6 варіантів: Яким герметиком закласти щілину між ванною та стіною щоб не протікала вода

Яким герметиком закласти щілину між ванною та стіною щоб не протікала вода

Раніше ми публікували статтю «Чим закласти щілину між ванною та стіною щоб не протікала вода». Сьогодні ми докладно розберемо питання: яким герметиком закласти щілину між ванною та стіною, щоб не протікала вода. Ми розберемо основні види герметиків, особливості застосування. Наприкінці статті ви знайдете рекомендації, який герметик підійде вам залежно від матеріалу ванни та покриття стін.

Види водонепроникних герметиків

Існує понад 20 видів герметиків, що застосовуються у будівництві та ремонті. Вони відрізняються складом, стійкістю до впливів довкілля, терміном служби тощо. Шість з них краще за інших підходять для використання у ванній кімнаті:

 1. Акрилові;
 2. Силіконові;
 3. Силікон-акрилові;
 4. Поліуретанові;
 5. Латексні;
 6. MS-полімерні (SMP, гібридні).

Відрізняються герметики та палітрою кольорів. Ось можливі варіанти:

 • Акрилові, силіконові, силікон-акрилові, латексні – будь-якого кольору;
 • Поліуретанові: білий, сірий, чорний; іноді зустрічається зелений;
 • MS-полімерні звичайні: білий, чорний, сірий, коричневий, сірий;
 • MS-полімерні паркетні – будь-якого кольору під конкретний сорт деревини (бук, дуб тощо).

Ремарка

Можна розповісти про інші види герметиків, такі як: каучукові, акрило-каучукові, тіоколові, невологостійкі тощо. Ми не будемо витрачати ваш час , тому що вони призначені для специфічних цілей. Інші види герметиків менше підходять для використання у ванній кімнаті, ніж описані у статті.


Санітарний чи універсальний?

Акрилові, силіконові та інші види герметиків діляться на санітарні та універсальні. До складу санітарних входять фунгіциди, що запобігають розвитку грибка та цвілі. У ванній кімнаті підвищена вологість та температура – ​​ідеальні умови для розвитку цвілі, грибка та інших мікроорганізмів. На поверхні санітарних герметиків вони не розвиваються. Вони марковані як “Sanitary” або “Санітарний” (див. фото).

У складі нейтральних герметиків немає фунгіцидів. На їх поверхні можуть жити мікроорганізми, пліснява та грибок. Через це вона з часом втрачає колір, чорніє, стає менш еластичною. Для закладення щілин між ванною та стіною використовуйте тільки санітарні герметики!

Санітарний силіконовий герметик із написом «Sanitary»
Санітарний силіконовий герметик , про що свідчить напис Sanitary.

Деформованість герметиків

Ванна постійно нагрівається та охолоджується. За законами фізики всі тіла при нагріванні розширюються, а за охолодженні – стискуються. Через це між ванною та стіною виникає напруга. Борта ванни та стіна зміщуються відносно один одного.

Деформируемость герметика визначає, наскільки може стиснутися чи растянуться. Вона виявляється у відсотках, але суттєво залежить від температури. Зазвичай розраховується на +20…+25 градусів. Таблиця середньої деформованості герметиків:

Вид герметикаДеформованість
Акриловий7,5-12,5%
Силіконовий50-100%
Силікон-акриловий12,5-50%
Поліуретановий12,5-50%
Латексний12,5-25%
MS-полімерний12,5-50%

Важливо

У таблиці показник деформованості у відсотках. Тобто, якщо шар герметика завтовшки 10 мм може стиснутися або розтягнутися на 5 мм, то шар товщиною 5 мм зможе деформуватися тільки на 2,5 мм.

Це означає, що чим стик між ванною і стіною, тим більшим показником деформованості повинен мати герметик.


Властивості та застосування герметиків для ванної

У цьому розділі ми докладніше розповімо про властивості та особливості різних видів герметиків. Опишемо слабкі та сильні сторони.

Акриловий

Акрилові герметики не бояться вологи та температури, не виділяють токсичні речовини. Вони добре зчіплюються з будь-якими видами поверхонь. Оскільки акрилові герметики не містять кислоти, вони не вступають у реакцію з іншими матеріалами.

Недолік акрилу – низька пластичність. Якщо герметик піддається більшому напрузі, він відшаровується від поверхні або тріскається. У пошкоджених місцях може завестися пліснява та грибок, якщо це універсальний, а не санітарний герметик.

Через великі перепади температур поверхню ванни зміщується щодо стін і облицювання. Акриловий герметик може витримати таку деформацію (див. фото). Його краще використовувати щоб герметизувати шви між раковиною та стінкою, але не між стіною та бортиком ванни.

Герметик відшаровувався від плитки
Герметик відшаровувався від плитки .

Силіконовий

Силіконові герметики діляться на кислотні (оцтові, на ацетатній основі) та нейтральні. Кислотні силікони найпоширеніші, вони добре зчіплюються з будь-якими поверхнями. При застиганні їх випаровується оцтова кислота та її ефіри, виділяючи специфічний запах. Їх не можна наносити на:

 • Вапняні матеріали;
 • Мармур;
 • Матеріали, які містять цемент;
 • Незабарвлені метали.

Нейтральні герметики виготовлені на спиртовій основі. Їх можна використовувати на будь-яких поверхнях, але у них гірший рівень адгезії, ніж у кислотних. Через високу вартість їх застосовують там, де не можна використати кислотні.

Якщо вас цікавлять технічні характеристики, рекомендуємо прочитати це дослідження: Тести нейтральних силіконових герметиків.

Рівень деформації силіконових герметиків становить 50-100%. Це означає, що після застигання його можна розтягнути або стиснути у півтора-два рази, після чого він повернеться до нормального стану. Силікон – найкращий варіант для герметизації щілини між ванною та стіною (якщо сумісні з матеріалами).

Силікон-акриловий

Це середній варіант між силіконовим та акриловим герметиком за своїми характеристиками. Дешеві силікон-акрилові герметики погано витримують деформацію, згодом тріскаються, відшаровуються.

Силіконізовані акрилові герметики найкраще зчіплюються з ваннами:

 • ABS-пластика;
 • ПВХ;
 • Скловолокна;
 • Акрил.

В цілому, силікон-акриловий герметик краще за акриловий. Його можна використовувати, щоб закласти стик між ванною і стіною. Але якщо герметик якісний і має хорошу деформованість (більше 15%).

Поліуретановий

Найдовговічніший і найстійкіший з усіх видів герметиків. Не втрачає властивостей за температур до -20 градусів. Добре скріплюється з металевими та пофарбованими поверхнями, мармуром, кахлем. Має середню адгезію з пластиком, акрилом, ПВХ та скловолокном.

В’язкість поліуретанового герметика залежить від температури. Чим вона вища, тим м’якшою і в’язкішою вона стає. При кімнатній температурі його складно видавити з туби, але можна закласти зазор між стіною та ванною до 5 см завширшки (див. фото). Щоб перекрити великий простір, рекомендуємо наносити герметик і на ванну, і на стіну. Так, щоб потім смуги поліуретану можна було поєднати між собою шпателем.


Цікавий факт

Поліуретановий герметик (він же поліуретановий клей) використовують для поклейки автомобільного скла. Як показала практика, на багатьох автомобільних поліуретан зберігає характеристики більше 30 років.


Нанесення поліуретанового герметика на лобове скло
Зверніть увагу на висоту шару. Поліуретановий герметик зможе перекрити велику щілину між ванною та стінкою.

Латексний

Це підвид каучукового герметика, наповненого емульгаторами. Залежно від складу змінюються його властивості. Чим краще і дорожче латексний герметик, тим вище його деформованість, якість зчеплення з матеріалами та термін служби. Він добре зчіпляється з:

 • Деревом;
 • металом;
 • Пофарбовані поверхні.

Латексний герметик – не найкращий варіант для закладення проміжку між ванною та стіною. Він погано зчіпляється з незабарвленим акрилом, ПВХ, скловолокном, ABS-пластиком. Термін служби латексного герметика більше 20 років (виробники дають гарантію від 7 років навіть якщо використовувати його для зовнішньої обробки будівель).

МС-полімерний (гібридний, MS, SMP)

Основна відмінність гібридних герметиків – універсальність та зручність використання. Їх можна наносити будь-які матеріали. Перед використанням поверхні не потребують особливого очищення, знежирення. MS-полімерні герметики добре зчіплюються з вологими, пористими або глянсовими поверхнями.

МС-полімерні герметики мають багато позитивних якостей. Але для герметизації стиків у ванній кімнаті вони не відіграють вирішальної ролі. Якщо вам підійде силіконовий або поліуретановий герметик, то використовуйте їх. Гібридні герметики це запасний варіант, коли ніщо не допомагає. Перегляньте відео про основні відмінності MS полімерних герметиків від інших:https://www.youtube.com/embed/KAOx6v7O08Y?feature=oembed

Сумісність герметиків із матеріалами (таблиця)

Вид герметикаАкрил, Пластики*Мармур, каміньЕмаль**Кераміка
Акриловий★★★★★★★★★★★★
Силікон кислотний★★★★★★★★
Силікон нейтральний★★★★★★★★
Силікон-акриловий★★★★★★★★★
Поліуретановий★★★★★★★★★★★
Латексний★★★★★★★★★
MS-полімерний★★★★★★★★★★★★

* – також входять ПВХ, скловолокно, ABS-пластик.

** – Будь-які пофарбовані матеріали.

Підіб’ємо підсумки: Яким герметиком закласти щілину між ванною і стіною

Щоб вибрати тип герметика, важливим є не тільки матеріал ванни. Велику роль грає матеріал, яким покриті стіни.

Стіна фанерована плиткою

 1. Акрилова, скловолоконна, пластикова ванна . Для того, щоб закласти щілину між ванною і стінкою, краще використовувати силікон-акриловий або MS-полімерний герметик.
 2. Емальована металева ванна . Найкращий варіант – силіконовий кислотний, поліуретановий та MS-полімерний герметик.
 3. Ванна з мармуру, штучного каменю. Для закладення щілини з каменю або мармуру до 1 см краще використовувати MS-полімерний герметик. Якщо проміжок більший – поліуретановий.
 4. Фарфорова або фаянсова ванна. З однаковим успіхом підійдуть кислотний силіконовий, поліуретановий та MS-полімерний герметик.

Стіна пофарбована

 1. Акрилова, скловолоконна, пластикова ванна . Використовуйте MS-полімерний герметик, у крайньому випадку силіконовий або акриловий.
 2. Емальована металева ванна . Для ванн, пофарбованих емаллю, підійде силіконовий кислотний, поліуретановий та MS-полімерний герметик. Якщо проміжок більше 5 мм, можна використовувати латексний.
 3. Ванна з мармуру, штучного каменю. Щоб герметизувати стик такої ванни та пофарбованої стіни, краще використовувати поліуретановий або MS-полімерний герметик.
 4. Фарфорова або фаянсова ванна. Найкраще підійде кислотний силіконовий герметик. Для щілин більше 5 мм використовуйте поліуретановий та MS-полімерний.

У статті ми розібрали питання, яким герметиком закласти щілину між ванною і стіною, щоб не протікала вода. Ми спеціально не описували властивості специфічних будівельних герметиків. Їх також можна використовувати для герметизації стиків, але вони можуть бути:

 • токсичними;
 • Дорогими;
 • Складними у використанні;
 • Недовговічними.

Сподіваємось, публікація була вам корисною. Не забудьте поділитися з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности