У цій публікації ми розповімо, Як оновити ванну кімнату без ремонту з мінімальними вкладеннями своїми руками. Всі способи можна виконати самостійно і досягти гарного ефекту. Якщо підійти з розумом, то ванну кімнату через день не дізнається.
Також рекомендуємо прочитати:
11 способів: Як оновити стару плитку у ванній кімнаті без ремонту.
Встановіть сучасний тримач для душу
Тримач для душу також може бути елементом декору. Існує багато варіантів – звичайні, на присоску, у вигляді штанги. Останні – найзручніші. у них можна регулювати висоту розташування насадки, у деяких – кут нахилу. До вертикальної штанги можна прикріпити поличку для мила.
Але такі власники мають проблему. Якщо постійно міняти висоту, хром згодом стирається. Але є просунуті моделі, виготовлені з нержавіючої сталі. Щоб закріпити тримач, потрібно буде просвердлити в стіні 2 або 4 отвори (залежно від моделі). Встановити його можна за 5-10 хвилин.
Да буде світло!
Експериментуйте з освітленням. Поміняйте плафон на основній лампі, підберіть щось стильне та підходяще під інтер’єр ванної кімнати. Можна встановити додатковий світильник.
Встановіть лампи над дзеркалом. Якщо воно щільно прилягає до стіни, а ви не бажаєте свердлити отвори під кріплення, можна знайти дешеві світильники на присосках. Якщо між дзеркалом та стінкою є зазор, можна знайти варіант із кріпленням на затиску-прищіпці. Є недорогі варіанти, які живляться від мережі, та з вбудованим акумулятором.
Є сучасне ощадливе рішення – світлодіодна стрічка. Її можна приклеїти будь-яким способом – зверху, знизу, по периметру дзеркала, на відстані або впритул. Таке рішення не лише стильне, але зручне. Чоловікам буде зручніше голитися, жінкам користуватися косметикою.
Нова підлога на старій плитці
Хороший варіант оновити ванну без ремонту – покласти нове покриття. Для цього підійде один із трьох варіантів:
- Вінілова плитка;
- Вініл у рулонах;
- Лінолеум.
Вінілову плитку довго укладати, тому краще зупинитись на вінілі в рулонах або лінолеумі. Обидва покриття добре протистоять волозі. Але вініл довговічніший. Лінолеум дешевший, а малюнок швидше стирається. Обидва варіанти можна стелити на існуюче покриття – кахель, ламінат тощо.
Для укладання вам потрібно буде відкрутити плінтус. Після цього покладіть вініл або лінолеум, підріжте його під труби та стінки. Потім прикрутіть плінтус на місце. Нова підлога готова і ванна кімната змінилася! Якщо ви помилитеся при підрізанні на 1-2 см, не страшно – все сховається плінтусом.
Сховайте комунікації
Існує багато варіантів планування ванних кімнат. У багатьох із них водопровідні та каналізаційні труби знаходяться на увазі. Щоб надати більше естетики можна зі сховати. Найпростіший спосіб зробити гіпсокартонний короб, яким закрити труби. Для цього знадобиться:
- Дерев’яний брус 40х40 або 40х30 мм;
- гіпсокартон;
- саморізи довжиною 35 або 435 або 40 мм;
- шпаклівка;
- водоемульсійна фарба.
З дерев’яного бруса зробіть каркас, що закриває труби. З усіх боків закріпіть на ньому гіпсокартон за допомогою шурупів. Капелюшки саморізів, щілини та стики вирівняйте шпаклівкою. Після всього фарбуйте короб водоемульсійною фарбою. Після того як перший шар висохне, профарбуйте конструкцію, що вийшла, вдруге.
Фарбування ванни всередині та зовні
Відмінний спосіб оновити ванну – пофарбувати її акриловою фарбою (рідким акрилом). Фарбувати її можна як усередині, так і зовні. Вибір кольору – лише за вами. Акрилова фарба служить набагато довше за будь-яку іншу. Для фарбування потрібно просушити ванну. Верхній та слив можна закрити або демонтувати. Нижній злив зніміть та підставте під нього ємність для зливу залишків фарби.
Як пофарбувати ванну, покроковий опис:
- Зачистіть всю поверхню. Бажано повністю зняти емаль, але не обов’язково. Досить надати стінам достатньої шорсткості. Це можна зробити наждачним папером з великим зерном, але краще використовувати дриль або болгарку з насадкою у вигляді металевої щітки.
- Промийте ванну від старої фарби. Насухо витріть, по можливості просушіть феном. Обробіть поверхню будь-якою рідиною, що знежирює.
- Краї ванни заклейте клейонкою, щоб захистити стіни від попадання фарби (див. фото).
- Якщо немає готової фарби – приготуйте її. Для цього в акрил додайте затверджувач. Чекайте на час, вказаний виробником.
- Наносите акрил на всю поверхню ванни, розрівнюючи рівномірним шаром. Для цього краще підійде гумовий шпатель або валик. Від кількості шарів залежить довговічність покриття.
- Накрийте ванну плівкою або клейонкою, щоб не допустити попадання пилу та бруду. Потім чекайте час, необхідний для повного застигання фарби та перевірте якість фарбування.
- За потреби нанесіть додатковий шар.
Нижня шторка (не екран)
Багато хто закриває боковини ванни екраном із пластику, плитки, гіпсокартону. Але найбюджетніший варіант – повісити шторку з клейонки. Підійде звичайна фіранка для ванної кімнати з орнаментом або малюнком.
Як підстава можна використовувати розсувний тримач (штангу) для фіранок. Якщо є перфоратор, можна натягнути дріт під бортом ванни. Закріпіть її на двох шурупах, вбитих у стіни по краях ванни. На дріт повісьте шторку, просунувши її через кріплення або люверси.
Статті на тему:
Як закріпити штангу для фіранки у ванній щоб не падала (без свердління);
Розсувний екран під ванну своїми руками із пластикових панелей.
Плінтуси хоч на стелі
Хороший спосіб надати ванній кімнаті колорит – встановити пластикові плінтуси. Для їх підрізання знадобиться канцелярський ніж та ножівка по металу (з дрібними зубчиками). Для кріплення краще використати силіконовий герметик. Перед встановленням плінтуса можна пофарбувати емаллю або акриловою фарбою. А можна заздалегідь купити відповідного кольору.
Найкраще встановити плінтус по периметру ванни. Так ви захистите стики від протікання. Для більшої естетики їх можна наклеїти по периметру стелі чи підлоги. Якщо на ванні встановлено екран – приклейте плінтус уздовж нього. Головне – підібрати добрий колір, щоб плінтус вписувався у дизайн.
Оновіть меблі за копійки
У вас у ванній кімнаті можуть бути такі меблі, як шафка для кошика з білизною, для косметичного або бритвенного приладдя. Оновити його вигляд можна трьома способами:
- Перефарбувати;
- Замінити ручки та замки;
- Обклеїти плівкою.
Все непотрібне – нагору!
Цей варіант не тільки оновити ванну кімнату, але заощадити в ній місце. Встановіть шафку або полицю на рівні 2 метрів над підлогою у будь-якому вільному місці. Туди можна прибрати все, що має бути постійно під рукою. Це може бути побутова хімія, запаси косметики, приладдя для гоління, рушники та багато іншого.
Шафка або полиця повинні бути з непромокаючого матеріалу, або пофарбовані водостійкою фарбою. Тоді на них не вплине вологість, вони прослужать не один рік.
Сховайте вентиляцію
У будь-якій ванній кімнаті є вентиляційний отвір. Воно веде або у туалет, або у витяжну шахту. Купуйте недорогу пластикову решітку та встановіть його. Вони стоять справжні копійки та кріпляться фіксаторами. Останні регулюються двома або чотирма гвинтами.
Другий варіант – встановіть решітку із вентилятором. Він забезпечить приплив повітря, приховає стандартний отвір. Установка решітки на витяжку з вентилятором – відмінний спосіб позбутися поганого запаху у ванній кімнаті. Постійна притока свіжого повітря – хороший спосіб, як позбутися цвілі у ванній кімнаті.
Експерименти з плівкою
Цей варіант підійде тим, у кого стіни або стеля обкладені кахлем. На ринку продаються спеціальні наклейки невеликого розміру. Їх клеять на одну або кілька плиток у ванній кімнаті. Вони не бояться води, не стираються і не тьмяніють. Головне – підібрати потрібний розмір та колірну гаму.
Додайте зелені, живої та неживої
Звичайні рослини у ванній кімнаті не приживаються. Це пов’язано з:
- Висока вологість;
- Перепади температури;
- Відсутність світла.
Але ніщо не заважає прикрасити приміщення штучними рослинами. Їх багато варіантів, від найпростіших, до тих, що не відрізняються від справжніх. Можна підібрати під будь-який бюджет. А де їх – розмістити – залежить від планування, меблювання ванної та вашої фантазії.
Якщо ви живете у приватному будинку та у вашому санвузлі є вікно, то все простіше. Ви можете підібрати живі рослини, які чудово в ній уживуться. Але потрібно бути обережним при покупці – треба враховувати температуру та режим вологості, наявність вентиляції.
Статті на тему:
Додати ергономічні аксесуари
Це відносно недорогий та ергономічний спосіб оновити ванну без ремонту. Зайдіть в будь-який магазин сантехніки, на ринок або інтернет-магазин. Ви здивуєтеся, скільки різних поличок, вішалок, дзеркал можна знайти.
Вони не лише прикрасять інтер’єр, а й допоможуть організувати місце. Наприклад, поличка для мила, яка кріпиться на вертикальний утримувач для душу – незамінна річ. Настінні полиці з металевих ґрат встановлені над ванною, зручні для зберігання косметики, шампунів, мочалок тощо.
Перед тим як вибирати стелаж, поличку або підставку, визначтеся, що ви на них зберігатимете. Все у ванній має бути розташоване ергономічно. Немає сенсу тримати на підвісній полиці біля душу засіб для миття підлоги. А ось шампуню чи кондиціонеру для волосся там самок місце. Щоб нічого не випустити з уваги рекомендуємо прочитати статтю: Що має бути у ванній кімнаті з приладдя.
Змініть затірку
Це банальний, але нескладний та недорогий спосіб оновити ванну кімнату без ремонту. Якщо у вас на стінах кахель, між окремими плитками є затірка. Можна замінити її новою, підібравши інший колір.
Для цього шпателем прочистіть шви від старої затирки. Розведіть новою водою до рівномірної суміші. За бажання можна додати барвник. Надягніть гумові рукавички і просто втирайте її в шви пальцем або ганчіркою. Можна працювати шпателем, але це довго і знадобиться певна вправність.
Важливо
Використовуйте якісне пластичне затирання. Підійде цементна із пластифікаторами, силіконова або латексна. Склади, які після висихання тверднуть і нездатні стискатися або розширюватися – одна з причин появи тріщин на плитці .
Поновіть плитку без заміни
Звісно, не варто міняти плитку на нову. Якщо у вас стіни, підлога або стеля облицьовані однотонним кахлем, можна поекспериментувати. Не обов’язково перефарбовувати усю плитку. Все залежить від вашої фантазії. Але для цього підійдуть не всі види фарб. Найкраще тримаються:
- Акрилові фарби;
- Емалі на епоксидній основі;
- Масляні фарби.
Перед фарбуванням вибрані плитки потрібно промити та знежирити. Найкраще наносити фарбу пензликом, щоб не потрапити на затірку та сусідні плитки. По завершенню процесу не користуйтеся ванною, душем та умивальником до повного висихання пофарбованих плиток.
Безпека під ногами
Корисна та недорога обновка для ванної кімнати – гумові килимки та дерев’яні піддони. Це насамперед ваша безпека. По-друге – аксесуар. Дерев’яний піддон можна зробити самому під потрібні розміри. Гумові килимки будуть доречними і у ванні, і на підлозі, і в душовій.
У цій статті ми розповіли 17 простих варіантів як оновити ванну кімнату без ремонту з мінімальними вкладеннями. Сподіваємося, вона була вам корисна, і ви почнете оновлювати інтер’єр відразу. Не забудьте поділитися публікацією із друзями у соцмережах!