробників для загортання швів між плиткою.

Вплив мікроорганізмів . Якщо у ванній кімнаті погана вентиляція, у ній можуть з’явитися грибки, пліснява та інші мікроби, що утворюють колонії. Вони люблять селитися у швах, бо там їм легше втриматись. Також мікроорганізми можуть бути однією з причин появи запаху каналізації у ванній кімнаті.

Статті на тему:

Від А до Я: Як позбутися цвілі у ванній кімнаті.

15 причин: Чому пахне каналізацією у ванній кімнаті і що робити.

Механічна очистка

Один із найефективніших способів очищення почорнілих швів між плиткою у ванній кімнаті – механічний. Замість «лікувати» проблемні ділянки, просто видаліть їх. Так ви позбавитеся будь-яких забруднень і мікроорганізмів.

Наждачний папір . Акуратно поверніть шматок паперу абразивом назовні, зробивши жорстке «ребро», яким знімайте верхній шар затирання. Спосіб ефективний при неглибоких забрудненнях.

Пароочисник . Гаряче вологе повітря проникає у всі пори і миттєво розм’якшує будь-які забруднення. Оброблені місця швидко протріть старою зубною щіткою або ганчіркою, змоченими в мильному розчині. Змийте чистою водою та витріть. Метод підходить також для слабких та середніх забруднень. За допомогою пароочисника не можна видалити бруд, що глибоко в’ївся в цементне або алебастрове затирання .

Очищення швів між підлоговою плиткою пароочисником
Очищення швів між плиткою пароочисником

Шпатель або саморобна стамеска зі шматка неширокої трубки . Таким інструментом можна видалити товстий шар затирання, позбавившись найглибших забруднень. Пізніше заглиблення заповніть ґрунтовкою і обробіть фунгіцидом, після чого нанесіть шар затирання. Використовуйте суміші на епоксидній основі.


Порада

Не використовуйте для очищення металеві щітки або перфоратори: у першому випадку можна подряпати плитку, у другому – завдати їй більш серйозних пошкоджень.


Чим чистити шви між плиткою: Побутова хімія

Існують готові засоби для очищення почорнілих швів. Деякі допомагають позбутися забруднення, інші ефективні проти грибка та цвілі. Ми рекомендуємо використовувати ті, й інші, щоб уникнути почорніння затірки в майбутньому. Також не забувайте про фунгіциди!

Фунгіциди є хімпрепарати, призначені для запобігання розвитку або знищення патогенних грибків і бактерій, що є збудниками численних хвороб.

Джерело

Пемолюкс. Препарат нанесіть на вологу ганчірку, заповніть простір між швами і залиште на 15-30 хв., після чого ретельно вимийте чистою водою і протріть сухою ганчіркою. Це один із найкращих засобів для очищення від забруднень у ванній кімнаті.

Кисневий відбілювач. Порошок розведіть навпіл з теплою водою, розчин нанесіть на забруднені місця, зробіть витримку 30-60 хв. Промийте шви водою, висушіть. Кисневий (кисневмісний) відбілювач допоможе позбавитися від бруду, але не має протигрибкових властивостей. Кращі кисневі відбілювачі:

  1. Chirton;
  2. Selena;
  3. БІС плюс;
  4. Synergetic;
  5. ЧИСТИН.

Білизна . Нерозбавленим засобом змочіть потемнілі шви і залиште на 5-10 хв, після чого добре вимийте теплою водою. Для посилення ефекту додайте до розчину трохи харчової соди та обробіть шви, залишивши їх на 10-15 хв. (Підходить тільки для білої затірки). Білизна ефективна проти слабких забруднень, зміни кольору затірки.

Дезинфікуючі рідини : “Fairy”, “BOZO”, “DALI”, “Sif”, “Ultrastripper”. Їх наносять у нерозбавленому вигляді, залишають на вказаний в інструкції проміжок часу, після чого змивають. Відмінно знищують плісняву, грибок та інші мікроорганізми. Рекомендуємо використовувати їх на додаток до вищеописаних засобів.


Важливо

Застосування хімічних препаратів вимагає захисту: працюйте лише у гумових рукавичках і бережіть очі від бризок.


Народна мудрість – Народні засоби

Готова побутова хімія не завжди допоможе позбутися почорніння затірки. Існує маса найефективніших народних рецептів. У цьому розділі ми зібрали найкращі способи очищення швів між кахлем за допомогою підручних засобів.


Важливо

Якщо до складу засобу входить сода, не змішуйте з рідинами температурою вище +60 ˚С. При нагріванні +60 і вище градусів Цельсія сода розкладається на карбонат натрію, вуглекислий газ та воду. Її ефект, що чистить, пропадає.


Сода, лимон та оцет

Для створення засобу змішайте:

  • Півсклянки соди;
  • 70 мл лимонного соку;
  • 50 мл оцту;
  • 1,5л води.

Отриманим розчином обробіть шви і через 10 хвилин ретельно промийте теплою водою.

Перекис та сода

У пропорції 3:4 змішайте перекис водню із харчовою содою, обробіть забруднені ділянки та залиште на 2 години. Після вимийте шви і витріть насухо.

Перекис водню та сода

Суміш із гірчицею

Зробіть суміш із рівних частин:

  1. Соди;
  2. Сухий гірчиці (гірчичного порошку);
  3. Зубної пасти;
  4. Лимонний сік.

Додайте в засіб нашатир в обсязі 10% від кількості суміші, що вийшла. Наприклад, якщо ви змішували по 25 мл кожного інгредієнта, ви отримаєте загальний обсяг 100 мл. Відповідно потрібно додати 10 мл нашатирного спирту.

Обробіть шви і через 15 хв. ретельно вимийте з милом або засобом миття посуду. Після цього промийте шви теплою водою.

Кошти з оцтом

№1 – На 2/3 склянки води (135-160 мл) візьміть по 1 ст. л. (15 мл) нашатирю та оцту. Отриманий розчин нанесіть на старе затирання, витримайте 15 хв, змийте.

№2 – Підігрійте склянку (200-250 мл) яблучного оцту до температури +40˚С, нанесіть ганчіркою на забруднені шви, залиште на 2 години, протріть чистою вологою ганчіркою.

Фурацилін (Нітрофурал)

Розчинити таблетку на 1 л води, протерти місця забруднень. Спосіб допоможе на початковій стадії появи грибка. Не ефективний проти інших видів забруднення та потемніння затирання.

Упаковка Фурациліну (Нітрофуралу) у таблетках
Фурацилін у таблетках

Чайна олія

Зробити розчин із 250 мл теплої води та 1 ст. л. Олії чайного дерева. Заправте пульверизатор і обробіть забруднені ділянки без змивання. Використовуйте цей спосіб на ніч, склад має сильний запах.


Порада.

Якщо кольорова затирка, застосування кислотних речовин (оцет, лимонний сік, аміак) може змінити її колір. Для скляної плитки вибирайте також менш агресивні речовини.


Фарбування

Фарбування швів між плиткою допоможе у двох випадках:

  1. Затірка почорніла від часу або під впливом світла;
  2. Забруднення в’їлося глибоко у шви між плиткою.

Проти грибка та цвілі фарбування не допоможе. Хіба що ви попередньо очистите їх та обробите поверхню фунгіцидами.

Для затирання на цементній основі підійдуть:

  • Акрилові фарби Fuga Fresca, Pufas Frishe Fuge Komplettset;
  • Фарби на основі поліуретану (лише для бетону);
  • Латексні фарби (відмінно проявляють себе при великих перепадах температур, не розтріскуються).

Всі перераховані фарби мають відмінну адгезію, стійкі до стирання. При нанесенні дотримуйтесь рекомендацій виробника.

Водоемульсійні фарби. Такі склади мають масу переваг: екологічність, висока адгезія, доступна ціна, великий вибір кольорів, швидке висихання. Однак при цьому чутливі до вологи і швидко стираються, тому можуть бути тимчасовим рішенням або з подальшим обробленням герметиком, лаком або іншим прозорим покриттям.

Маркери. Оптимальний вибір для невеликої площі забруднень за таких переваг:

  • Швидке нанесення та висихання;
  • Стійкість до вологи;
  • Екологічність;
  • Зручність використання.

Такий варіант прийнятний, якщо довжина швів для очищення 5-10 м. Звернемо увагу: використовуйте маркери на акриловій основі . Це аналог акрилової фарби, але зручніший у застосуванні.


Порада

Вибираючи барвник, уважно вивчіть, для яких поверхонь він підходить. Ретельно вибирайте колір: він може трохи відрізнятись від заявленого виробником. Безпрограшний варіант – білий (освіжає, гармонує з будь-яким кольором) або дуже темний (надає оригінальності).


Покроково: Повна заміна затирання

Заміна старої затірки – найефективніший варіант. Він підійде незалежно від причини, через яку шви стали чорними. Нижче ми розписали псе поетапно.

1Видалення старого складу . Крім механічного способу існує хімічний, який застосовують для цементних затирок: нанесіть кислотний очисник на поверхню шва тонким пензликом і акуратно видаліть після розм’якшення. Використовуйте пилосос для 100% прочищення.

2Вибір складу . Цементні затирання – більш легкий варіант у роботі, швидко видаляються при заміні, проте менш стійкі у вологому середовищі. Епоксидні – довговічні, стійкі до вологості, дорожчі та швидше застигають.

3Вибір кольору . Слідкуйте, щоб відтінок затирання відповідав кольору кахлю: для світлих плиток підійдуть склади білого або спорідненого кольору, для підлоги краще взяти темний відтінок, а яскраве затирання дозволяється використовувати для рівних поверхонь (яскраві кольори підкреслюють дефекти).

4Нанесення затирання . Розведіть суміш згідно з інструкцією. Добре перемішайте (краще перфоратором або дрилем зі спіральною насадкою-віночком). Починайте роботу із верхньої частини ділянки. Наносите склад шпателем упоперек, а потім – уздовж шва, вдавлюючи його всередину. Відразу прибирайте надлишки складу. Коли суміш трохи схопиться, втискаючи, вирівняйте її у шві і видаліть те, що видавилося. Зачекайте, поки шви посохнуть (24-48 год.), пройдіться дрібним наждаком.

5Нанесення захисту . Через тиждень покрийте шви гідрофобізатором, фунгіцидом, герметиком, будь-яким полімерним складом, попередньо заклеївши краї плитки малярським скотчем. Зробіть 2 обробки з різницею на добу, це підвищить ефективність захисту вдвічі.

Профілактика

Позбутися забруднення або приховати його – половина справи. Не допускайте почорніння швів між плиткою надалі! Сайт ProVannu.Info зібрав основні рекомендації:

  1. Встановіть у ванній гарну витяжку, яка зможе ефективно боротися із вологістю.
  2. Віддавайте перевагу складам на епоксидних смолах як плиткові затирки.
  3. Використовуйте для обробки швів поліролі, що мають у складі віск.
  4. Регулярно мийте стіни та підлогу водою з додаванням антисептиків, приділяючи увагу не лише плитці, а й швам.
  5. Після водних процедур витирайте насухо не лише ванну, а й стіни ванної кімнати.
  6. Облаштуйте теплу підлогу – зайва волога випаровуватиметься навіть просто при відкритих дверях. Якщо немає такої можливості – установіть радіатор, обігрівач або тепловентилятор.
  7. Тримайте двері ванної кімнати відчиненими, так ви забезпечите хорошу вентиляцію.
  8. Встановіть вентиляційну решітку у нижній частині дверей.
Ґрати для вентиляції внизу дверей у ванну кімнату
Вентиляційні грати у двері у ванну кімнату

У цій публікації ми висвітлили питання: що робити, якщо почорніли шви між плиткою у ванній кімнаті. Намагалися описати всі варіанти вирішення проблеми. Сподіваємось, стаття була вам корисна. Не забудьте поділитися з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности