Чому вагітним не можна приймати ванну і чим це загрожує

Чому вагітним не можна приймати ванну

У цій публікації ми відповімо питанням: чому вагітним не можна приймати ванну. Наведемо основні причини, опишемо наслідки. Також розповімо, в яких випадках і як можна лежати у ванні, яких правил і обережності дотримуватися.

Чому вагітним не можна приймати ванну

Насправді ванна при вагітності не протипоказана. Але навіть за дотримання всіх норм і правил, є багато ризиків для вагітної жінки. Ось лише деякі з них:

  1. При прийнятті ванни дуже важко витримати нормальну температуру води протягом усього часу.
  2. Через порушення самопочуття є ризик отримати травму за водних процедур.
  3. Якщо використовуються ароматичні олії чи пінки, є ймовірність того, що в них містяться шкідливі речовини (навіть у «натуральних» продуктах).
  4. Нерідко у воді містяться небезпечні для вагітних сполуки, які активно випаровуються через велику площу поверхні води у ванні.
  5. У ванній кімнаті може бути грибок, цвіль, інші мікроорганізми. Багато хто з них погано впливає на здоров’я майбутньої мами та плоду.

Страшний факт

За статистикою, 5% викиднів відбуваються під час ванни. Це було б нормальним показником, якби вагітні жінки проводили у ній 72 хвилини на день. При вагітності не рекомендується лежати у ванні більше 15 хвилин. Шляхом нехитрого підрахунку отримуємо результат – ризик викидня під час прийняття ванни підвищується в 4,8 рази, або на 380%!


Протипоказання щодо прийняття ванни в період вагітності

Перед тим, як вирішитись на прийняття теплої ванни, важливо бути впевненою в тому, що у вас відсутні протипоказання до неї. Не повинно бути:

  • Підозри на можливий викидень. Пам’ятайте, що викидень може бути як у першому, так і третьому триместрі.
  • Гіпоксії плода;
  • Захворювань нирок;
  • ознак підвищення артеріального тиску;
  • Захворювань щодо гінекології.

Бажаючи прийняти ванну, важливо попередньо порадитися з лікарем. Тільки гінеколог може з великою впевненістю сказати про необхідність прийому ванни або його відсутності у подібному занятті. Важливо пам’ятати, що навіть для не вагітних ванна при підвищеному артеріальному тиску шкідлива.

Чому вагітним не можна приймати гарячу ванну

У процесі занурення тіла майбутньої матері в гарячу воду виникає ситуація, коли різко розширюються дрібні кровоносні судини, змінюється кров’яний тиск та інше. У процесі прийняття ванни з гарячою водою здоровою людиною він не відчуватиме стрес. Під час виношування дитини подібна ситуація стає катастрофічною.

Саме через те, що перший триместр характеризується формуванням ключових органів малюка, то гінекологи забороняють приймати вагітним жінкам гарячу ванну. Це може спровокувати:

  • Втрату малюка (викидень);
  • Відшарування плаценти;
  • Проблеми та патології у формуванні та розвитку нервової системи малюка.

Крім загроз для дитини, гаряча вода негативно позначається і на здоров’ї матері. У зв’язку з тим, що вона знаходиться в задушливому приміщенні, одночасно в гарячій воді, це підвищує ризик навантаження на серцево-судинну систему.

Також під час прийняття гарячої ванни можна знепритомніти. А наслідки подібного стану негативно впливають на матір та дитину. Тому, перш ніж приймати ванну, важливо подумати про наслідки.

Користь ванни під час вагітності

  • Ретельне дотримання гігієни.
  • Нормалізація обмінних процесів. Завдяки ретельному очищенню шкіри, вона зможе якісніше виконувати функції виділення, що допоможе зняти навантаження на нирки.
  • Усунення стресових ситуацій з допомогою розслаблення м’язів.
  • Тепла ванна при вагітності сприяє зняттю набряклості.
  • Усунення тривожного стану.
  • Підвищення захисних функцій організму.
  • Скорочення больового порога.

Варто пам’ятати, що приймати ванну можна тільки в теплій воді, температура якої не перевищуватиме 37 градусів. Гінекологи радять відкрити двері у ванну кімнату для того, щоб у неї проникало свіже повітря і була його циркуляція.

У період виношування дитини лікарі рекомендують обмежитися прийняттям виключно теплої ванни, але ніяк не гарячої. При цьому важливо дотримуватися низки умов. Незважаючи на подібне застереження, лікарі радять відмовитися від прийняття ванн у перші тижні виношування. Це може призвести до поганого результату, причому як для матері, так і для майбутньої дитини.

Чи можна приймати ванну під час вагітності в першому триместрі?

З 1 по 12 тиждень (перший триместр) вагітності відбувається закладання життєво важливих органів. Жінка намагається звикнути до становища, що змінилося, адже в її тілі починає розвиватися нове життя. Вагітна жінка стає більш сонливою, може відчувати почуття втоми або нервувати без приводу.

Через різку зміну настрою, сильний токсикоз і болі в попереку, жінки намагаються приймати по можливості теплу ванну. Лікарі відразу говорять про те, що про гарячу ванну не може бути й мови. Тільки вода, температура якої не перевищує 36 градусів, здатна полегшити симптоми вагітного стану, заспокоїти і розслабити майбутню маму. Відповідь на запитання можна приймати ванну в першому триместрі – так, але при дотриманні наступних умов:

  • Дотримання температурного режиму води (не вище 36 градусів);
  • Процедура повинна займати не більше 10 хвилин;
  • Обов’язково покладіть гумовий килимок на дно ванни, який дозволить захистити вас від ризику падінь;
  • Щоб краще розслабитися рекомендується використовувати лише натуральні олії;
  • Для безпеки важливо приймати ванну лише тоді, коли в будинку є ще один член сім’ї.

Чи дозволяється ванна з гарячою водою на пізніх термінах?

У міру зростання живота майбутньої матері, у неї виникають проблеми зі здійсненням доглядових процедур. Практично неможливо нормально нахилитися, в результаті процедура купання у ванні стає складно здійсненною. Гінекологи сходяться на думці, що ті дівчата, які люблять ванну на пізньому терміні, звернутися за допомогою до чоловіка чи близьких.

На пізніх термінах немає серйозних загроз для плода, тому приймати ванну при вагітності в 2 і 3 триместрі можна. У цей час спадає токсикоз, покращується настрій, нормалізується гормональне тло у вагітної. Щоправда, про гарячу ванну знову варто забути. Гінекологи рекомендують керуватися низкою правил, які не позначаться негативним чином на здоров’ї майбутньої матері та її малюка:

  • Зберігайте температурний режим (не вище 37 градусів). Це правило постійно протягом усього часу виношування плода. Оптимальною температурою води є 30 градусів.
  • Перед тим, як приймати ванну, обов’язково промийте душ, використовуючи миючі засоби, а також підготуйте ванну (вийміть її).
  • Під час прийняття ванни використовуйте гумовий килимок. Тож ви мінімізуєте ризик можливого падіння.
  • Не використовуйте засоби для прийняття душу, які містять у своєму складі хімічні компоненти. У ряді випадків вони викликають реакції алергічного характеру, що складно контролюються під час виношування плода.
  • Обмежтеся невеликою кількістю води у ванній кімнаті. Пам’ятайте, що вода не повинна бути вищою за ваші груди, а також області серця. Подібним чином ви уникнете проблем із серцево-судинною системою.
  • Відмовтеся від прийому ванни у поганому самопочутті.

Чому гінекологи не забороняють прийняття ванни під час вагітності?

Коли жінка, яка чекає на дитину, добре почувається і слідує всім рекомендаціям лікарів, то в період виношування дитини (переважно другий і третій триместр), гінекологи рекомендують приймати ванну. Подібна процедура може призвести до таких позитивних наслідків:

  • Допомогти у боротьбі з безсонням. Завдяки теплій воді разом із натуральними оліями, дозволяє досягти стану, коли організм майбутньої мами розслабиться, набратися сил, забути про проблеми.
  • Зняття набряклості;
  • Поліпшення стану кровоносної системи;
  • Зняття болю в області спини та нижніх кінцівок, розслаблення м’язів всього тіла.

Крім цього, ванна з теплою водою дозволяє вирівняти емоційне тло жінки, усунути тривогу і допомогти у боротьбі зі стресом.

Підведемо підсумки

Отже, давайте розберемося, що може бути, якщо вагітна жінка прийматиме ванну, гарячу чи теплу. Ось можливі ризики:

  1. Високий ризик викидня;
  2. Відшарування плаценти;
  3. Проблеми та патології при формуванні нервової системи плода;
  4. Важко підтримувати температуру води;
  5. ймовірність отримання травми;
  6. Отруєння компонентами масел та пінок;
  7. Отруєння домішками у воді;
  8. Проблеми із серцево-судинною системою;
  9. Ризик впливу виділень грибка та цвілі на здоров’я.

У цій статті ми постаралися максимально повно відповісти на питання, чому вагітним не можна приймати ванну. Також розповіли, як і які ванни можна приймати. Сподіваємось, інформація була вам корисна. Не забудьте поділитись публікацією з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности