4 способи: Як закріпити штангу для фіранки у ванній щоб не падала (без свердління)

У цій публікації ми розповімо вам, як закріпити штангу для фіранки у ванній, щоб не падала без свердління. всі варіанти доступні, не вимагають великих витрат і перевірені практично. Один із них обов’язково вирішить вашу проблему.

Чому падає штанга

Штанга для фіранки у ванній кімнаті може падати з трьох причин:

  1. Недостатнє зчеплення із поверхнею;
  2. Деформація стін;
  3. Деформація через температуру.

Штанги з обох боків мають пластикові, силіконові або гумові накладки (наконечники). Згодом вони твердіють і втрачають пластичність. Через це кінці штанги не повністю прилягають до стіни. Площа зіткнення зменшується, штанга може впасти через власну вагу.

Якщо стіни ванної кімнати обшиті листовим матеріалом (гіпсокартоном, ДСП, МДФ і т.д.), причина падіння може критися в них, а не штанзі. Через перепад температур поверхню деформується, відстань від стінки до стінки змінюється. Як результат – штанга падає.

Остання причина – температурна деформація самої штанги. Зі шкільного курсу фізики ви знаєте, що при нагріванні тіла розширюються, а при охолодженні – зменшуються у розмірах. Коли ви приймаєте ванну чи душ, штанга добре тримається. А через кілька годин вона остигає і коротшає. Відповідно – падає. Зазвичай таке відбувається:

  • У приватному будинку;
  • Вночі;
  • У холодну пору року.

Повстяні наклейки

Щоб зафіксувати штангу для фіранки, вам знадобляться повстяні наклейки для меблів. Їх можна купити у будь-якому господарському магазині або замовити в інтернеті. Ціна залежить від кількості та розмірів, але цілком прийнятна. Для прикладу, ви можете подивитися вартість повстяних наклейок на Промі.

Вам знадобляться дві наклейки, по одній на кожний бік штанги. нижче наводимо покроковий процес кріплення та фіксації штанги:

  1. Відрегулюйте довжину штанги так, щоб вона була на 3-4 мм більша за відстань між стінками;
  2. Наклейте наклейки на кінці штанги;
  3. Одягніть кільця шторки;
  4. Один кінець помістіть у те місце, де він повинен бути, другий – трохи вище;
  5. Опускайте другий кінець, доки штанга не стане на своє місце.

Після установки штанга стоятиме в розпірку, під невеликою напругою. Наклейка з повсті стиснеться, її майже не буде видно (див. фото). Можливо, згодом її доведеться замінити. Але ви витратите на це трохи більше 10 хвилин, повторивши процес наново.

Повстяна наклейка між штангою та кахлем
Повстяна наклейка для меблів, встановлена ​​між штангою та кахлем.

Монтажний скотч

Для фіксації штанги замість повстяної наклейки можна використовувати двосторонній монтажний скотч. Це гарний та недорогий варіант. За допомогою монтажного скотчу можна зафіксувати штангу незалежно від матеріалу стіни, він добре кріпиться до будь-якої пофарбованої поверхні та плитки.


Важливо

Не заощаджуйте на якості! Дешевий монтажний скотч покритий поганим клеючим складом. Під впливом вологи він втратить свої властивості та не прослужить довго.


Щоб зафіксувати штангу вам знадобляться ножиці та ніж, бажано канцелярський. Покрокова інструкція:

  1. Позначте місця кріплення кінців штанги;
  2. Знежирте місце кріплення та наконечники штанги;
  3. Відріжте шматок двостороннього скотчу довжиною трохи більше діаметра наконечника штанги;
  4. Наклейте його на стіну;
  5. Якщо наконечник більший за ширину скотчу – наклейте поруч другий такий самий шматок;
  6. Поверх наклейте ще стільки ж скотчу, але навхрест, під кутом 90 градусів;
  7. Третій шар наклейте навхрест по відношенню до другого;
  8. Повторіть все на протилежній стіні.

Якщо стіни ванної облицьовані плиткою, для знежирення підійде будь-який розчинник, Уайт-спірит, навіть змивка для лаку. Якщо стіни пофарбовані, промийте їх з милом або засобом для чищення. Після цього протріть спиртом або рідиною, що містить спирт. Підійде навіть міцний алкоголь. Після цього:

  1. Налаштуйте довжину штанги так, щоб вона містилася між двома місцями кріплення;
  2. Надягніть кільця для фіранки;
  3. Тримаючи штангу горизонтально, упріть одним кінцем у монтажний скотч;
  4. Викручуйте штангу, доки другий кінець не впреться у двосторонній скотч на протилежній стіні;
  5. Викрутіть штангу так, скотч стиснувся вдвічі від початкової товщини;
  6. Обріжте скотч навколо кріплень канцелярським ножем;
  7. Залишки клею на стіні видаліть за допомогою губки, змоченої в миючому засобі або милі.

Перевага двостороннього монтажного скотчу в тому, що він тривалий час зберігає пластичність. При деформації штанги не відклеїться, а розіжметься. А якщо штангу потрібно зняти, достатньо зрізати ножем скотч.

При покупці двостороннього скотчу зверніть увагу на співвідношення ціна/довжина. Краще купити менше, але найкращої якості. У будь-якому випадку у вас залишиться запас. Зверніть увагу на ширину стрічки, чим ширше скотч, тим зручніше буде з ним працювати.

Силікон, акрил, поліуретану?

Хороший спосіб зафіксувати штангу для шторки використовувати герметик. Його можна застосовувати за будь-якого способу обробки ванної. Є чотири види герметиків:

  • Акриловий;
  • Силікон-акриловий;
  • Силіконовий;
  • Поліуретановий.

Акриловий герметик не відрізняється пластичністю. Для фіксації він підійде, але при деформації штанги через температуру він може відшаровуватися від стіни. Використовуйте його, якщо немає іншого варіанту під рукою.

Силікон-акриловий герметик має непогану пластичність, його можна використовувати для фіксації. Щоб добре утримував штангу, її потрібно трохи розтиснути через добу після нанесення герметика.

Силіконовий герметик має гарну пластичність. Але у нього не найкраще зчеплення з кахлем та пофарбованими поверхнями. По суті, його дія аналогічна повстяній наклейці – силікон просто покращує зчеплення зі стінкою та компенсує деформацію.

Поліуретановий герметик найбільше відноситься до клеїв. Він ідеально підійде для фіксації кінців штанги до будь-якої поверхні. Його навіть використовують для встановлення автомобільного скла. В’язкість герметика залежить від температури перед нанесенням тубу потрібно прогріти в гарячій воді.

При використанні герметиків для монтажу штанги є одна проблема – це зробити не вийде. Потрібна допомога другої людини. Ось покроковий опис як це зробити:

  1. Намітте місця кріплення кінців штанги;
  2. Промийте та знежиріть їх та наконечники штанги;
  3. Відрегулюйте штангу так, щоб вона була на 1-2 см коротша за відстань між стінами;
  4. Нанесіть на місця кріплення герметики;
  5. Нехай ваш помічник встановить свій кінець штанги у місці кріплення та утримує його;
  6. Встановіть вільний кінець штанги напроти місця кріплення;
  7. Викручуйте її, доки вона не впреться в стіну.

Важливо

Для знежирення кахлю підійде будь-який розчинник. Для знежирення фарби використовуйте спирт або рідину, що містить спирт.

Штангу викрутіть так, щоб вона надійно трималася, але не перетискайте. Головне, щоб вона не сповзала вниз.

Чи не сушіть герметик, від цього він втратить свої властивості. Дайте йому висохнути при природній температурі та вологості.


Якщо з-під її кінців вийде герметик – не біда. Не поспішайте забирати його, це можна зробити пізніше. Час засихання герметика – 24 години. Після того, як він застиг, обріжте його по периметру наконечника штанги. Залишки можна відокремити від стіни ножем або руками, доклавши певного зусилля.

Універсальні кріплення

Існують універсальні кріплення для штангів у ванну кімнату (див. фото). Їх можна знайти в будівельному чи сантехнічному магазині, замовити через інтернет. Кріплення можна прикрутити на шурупи, шурупи або анкерні болти. Але краще їх приклеїти.

Універсальні кріплення на стіну для штанги
Універсальні кріплення на стіну під штангу для фіранки у ванну кімнату.

Для монтажу кріплень найкраще підійде поліуретановий клей. За потреби можна буде його зняти, не пошкодивши плитку, штукатурки або гіпсокартон. Якщо ви використовуєте інший клей, уточніть, чи зможете ви демонтувати кріплення в майбутньому, не пошкодивши поверхню.

Метод приклеювання кріплень залежить від клею. Але в будь-якому випадку очистіть та знежиріть місце встановлення кріплень. Щоб зафіксувати їх на час висихання, перетягніть кріплення звичайним скотчем. Зробіть це як описано нижче:

  1. Відріжте смугу завдовжки 40-50 см і прикладіть один її кінець на 20 см вище за кріплення;
  2. Протягніть її над кріпленням і прикладіть до нього;
  3. Нижній кінець смуги приклейте до стіни.

Основне завдання скотчу – не дати кріпленню зміститися вниз. Тому не розтягуйте його. Скотч має бути у легку натяжку, не більше. Якщо після нього залишаться залишки клею або плями, видаліть їх за допомогою губки, мила або миючого засобу.


Порада

Намагайтеся підібрати кріплення за діаметром штанги. Якщо не знайдете – купіть трохи більше. Щоб штанга не бовталася у кріпленні, обмотайте її кінець ізолентою або підкладіть шматочок гуми.


Як закріпити штангу для фіранки у ванній щоб не падала – підбиваємо підсумки

На завершення статті коротко опишемо плюси та мінуси різних видів фіксації. А який із них використовувати – вирішувати вам. Ми описали їх від найпростішого до складного та надійного.

  1. Повстяні наклейки . Найдешевший варіант. Але з часом повсть злежується і гірше тримає штангу. Радимо купувати набір із 6 і більше наклейок.
  2. Монтажний скотч . Хороший спосіб кріплення штанги, має найкраще співвідношення ціна-якість. Якісний двосторонній скотч, прослужить довго.
  3. Герметик . Оптимальний варіант фіксації штанг для шторки. Якісний герметик прослужить роки, а демонтувати його справа п’яти хвилин.
  4. Універсальні кріплення . Цей спосіб складніший за інших з погляду монтажу. Доведеться розщедритися на кріплення. Але ви зможете з легкістю знімати та встановлювати штангу.

У статті ми постаралися максимально відповісти на запитання: як закріпити штангу для фіранки у ванній, щоб не падала без свердління. Якщо ви знаєте інші варіанти – поділіться ними у коментарях. Сподіваємось, стаття була вам корисна. Не забудьте поділитися з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности