Від А до Я: Як позбутися цвілі у ванній кімнаті

Як позбутися цвілі у ванній кімнаті.

Грибкові плями у ванній кімнаті – не просто псування зовнішнього вигляду та причина появи поганого запаху у ванній кімнаті . Це ще реальна загроза здоров’ю. Підвищений ризик розвитку хвороб виникає за тривалого вдихання спор. Є чимало надійних способів, як позбутися цвілі у ванній кімнаті. Позитивного результату можна досягти як готовими хімічними препаратами, і народними засобами.

Причини появи чорної цвілі у ванній

Плісневий грибок – мікроорганізм, що має ознаки і рослинного, і тваринного світу. Його складно позбутися, але легко з’являється. Для його сприятливого розмноження потрібні кілька умов:

  • Вологість. Що цей показник, то краще почувається мікроорганізм. Починаючи з 70% він починає активно розмножуватися.
  • Температура. Оптимальний діапазон – 25-30˚С. При низьких показниках грибок не гине, а знищення високої t (100˚С) необхідний вплив протягом 1-2 год.
  • Погана вентиляція. Застійне повітря дозволяє чорної цвілі у ванній розмножуватися в ідеальних умовах.
  • Низький рівень санітарії. Для життєдіяльності грибку необхідне харчування, тому різного роду органіка або просто відсутність санобробок створюють для нього сприятливе середовище.

Сонячне світло згубне більшість видів грибкових мікроорганізмів, але у ванних зазвичай немає вікон. Якщо при обробці не використовувалися спеціальні антисептичні добавки, то при поганій вентиляції пліснява оселиться на стінках кімнати рано чи пізно.

Фарбування стін у ванній кімнаті
Якщо ви вирішили просто перефарбувати стіни у ванній кімнаті, обов’язково додайте у фарбу засіб від цвілі

Шкода чорної цвілі

З усіх відомих видів грибка найбільш токсичними є ті, що пофарбовані в чорний або жовтий колір. Патологічну дію мають не тільки мікотоксини (продукти життєдіяльності), але й суперечки, які утворюються постійно та сприяють розростанню зараження. І ті, й інші речовини потрапляють у повітря, а за недостатньої санітарії – у легені людини, на деревні та ткані матеріали, оздоблювальні поверхні.

Щоб зрозуміти, чим небезпечна чорна пліснява у ванній, достатньо кількох фактів:

  • Мікотоксини можуть стати причиною мігрені, зниження імунітету, гормональних збоїв, гепатиту, ниркових патологій;
  • Спори провокують алергічні реакції, які при тривалому перебігу переходять у дерматит, пневмонію, бронхіальну астму.
  • Деякі види цвілі виробляють антибіотики у великих обсягах. Їхнє постійне вдихання знижує імунітет, може викликати отруєння.

Заражена грибком деревина поступово починає гнити і руйнуватися, на поверхні пофарбованих, цегляних, оштукатурених стін з’являються розлучення, що не зникають. Навіть бетонна плита при ураженні грибком розсипається протягом кількох років. Нижче ми розповімо, як прибрати цвіль у ванній народними засобами та професійними препаратами.

Як позбутися цвілі у ванній кімнаті.

Спеціальні хімічні препарати мають доведену ефективність, проте при цьому вони токсичні і часто коштують дорого. Якщо грибок тільки почав з’являтися, його можна вивести звичними засобами побутової хімії, безпечнішими та недорогими.

У мережі описано безліч способів, як видалити цвіль у ванній народними засобами. У багатьох є вади. Вони можуть бути:

  1. Малоефективні;
  2. Токсичні;
  3. Дорого коштує.

Нижче ми зібрали найдоступніші та найефективніші народні засоби від цвілі у ванній. Також ми розповімо, як ними користуватися.


Важливо

Жоден засіб – не панацея. Є багато видів цвілевих грибків, кожен із них стійкий до однієї речовини і гине від іншої. Якщо не вдалося видалити цвіль у ванній одним засобом – спробуйте інше.

Майже завжди після очищення порядженого місця залишаються непомітні оку «острівці» грибка, що вижив. При використанні будь-якого засобу та способу очищення повторіть процес через 30-60 хвилин!


Цвіль різних видів у чашках Петрі
Різні види цвілі у чашках Петрі

Столовий оцет 9%

Для обробки використовуйте чистий флакон із розпилювачем. Залийте в нього кількість нерозведеної рідини, виходячи із розміру ураженої площі. Розпиліть оцет на зазначену ділянку до повного змочування. Приблизно через годину, коли оброблене місце висохне, щіткою очистіть поверхню, прибираючи залишки чорної цвілі.

Харчова сода

У склянці теплої води розчиніть 1 ст. л. порошку, добре перемішуючи. Нанесіть на уражене місце губкою або ганчір’ям, добиваючись рясного змочування. Після повного висихання оброблену ділянку добре вимийте чистою водою і витріть насухо.

Розчин фурациліну

Для одержання розчину потрібної концентрації розтерті таблетки (20 шт.) залийте склянкою теплої води. Після повного розчинення заправте засіб у пульверизатор і розпорошіть по поверхні зараження. Коли оброблене місце повністю висохне (приблизно через 1 год.), активно зачистіть його жорсткою щіткою або сухим ганчірком.

Фурацилін у коробці

Перекис водню та борна кислота

Для отримання потрібного складу змішайте у пропорції 2:2:2:1 наступні інгредієнти

  • Вода;
  • Оцет столовий;
  • Перекис водню;
  • Борна кислота.

Розчин добре перемішайте і пензликом наносите на місце зараження, добиваючись рясного змочування. Після висихання промийте поверхню чистою водою і витріть насухо.

Нашатирний спирт

Цей засіб застосовують виключно для гладких поверхонь: кахлю, кераміки, скла. Нашатир розведіть навпіл з водою і протріть змоченою в розчині ганчіркою проблемні місця. Після висихання промийте чистою водою. Під час роботи забезпечте хорошу вентиляцію у ванній кімнаті.

Мідний купорос

Для одержання розчину потрібної концентрації на 10 л води візьміть 100 г купоросу, ретельно розмішайте. Уражені поверхні рясно змочіть пензликом або ганчіркою, найпроблемніші місця обробіть особливо ретельно. Через 5-6 ч. оброблену ділянку добре промийте, висушіть і провітріть.


Важливо

Мідний купорос високотоксичний, тому при його застосуванні користуйтесь засобами індивідуального захисту (респіратор, лички, гумові рукавички).


Хлорвмісні препарати

Будь-які препарати з вмістом хлору – хороші засоби від чорної цвілі у ванній кімнаті. Це може бути%

  • Білизна;
  • Доместос;
  • хлорний порошок;
  • Хлор у таблетках.

На кахель, змішувачі, сантехніку нанесіть розчини, що містять хлор, на 10 хв., після чого ретельно промийте чистою водою. Якщо поверхня пориста, обробіть її із пульверизатора. Для пластику використовуйте 10% розчин білизни. Розчини з хлором також мають високу токсичність.

Професійні протигрибкові засоби та правила їх застосування

При виявленні неприємного «квартиранта» насамперед варто використовувати спеціальні засоби від цвілі у ванній кімнаті. При покупці необхідно звернути увагу на два моменти: для яких матеріалів застосовується препарат, а також спрямованість його дії (використовувати для знищення, а не в профілактичних цілях). До найефективніших засобів входять:

  1. Izohan Grzybostop – найкращий засіб від цвілі у ванній на поверхнях: цегляних та бетонних стін, цементних та цементно-вапняних штукатурок. Рекомендується проводити обробку 3 рази з інтервалом 24 години. Після повного висихання на оброблену поверхню можна наносити нове покриття як профілактики.
  2. ATLAS MYKOS – препарат №2 для видалення цвілі у ванній кімнаті. Він знищує всі види органічного нальоту, глибоко проникає в поверхню будівельних матеріалів: плитки, цементу, штукатурки і т. д. Наноситься у вигляді розчину на очищену суху або нову основу, вимагає висихання протягом 48 годин.
  3. PS-50 – ефективний при обробці оштукатурених, дерев’яних, гіпсокартонних, бетонних поверхонь. Алгоритм застосування той самий.
  4. Тайфун Майстер «Грибостоп» – готовий до використання засіб, що ефективно видаляє цвілевий грибок та інші мікроорганізми, що захищає від повторного зараження. Призначено для нанесення на штукатурку, шпаклівку, цеглу, бетон, газосилікатну та керамзитобетонну кладку. Після висихання не залишає слідів, не виділяє токсинів.
  5. Фонгіфлюїд Альпа (Франція) – фунгіцид широкого спектру, призначений для позбавлення цвілі на стінах у ванній кімнаті. Видаляє грибок із поверхні деревини (і похідних), каменю, цегли, бетонних блоків, цементної штукатурки, гіпсокартону, керамічної плитки. Наноситься валиком або пензлем на зачищену (по можливості) поверхню, що залишається на 4-6 дн. Ділянки з найсильнішими ураженнями обробляють двічі.

Алгоритм знищення грибка наступний:

  1. Зачистіть цвіль на ураженій ділянці, перед цим змочивши його (щоб суперечки не розлетілися).
  2. Підсушити, нанести антисептик і залишити для висихання на вказаний в інструкції термін.
  3. Очистіть поверхні та шви від залишків препарату або цвілі (якщо вони залишилися).
  4. Для зараження з глибоким проникненням проведіть операцію 2 рази або більше.

Важливо

Перевірте активну речовину препарату: засіб, що містить хлор, не можна змішувати з аміаком, тому що утворюються сполуки високої токсичності.


Усі препарати абсолютно безпечні, але лише після висихання. Тому під час роботи рекомендується використовувати індивідуальні засоби захисту:

  • респіратор;
  • Щільно прилеглі окуляри (можна будівельні);
  • Гумові рукавиці.
Максимальний професійний захист для обробки цвілі
Професійний захист для обробки цвілі

Після закінчення обробки одяг випрайте, а відкриті частини тіла (обличчя, руки, ноги) вимийте під проточною водою з милом. Те саме зробіть із індивідуальними засобами захисту. Щоб уникнути зайвої роботи, решту поверхні у ванній перед обробкою краще прикрийте плівкою.

Ефективні заходи профілактики

Щоб виключити появу чорної цвілі у ванній на стелі, стінах, у кутах, варто потурбуватися профілактикою ще на етапі капітального ремонту. Додайте до оздоблювальних складів антисептики, фунгіциди, антигрибкові грунтовки. Або покривайте ними готові поверхні. Найкращі виробники таких засобів це:

  1. Milkill – для обробки бетону, цементу, цегли;
  2. Acryl grundierung – препарат для глибокого проникнення;
  3. Schimmelstopp dufa – фунгіцидна добавка у затирання, бетон;
  4. Mixonit gr43 – засіб широкого діапазону дії.

Якщо обробки не було, можна запобігти грибковому ураженню кількома простими заходами:

Стежте за вологістю

Не допускайте протікання кранів, замініть залізні труби на пластикові, сушіть білизну поза ванною. Ефективне рішення – монтаж “теплих” підлог, що дозволяє підтримувати вологість на рівні 30% і нижче. Можна встановити радіатор опалення. Як бюджетний варіант використовуйте тепловентилятор після кожного прийняття ванни або душу.

Встановіть хорошу вентиляцію

Якщо наявної природної витяжки недостатньо, і конденсат з’являється постійно, встановіть додатково систему примусової вентиляції. Зазвичай достатньо вентилятора, встановленого на витяжній решітці.


Важливо

При виборі вентилятора на витяг виберіть модель з максимальною потужністю. Коли встановлюватимете, зверніть увагу, що він повинен витягувати повітря з ванної, а не навпаки.


Вентилятор на витяжці

Дотримуйтесь чистоти

Знизити ризик появи цвілі допоможуть часті санобробки, протирання насухо поверхонь, відчинені двері після купання. Щотижня мийте сантехніку, труби, вентилі, стіни та інші покриті кахлем поверхні. Якщо є пароочисник, що подає пару з температурою понад 130 градусів.

Купуйте потужний рушникосушка

Для ванної, де немає «теплої» підлоги, а сушка для рушників – всього лише відрізок труби з гарячою водою, встановіть систему з більшою площею поверхні. Чим більша довжина та їх діаметр, тим краще. В цьому випадку навіть мокрі рушники не вплинуть на вологість.


Важливо

Будь-яке джерело тепла у ванній добре працює разом із нормальною вентиляцією. Якщо немає припливу та відтоку повітря, то додатковий підігрів вологого повітря лише прискорить зростання цвілі.


Інші методи

  • Більш витратним, але і найбільш дієвим рішенням може стати використання осушувача повітря або іонізатора. І той, і інший прилад надзвичайно згубні для цвілі. Іонізатор знищує інші види патогенної мікрофлори: віруси, бактерії. Допомогти у профілактиці появи цвілі може озонатор.
  • Не сушіть речі у ванній кімнаті. Також це стосується рушників. Після кожного прийому ванни або душу вивішуйте рушник сушитись на балкон або інше тепле місце. Випаровування води з поверхні будь-якого текстилю – джерело вологи.
  • У ванних кімнатах є окремі квартири та приватні будинки. Воно може виходити надвір або суміжну кімнату. Зазвичай воно глухе. Не полінуйтеся і замініть його таким, що відкривається. Так ви забезпечите додаткову вентиляцію.

За перших ознак ураження можна спробувати позбутися грибка видаленням ураженого шару обробки з подальшою обробкою антисептиком. Якщо процес зараження все-таки прогресує, одним із ефективних варіантів боротьби з чорною пліснявою є звернення до спеціальних служб.

Співробітники санепідемстанцій мають на озброєнні найсучасніші та найбезпечніші препарати, потужне обладнання та напрацьований досвід. Результат гарантований, хоч і коштуватиме певну суму.

У цій статті ми розглянули питання, як позбутися цвілі у ванній кімнаті. Сподіваємось, наші рекомендації вам допомогли. Не забудьте поділитися публікацією з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности