Покрокова інструкція: Як зробити душовий піддон своїми руками

Обновлено: 6 Травня 2022.

У цій публікації ProVannu.Info розповість, як зробити душовий піддон своїми руками. Ми опишемо процес від підготовки основи до фінішного укладання плитки. Якщо дотримуватися вказівок, ви зможете зробити душовий піддон самостійно як у приватному будинку, так і у квартирі.

Обрамлення душового піддону

1Зробіть каркас душового піддону з дощок розміром 5×15 см, як показано на фото. Виміряйте та запишіть відстані між стійками на стінах, де ви плануєте його встановити. За допомогою циркулярної пилки розпиляйте дошки розміром 5×15 см відповідно до отриманих даних. Розташуйте обрізані дошки між вертикальними стійками, щоб вони знаходилися поверх нижньої плити, яка є основою нижньої частини каркасу стіни.

Якщо стіни гідробоксу вже готові, або він примикатиме до існуючих, просто прикріпіть дошки до стіни. До підлоги кріпити їх необов’язково.

Якщо у вас немає циркулярної пилки, ви можете попросити співробітників обрізати дошки при покупці. Багато будівельних магазинах є послуга розпилювання будматеріалів з деревини.

Каркас душового піддону з дощок 5 х 15 см
Каркас душового піддону із дощок 5х15 см.

2З дощок 5 × 10 см збудуйте бортик для душового піддону. Бортик – це край піддону, який не примикає до стіни і яким ви заходитимете в душ. Визначте довжину сторони душової зони, де немає стіни. Покладіть дошку 5×10 см потрібної вам довжини плашмя і прибийте її до основи.

Покладіть ще 2 дошки поверх першої і прибийте їх на місце через кожні 20 см. У результаті у вас вийде бортик на 3 дошки. Його ширина буде 10 см, а висота – 15 см, як показано на ілюстрації:

Бортик душового піддону
Так повинні розташовуватися дошки борту душового піддону, розташованого під дверима жушової кабіни.

Порада

Якщо у вас бетонна підлога, замість дерев’яних дощок можна використовувати цеглу, піноблоки (газоблоки) та аналогічні матеріали, скріплені між собою розчином на цементній основі.


3Прикріпіть до підлоги гідробар’єр для захисту від вологи. Гідробар’єр захищає основу підлоги, якщо вода потрапить під душовий піддон. Це може бути:

  • Бітум;
  • Гідроізоляційна мастика;
  • Просмолений папір;
  • Рулонний гідробар’єр;
  • Полімерцементний склад.

При облаштуванні гідробар’єру дотримуйтесь інструкцій виробників. Пам’ятайте, що не всі засоби, що використовуються для стін, будуть ефективними для підлоги. Підбирайте виключно підлогові покриття та склади.

4Якщо ви використовуєте рулонний або листовий гідробар’єр, проріжте в ньому отвір над зливом. Намагайтеся різати якомога ближче до краю зливу, щоб не зняти занадто багато матеріалу, інакше вода може потрапити під гідробар’єр.

Якщо ви використовуєте рідкі суміші, обов’язково обробіть ними зливний отвір. Якщо встановлений сифон або інший вкладиш – приділіть увагу його стикам із підлогою. Навіть невеликий необроблений зазор призведе до протікання.

Гідроізоляція зливного отвору
Гідроізоляція зливу.

Важливо

Якщо у вас ще немає підлогового зливу, найміть сантехніка для установки труб, щоб усе було зроблено правильно.

Переконайтеся, що у вас двокомпонентний злив із верхнім та нижнім фланцем. Двокомпонентні сливи можна купити у місцевому магазині товарів для дому.


5Заклейте злив, щоб розчин не потрапив усередину. Відірвіть шматки клейкої стрічки та заклейте ними отвір зливу. Накладайте шматки стрічки внахлест на 2-3 см, щоб отвір повністю закритий. Після того як ви захистите злив, можна приступати до нанесення розчину для піддону душової кабіни.

Якщо у вас немає скотчу, ви також можете засунути ганчірки або старі газети в зливну трубу, щоб запобігти потраплянню розчину всередину. У цьому випадку постарайтеся закрити злив якомога щільніше.

Нанесення розчинної основи

1Замішайте розчин у лотку для змішування за допомогою мотики. Висипте мішок швидкотвердіючого розчину у великий лоток для змішування та рівномірно розподіліть його. Влийте невелику кількість води за раз і перемішайте розчин. Для кращого розмішування використовуйте спеціальну насадку для дриля (див. фото).

Дриль із насадкою для замішування розчину

Намагайтеся використовувати 1 частину води кожні 4 частини розчину, щоб отримати потрібну консистенцію. Замішуючи розчин, сформуйте руками з нього шар і стисніть його. Якщо вода витікає, то використовуйте більше розчинної суміші, доки куля не триматиме форму.

Якщо розчин занадто рідкий, його важко наносити, так як він не триматиме форму. Кількість розчину залежить від розміру душового піддону. Для душового піддону розміром 1,2×1,2 м вам знадобиться приблизно 2 мішки розчину по 15 кг кожен.

2Зробіть по периметру душової кабіни (каркаса, стін та бортика) бордюр товщиною 4 см. Нанесіть розчин на гідроізоляцію, щоб його можна було легко розподілити. За допомогою плоского шпателя вдавіть розчин і надайте йому форму межі навколо душу завтовшки 4 см. Бортик із розчину повинен мати ширину 7-10 см. Продавіть розчин шпателем, щоб ущільнити його, щоб не було повітряних кишень.

Формувати бордюр спочатку необов’язково, але це полегшить подальше нанесення розчину на всій площі майбутньої душової кабіни.

Бордюр із розчину по периметру каркасу душової кабіни
Підготовка бордюру з розчину по периметру каркасу душової кабіни

3Після того як ви зробили бордюр по краю душової кабіни, нанесіть розчин на решту між бордюром і зливом. Розрівнюйте розчин у напрямку до нижнього фланця зливу. Починайте з кута, найбільш віддаленого від бордюру, та працюйте у зворотному напрямку, щоб не порушити вже нанесений розчин.

Наносьте розчин так, щоб він опускався на 0,5 см на кожні 20 см між стіною та зливом. Перший шар не обов’язково повинен бути ідеально гладким, але повинен мати правильний ухил, щоб можна було рухатися далі.


Важливо

Постійно перевіряйте ухил розчину за допомогою рівня, щоб переконатися, що підлога не має пагорбів або западин. Всю площу необхідно покрити за день (8 годин), щоб він висихав рівномірно.


4Дайте розчину висохнути протягом як мінімум 24 годин. Час висихання залежить від багатьох факторів – консистенції, температури у приміщенні, вологості, доступу свіжого повітря. Для прискорення процесу можна використовувати вентилятор. Він повинен забезпечити циркуляцію повітря між ванною та іншими приміщеннями.

Гідроізоляція душової кабіни

1Виріжте підкладку (вкладиш) для душу так, щоб вона була на 5-7 см вище за каркас. Підкладка – це водонепроникний бар’єр, який є ще одним шаром захисту для основи. Виміряйте розмір душового піддону і додайте 20 см з кожного боку, щоб врахувати каркас збоку. Обріжте підкладку за допомогою канцелярського ножа, щоб вона помістилася всередині душового піддону.

2Нанесіть силіконовий герметик навколо нижнього зливного фланця, щоб запобігти протіканню. Для цього використовуйте спеціальний пістолет для герметики. Проведіть уздовж зовнішнього краю нижнього фланця зливу, натискаючи ручку, щоб нанести тонкий шар силікону. Силікон допомагає утримувати вкладиш на місці та запобігає попаданню води під нього.


Важливо

Використовуйте лише герметик на силіконовій основі. Це оптимальний варіант за ціною та властивостями. Силіконовий герметик добре витримує перепади температур і має добрий коефіцієнт деформації.


Пістолет для нанесення герметика
Пістолет для нанесення герметика

3Покладіть вкладиш усередину душового піддону, щоб він був рівним. Повільно покладіть вкладиш на розчин і розгладьте його, наскільки це можливо. Вирівняйте підкладку так, щоб краї виходили на 5 см вище верхніх країв дощок каркаса та бортика. Щільно притисніть вкладиш до краю розчину, щоб він залишався якомога гладкішим і рівним.


Порада

Якщо вкладка збивається в кутах, ви можете накласти її на себе або заправити її між стійками стіни. Не обрізайте його в кутах, інакше він не щільно прилягатиме до стіни.


Облаштування підкладки для душового піддону
Так має виглядати вкладиш після його кріплення до каркаса та бортика.

4Прикріпіть прокладку до стійки стіни цвяхами або скобами. Прибивайте верхній край підкладки до стійок, щоб зменшити ризик протікання. Використовуйте покрівельні цвяхи (з широким капелюшком) або скоби для дерева на кожній стійці стіни, щоб закріпити облицювання на місці. Просуваючись по периметру підкладки, слідкуйте за тим, щоб вона залишалася гладкою на підлозі.

5Виріжте отвори для зливу в підкладці. Промацайте підкладку, щоб знайти зливний отвір та болти, що стирчать із фланця. За допомогою господарського ножа виріжте в підкладці Х-подібну форму над отвором та болтами, щоб отримати доступ до них. Якщо ви використовуєте зливний фланець з однієї частини, то загніть куточки вкладиша вниз у зливний отвір, щоб вода та волога стікали у труби.


Важливо

Якщо ви повністю зріжете вкладиш у місці зливного отвору, можливі протікання. Герметичність порушиться, і вода затікатиме під підкладку.


6Прикрутіть верхню частину зливу до нижнього фланця. Друга частина зливу має верхній фланець, що кріпиться до нижнього за допомогою болтів. Вкрутіть верхній фланець за годинниковою стрілкою в зливний отвір так, щоб він був приблизно на 1-2 дюйми (2,5-5,1 см) вище нижнього фланця. Потім затягніть болти на нижньому фланці, щоб закріпити його [15].

Не вкручуйте верхній фланець у злив, поки він не стане врівень, так як вам потрібно буде додати ще один шар розчину.

7Замісіть ще розчину і дотримуйтесь того самого процесу, що й раніше. Почніть з нанесення бордюру завтовшки 4 см по краях та ухилу розчину у бік зливу. Зробіть розчин якомога гладкішим, щоб на ньому не було бугрів і западин, інакше вода не зможе легко стікати. перевіряйте нахил розчину за допомогою рівня та вирівнюйте всі нерівності. Як і раніше, нахил має бути 5 мм на кожні 20 см.

Якщо ви укладаєте плитку в душовий піддон, не забудьте залишити достатньо місця між розчином і верхньою частиною зливу. Злив повинен бути вищим, щоб плитка була врівень з ним.

Влаштування зливного фланця з двох частин

Облицювання піддону плиткою для підлоги

1Проведіть сухе припасування плиток у душовому піддоні, щоб знати, як вони підходять. Візьміть одну з плиток, яку ви хочете використовувати для душового піддону, і покладіть її поряд зі зливом. Обведіть плитку олівцем, щоб помітити, як вона лягає на піддон. Продовжуйте класти плитку і обводити її, щоб зрозуміти скільки плиток вам знадобиться і наскільки їх потрібно обрізати, якщо потрібно.

Вибирайте плитку, що поєднується з іншими предметами інтер’єру у ванній кімнаті, щоб вона виглядала як єдине ціле. Кількість необхідних плиток залежить від розміру душового піддону та стилю, який ви використовуєте.


Порада

Купуйте плитку із запасом. У процесі укладання та обрізки кахель може тріснути або поламатися. До того ж, у майбутньому, якщо потрібно замінити одну або кілька плиток, у вас будуть запасні.


2Протріть розчин вологою ганчіркою, щоб прибрати пил. Пил на розчині може перешкоджати прилипання плитки до піддону душової кабіни. Змочіть ганчірку водою та протріть всю поверхню. Коли піддон душової кабіни буде чистим, витріть його безворсовою ганчіркою, щоб поверхня більше не була вологою.


Важливо!

Не кладіть плитку на розчин, поки вона волога, інакше вона може погано приклеїтися. При висиханні розчин може деформуватися, через що кахель трісне.


3Нанесіть на душовий піддон шар клею завтовшки 3-5 мм. За один раз використовуйте кількість розчину, достатню для 1-2 плиток, щоб він не застигав під час роботи. Використовуйте плоский шпатель, щоб зачерпнути та розподілити плитковий клей.

Вирівняйте клей зубчастим шпателем так, щоб вся поверхня була покрита смужками. На такій основі зручно вирівнювати плитку за рівнем, зміщувати в сторони при необхідності.

Використання зубчастого шпателя для плиткового клею
Так має виглядати клей перед укладанням на нього плитки.

4Обережно покладіть плитку та втисніть її у розчин, щоб закріпити. Сильно натисніть на плитку, щоб її нижня частина повністю стикалася з клеєм, інакше кахель може піднятися. Щоб поверхня суміжних плиток була на одному рівні, легенько простучите плитку в потрібному місці гумовим молотком.

Зачекайте 1-2 хвилини, перш ніж витерти клей, що виступив між плитковими швами. Якщо ви хочете, щоб усі плитки знаходилися на однаковій відстані один від одного, використовуйте розпірки для плитки, щоб душовий піддон виглядав однорідним.

5Затріть плитку так, щоб вона була врівні зі зливом. Змішайте затирання в ємності, в якій вона постачається, або у великому відрі. Налийте трохи затирання на плитку та розподіліть її по плитці плоским шпателем або гумовим скребком. Втирайте затирання у проміжки між плитками, щоб вода не проникала всередину і поверхня була рівною. Після нанесення затирання дайте їй висохнути протягом щонайменше однієї години.

 У цій публікації ми описали, як зробити душовий піддон своїми руками. Щодо облицювання ми розглянули плитку, але можуть бути інші варіанти. Все залежить від ваших уподобань. Сподіваємось, стаття була вам корисна. Не забудьте поділитись публікацією з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности