Чим закласти щілину між ванною і стіною щоб не протікала вода

Чим закласти щілину між ванною і стіною щоб не протікала вода

У цій публікації ми відповімо на питання, чим закласти щілину між ванною і стіною, щоб не протікала вода. Розглянемо 10 варіантів, опишемо покроковий порядок дій. Наприкінці статті ви знайдете корисну інформацію – як можна закрити проміжок між ванною і стіною залежно від його ширини.

Цемент

В інтернеті багато доморослих експертів, які радять закладати щілину між ванною та стіною звичайним цементом. Це найпростіший, найдешевший і ненадійний варіант . Сам собою цемент вбирає і пропускає воду, він досить крихкий. Щоб такий захист не протікав, його потрібно проґрунтувати та пофарбувати.

Ванна під час експлуатації постійно нагрівається та охолоджується. При нагріванні матеріал, з якого вона виготовлена, розширюється, при охолодженні – стискається (особливо якщо ви любите приймати ванну, а не душ).

Через деформацію між цементом, стіною та ванною з’являються зазори. Сам цемент згодом тріскається. Не рекомендуємо його використовувати для герметизації стику ванної та стіни. Краще доплатіть та купіть цементне затирання. У ній є добавки, що захищають її від розтріскування.

Молдинг (плінтус)

Молдинги та плінтуси – універсальні вироби. Вони не призначені для установки на ванну, але умільці знайшли таке застосування. За допомогою молдингу або плінтуса можна закрити щілину будь-якої ширини, все залежить від її розмірів. Але знайти виріб понад 80 мм завширшки складно.

Молдинги та плінтуси роблять із різних матеріалів. Найбільш поширені:

 • Полістирол;
 • Пінополістирол;
 • ПВХ (полівінілхлорид);
 • Поліуретан.

Найкращий варіант – використовувати вироби з ПВХ та поліуретану. Вони міцні, не бояться ударів, мають значний термін служби. Молдинги та плінтуси з полістиролу крихкі, якщо ви впустите на них, наприклад, душову насадку, він може тріснути. Пінополістирол відноситься до пінопластів і цим все сказано. Його легко пром’яти, наприклад, коли ви упреєтеся в пінополістироловий молдинг, встаючи з ванни.

Поклейка молдингу або плінтуса

 1. Відміряйте та обріжте плінтус або молдинг під довжину/ширину ванни;
 2. Обріжте його кінці під 45 градусів, якщо збираєтеся його стикувати з тим самим на суміжній стіні;
 3. Знежиріть поверхню стіни, ванни та молдингу або плінтуса;
 4. Нанесіть на поверхню в місці стику з ванною та стінкою герметик або клей;
 5. Встановіть молдинг (плінтус) на місце і притисніть, провівши по ньому рукою зусилля по всій довжині;
 6. Якщо з-під нього вийшов герметик – приберіть його сухою ганчіркою;
 7. Намагайтеся не користуватися ванною наступні 24 години.

Порада

Для поклейки молдингу або плінтуса на ванну та стіну краще використовувати силіконовий герметик. Він не дасть воді просочуватися, при необхідності легко зрізати канцелярським ножем, а залишки просто зняти пальцями.


Герметики

Кращий спосіб загортання щілин до 1 см – герметик. Є два способи його нанесення залежно від зазору між ванною та стіною. Якщо він менший за 5 мм, наносите герметик уздовж щілини. Якщо відстань від ванни до стінки 5-10 мм, видавлюйте герметик «змійкою», від стіни до ванни і назад.

Є чотири типи герметиків:

 • Акриловий має погану пластичність, не рекомендуємо використовувати у ванній;
 • Силіконовий – еластичний, добре зчіпляється з будь-якою поверхнею, легко знімається;
 • Акрилосиліконовий (силікон-акриловий) – міцно скріплюється з поверхнями, має середню пластичність, з часом втрачає еластичність;
 • Поліуретановий – пластичний, найкраще зчіпляється з поверхнями, термін служби понад 20 років, практично не втрачає якості з часом.

Порада

Використовуйте силіконовий чи поліуретановий герметик. Справа в тому, що ванна періодично нагрівається та охолоджується (навіть якщо ви приймаєте душ). При нагріванні вона розширюється, при охолодженні – зменшується у розмірах. Таку деформацію не зможуть компенсувати акрилові та силікон-акрилові герметики.


Правильне використання герметика

 • Наконечник туби з герметиком обріжте так, щоб діаметр отвору відповідав ширині щілини;
 • Відрізайте наконечник під невеликим кутом, 15-25 градусів;
 • Перед використанням нагрійте тубу з герметиком у теплій воді – він стане менш в’язким;
 • Після нанесення герметика його можна вирівняти спеціальною лопаткою або скребком, або втиснути в щілину пальцем;
 • Щоб силіконовий герметик добре схопився і застиг, постарайтеся не користуватися ванною найближчі 24 години;
 • Поліуретановий герметик добре застигає незалежно від вологості.

Фуга (затирання)

Невеликі щілини між ванною та стіною до 1 см можна герметизувати затиркою. Існує 4 основних види затирок. Вони відрізняються еластичністю, складом, терміном служби та особливостями застосування. Головний плюс затирок – у них легко додати барвник, що не можна зробити з герметиками.

Цементне затирання – найпростіший варіант. Вона підійде для закладення проміжків між ванною та стіною до 1 см шириною. Головна проблема при її застосуванні – досягти потрібної консистенції. Занадто рідкий розчин стікатиме після нанесення, занадто густий може протікати після висихання. Для надання стяжки пластичності у її складі є присадки, добавки, наповнювачі.

Існують готові суміші з усіма необхідними добавками. Наприклад, до складу затирання Ceresit CE 33 входять:

 • Цемент;
 • Мінеральні наповнювачі;
 • пігменти;
 • Полімерні модифікатори

Епоксидне затирання на основі епоксидної смоли – найміцніша і найтвердіша з усіх. Це одночасно плюс та мінус. Таке затирання добре зчепляється з поверхнями, але при температурному розширенні ванни може тріскатися. Рекомендуємо використовувати епоксидну затирку тільки якщо ванна жорстко зафіксована між стінами або за допомогою каркаса.

У епоксидну затирку можна додати будь-який відтінок (барвник). Вона дуже в’язка, для її нанесення потрібно використовувати спеціальні мішки з насадками. Добре зчепляється з різними матеріалами, якщо затирання засохне на ванні або кахлі, позбутися її буде складно.

Силіконова затірка – друга назва силіконового герметика. Відмінність у тому, що її можна купити не в тубах, а в інших ємностях. У них зручніше додавати барвник (колер). Це оптимальний варіант щодо співвідношення ціна-якість.

Силіконова затирка Ceresit
Силіконове затирання Ceresit.

Латексна затирка – відносно новий матеріал для загортання швів та проміжків. За своїми властивостями – аналог силіконової, але має більш тривалий термін служби та пластичність. Завдяки своїй еластичності не відклеюється від поверхонь, якщо вони розширюються або стискуються під впливом температури.

Латексне затирання використовують як добавку для цементної. Вона надає цементу міцності на розрив, захищає від утворення тріщин. Навіть якщо цемент із добавкою з латексної затірки тріснув, він не пропускатиме воду.

Латексна затірка вважається найсучаснішою. Вона має всі необхідні переваги: ​​водонепроникність, стійкість до низьких і високих температур і багата палітра кольорів. Для поліпшення властивостей цементної затирки наливають в неї латексну добавку.

Нанесення затірки

Для нанесення затірки вам знадобиться шпатель, хоча латексну та силіконову можна вдавлювати пальцями. Щоб зняти залишки, можна використовувати скребок або лопатку для герметиків (див. фото).

Порядок робіт:

 1. Очистіть та знежиріть поверхню ванної та стіни;
 2. Заповніть щілину фугою (затіркою);
 3. Якщо є лопатка чи скребок – зніміть залишки затирки
 4. Якщо їх немає – проведіть вздовж щілини пальцем, утискаючи фугу;
 5. Видаліть залишки затирання з ванни та стіни;
 6. Дайте їй просохнути потрібний час, вказаний виробником.

Монтажна піна

Монтажну піну не варто недооцінювати. Її найкраще використовувати як основу іншого покриття (герметика, цементу, кахлю тощо.). З її допомогою найкраще перекривати щілини між ванною та стіною шириною від 3 см до 10 см, а за наявності досвіду і більше. Небажано використовувати піну, якщо у вас акрилова ванна – вона може деформувати її, створити точку напруги.

Застосування монтажної піни


Важливо

Після нанесення монтажна піна розширюється. Якщо вона підніметься вище за потрібний рівень – не чіпайте її! Після повного застигання видаліть кухонним або канцелярським ножем.


Порядок нанесення основи з монтажної піни:

 1. Знежиріть поверхню стіни та ванни (під бортиком);
 2. Дайте поверхням просохнути або підсушити феном;
 3. Змочіть поверхню пульверизатором або протріть мокрою ганчіркою;
 4. Повністю задуйте проміжок піною так, щоб її шар був не менше ніж ширина щілини;
 5. Зачекайте 24 години до повного висихання піни;
 6. Зріжте залишки.

Після того, як монтажна піна затверділа, можна укладати покриття. Ви можете просто замазати всю поверхню герметиком, покласти на неї пластик, промазати затиркою поверхню, покласти плитку.


Важливо

Пам’ятайте – згодом піна стане крихкою. Підбирайте такий спосіб закрити щілину, щоб вона могла триматися без основи з монтажної піни. Наприклад, якщо ви кладете кахель, кладіть його під кутом, щоб верхня частина спиралася на стіну. Тоді він не впаде вниз після того, як піна прийде в непридатність.


Дерев’яний брус

Власне, це не варіант закладення щілини, а спосіб її зменшення. Якщо відстань від стіни до борту ванної 5-10 см, можна прикріпити на стіну по всій довжині брус перетином 40*40 або 50*50 мм. таким чином, ви зменшите зазор, з’явиться багато варіантів для герметизації.

Перед встановленням бруса потрібно зробити таке:

 • Перед обробкою просушіть брус у сухому приміщенні;
 • Просочіть брус антисептиком;
 • Нанесіть на нього вологовідштовхувальний засіб;
 • По можливості використовуйте брус із дуба, в’яза або граба.

Бордюрна стрічка

Бордюрна стрічка – гарне та просте рішення для герметизації стиків. Вона виготовлена ​​з вологонепроникного матеріалу, з одного боку покрита клеючим складом. Вона буває двосмугова (з однією канавкою) та трисмугова (з двома канавками). Мінус бордюрних стрічок – обмежена кількість кольорів.

Бордюрна стрічка з однією канавкою
Двосмугова бордюрна стрічка (з однією канавкою) різних кольорів.
Трисмугова бордюрна стрічка біла
Трисмугова бордюрна стрічка (з двома канавками).

Канавки на бордюрній стрічці місця згину. Двосмугова згинається під кутом 90 градусів, з неї формується L-подібний куточок. Трисмугову можна зігнути вздовж двох канавок під будь-яким кутом. Від ширини бордюрної стрічки залежить, який зазор між ванною та стіною вона може перекрити. Найбільш поширені стрічки шириною 20-60 мм, рідше можна зустріти на 80 та 100 мм.

Є два способи поклейки бордюрної стрічки – шматками та цілком. У першому випадку вийдуть рівні кути під 90 градусів. У другому – стрічка буде закруглена по кутах, що менш естетично (див. фото). Радіус заокруглення залежить від товщини та жорсткості стрічки. Сам процес поклейки не дуже відрізняється.

Бордюрна стрічка у кутку ванни
І тут бордюрну стрічку укладали повністю. її не вдалося зігнути під 90 градусів і довелося закладати проміжки герметиком.

Поклейка бордюрної стрічки для ванної з кутами під 90°

 1. Відріжте необхідний шматок бордюрної стрічки;
 2. Промийте та знежиріть стіну та ванну в місці поклейки;
 3. Зігніть стрічку по канавці, щоб вона склалася вдвічі;
 4. Зніміть 10-15 см захисного покриття із одного кінця;
 5. Додайте кінець бордюрної стрічки до кута ванної і приклейте його;
 6. Поступово знімаючи захисне покриття, проклеюйте стрічку по всій довжині.

Якщо ви обклеювали дві або три сторони ванни, у місцях стиків бордюрна стрічка зайде внахлест на іншу. Проріжте їх під кутом 45 градусів та зніміть зайве (див. фото). Стик між стрічками заповніть герметиком.

Після клеєння проведіть по стрічці рукою, щільно притискаючи її до ванни та стіни. Через 6-8 годин перевірте, як добре вона схопилася. Якщо в деяких місцях стрічка відшаровується, наклейте її герметиком або клеєм.

До трисмугових бордюрних стрічок для ванн в комплекті можуть бути куточки, що самоклеяться. Їх потрібно встановити перед поклейкою на чисту знежирену поверхню. Подивіться відео, як приклеїти бордюрну стрічку самостійно:

Керамічний плінтус (бордюр)

Закрити проміжок між ванною та стінкою можна кахлем. Є два варіанти – використовувати звичайну плитку чи готові керамічні бордюри. Якщо використовувати монтажну піну або каркас як основу, можна закрити щілину понад 10 см.

Якщо ви збираєтеся облицьовувати стіни ванної кімнати плиткою, варто встановити керамічний бордюр. Він кріпиться на кліпсах до кріплення, вмонтованого у стіну. Бордюр – перше, що необхідно встановити. Далі укладання плитки починається від нього нагору.

Керамічний бордюр для ванни
Бордовий керамічний для ванни. Тріщини на затірці з’явилися через теплове розширення та стиснення ванни.

Кахель

Невелику щілину між ванною та стіною можна закрити кахлем, укладеним під кутом. Для цього можна використовувати невелику бордюрну плитку або порізати звичайну на смуги. Для хорошого зчеплення зі стіною її потрібно почистити болгаркою.

Такий бордюр триматиметься лише якщо використовувати якісний плитковий клей. З його допомогою можна перекрити зазор до 5 см. Щоб кахель довго тримався і не пропускав воду, використовуйте силіконову або латексну затирку. У клей бажано додати пластифікатори або купити готову суміш.

Пластиковий куточок для плитки

Це ще один народний лайфхак. Замість звичайного плінтуса можна використовувати куточки, що використовуються під час укладання плитки. Вони дешево коштують, бувають різних розмірів та кольорів.

Каркас

Якщо між ванною та стіною відстань більше 10 см, доведеться попрацювати. У такому разі потрібно зробити каркас, який можна буде облицьовувати. Найкраще робити його із бруса. А щоб місце не пропадало дарма, можна всередині зробити висувну поличку. Вона ідеально підійде для зберігання побутової хімії.

Універсальна висувна полиця
Універсальна висувна полиця, яку можна встановити збоку від ванни.

Верхню частину каркасу зашийте МДФ, ДСП чи ДВП. Цю поверхню можна пофарбувати, на неї легко укладати плитку, обшити декоративним пластиком, укласти камінь. Пристрій внутрішнього простору – на вашу думку. Можна залишити його порожніми, щоб був доступ до комунікацій.

Чим закласти щілину між ванною і стіною щоб не протікала вода залежно від її ширини

 • До 1 см: цемент, молдинги, плінтуси, герметик, затирка, бордюрна стрічка, керамічний бордюр, пластиковий куточок;
 • 1-3 см: цемент, молдинги, плінтуси, затирка, бордюрна стрічка, керамічний бордюр: кахель;
 • 3-5 см: плінтуси, монтажна піна з подальшим оздобленням, кахель;
 • 5-10 см: монтажна піна з подальшим оздобленням, брус, кахель;
 • 10 см і більше: встановлення каркаса з подальшим оздобленням або облицюванням.

У цій статті ми постаралися відповісти на наступне запитання: чим зробити щілину між ванною і стіною щоб не протікала вода? Сподіваємося, публікація буде вам корисною, ви зробите правильний вибір. Своєю думкою та досвідом ви можете поділитись у коментарях. Не забудьте поділитись статтею з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности