4 способи: Як прибрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах

Як прибрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах

Багато хто стикається з пошкодженнями ванни. Особливо їм схильна сантехніка з акрилу. У цій статті ми опишемо чотири способи, як прибрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах. Усі вони прості та недорогі. Також ви дізнаєтесь, як захистити акрилову ванну від пошкоджень у майбутньому.

Види ремонту

Незалежно від глибини подряпин, є три способи прибрати їх:

 • полірування;
 • Заповнення;
 • Фарбування.

Полірування

Це найшвидший спосіб усунути подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах. Користуватися ванною можна відразу після закінчення робіт. Але при кожному поліруванні або шліфуванні товщина ванни зменшуватиметься. Вона стане менш міцною.

Заповнення

Цей варіант підійде як для видалення подряпин, так і для ремонту сколів. Є спеціальні пасти та суміші, якими заповнюють подряпини. Вони тверднуть протягом від 60 хвилин до 24 годин, залежно від складу.

Фарбування

Дешевий і простий спосіб закладення подряпин на ванні з акрилу. Найкраще користуватися фарбами з балончиків. Залежно від типу фарби користуватися ванною можна буде через 1-48 годин. Основна проблема – правильно підібрати колір.

Зубна паста

Найпростіший спосіб видалення неглибоких подряпин на акрилі. Зубна паста полірує поверхню за рахунок дрібних абразивних частинок, що містяться в ній. Порядок дій наступний:

 1. Нанесіть трохи зубної пасти на подряпини;
 2. Відполіруйте їх губкою або ганчіркою;
 3. Змийте залишки пасти;
 4. За необхідності повторіть.
Цієї кількості зубної пасти вистачить для видалення такої великої потертості.

Ремкомплект

Є готові ремкомплекти для акрилових ванн. Вони бувають однокомпонентними та двокомпонентними. Перші, як правило, дешевші за другі. Однокомпонентні використовують для ремонту подряпин та сколів. Двокомпонентними ремонтують тріщини та дрібні пробоїни. Також бувають ремкомплекти із поліролем. Для наочності ви можете дізнатись ціни на ремкомплекти для акрилових ванн на Пром та в Епіцентрі.

Зазвичай до ремкомплекту входять:

 • Готовий склад чи його компоненти;
 • Шприц, кисть чи паличка для нанесення;
 • Ганчірка для протирання.
Популярний ремкомплект для акрилової ванни.

Існує багато виробників ремонтних комплектів для акрилових ванн. Їхні ремкомплекти відрізняються складом. За рахунок цього у них різний час затвердіння та повного застигання. Уважно читайте інструкцію! Видалення подряпин за допомогою ремкомплекту:

 1. Вимийте ванну з миючим засобом та протріть її насухо;
 2. На пошкоджену ділянку нанесіть трохи складу;
 3. Розітріть його по всій подряпині або потертості пальцями;
 4. Витріть ремкомплект ганчіркою (безворсової, з мікрофібри);
 5. Дайте складу повністю висохнути.

Важливо

Під час роботи з ремкомплектом використовуйте гумові або поліетиленові рукавички. Наносите зовсім небагато складу, для початку кілька крапель. Якщо не вистачить – додайте. При протирінні ганчірочкою ви одночасно видаляєте залишки складу і втираєте його в подряпини.


Засоби для ремонту акрилової ванни

Усі засоби для ремонту акрилової ванни однакові?

Ні, потрібно підбирати залежно від рівня пошкодження. Однокомпонентні склади можна використовувати для закладення невеликих сколів, подряпин. Двокомпонентні дорожчі і вони краще проявляють себе під час ремонту великих пошкоджень.

Чи є добрі виробники ремкомплектів?

Ні, в основному у всіх виробників той самий склад. Якщо ви бажаєте бренд, то просто переплачуєте за рекламу. Але найдешевші брати не рекомендуємо – у них може бути не підготовлена для нанесення суміш.

Чому є одно- та двокомпонентні суміші?

Однокомпонентні суміші призначені для одноразового використання. Двокомпонентні можна використовувати на кількох ваннах. Це професійний варіант для тих, хто займається цим.

Полірування

Є спеціальні рідини для полірування акрилових ванн. Радимо використовувати їх, якщо немає можливості зачепити подряпини ремкомплектом або пофарбувати. Полірувати подряпини на акриловій ванні краще вручну. Можна використовувати м’яке повстяне коло для дриля, шуруповерта або болгарки.

Поліролі для акрилу можуть мати різну основу. Здебільшого вони матують покриття. Краще використовувати поліроль на основі воску – вона надає поверхні рівний глянсовий блиск. Незважаючи на тип та склад, порядок дій однаковий:

 1. Промийте миючим засобом, просушіть або протріть ванну;
 2. Нанесіть поліроль на подряпини чи потертості;
 3. Поліруйте поверхню вручну або інструментом;
 4. Змийте залишки поліролю.

Важливо

При поліруванні дрилем, болгаркою або шуруповертом виставте інструмент на мінімальні обороти. Періодично очищайте ділянку, що обробляється, і перевіряйте, наскільки добре видаляються подряпини і потертості.


Фарбування

Це найпростіший спосіб заповнення (не полірування!) подряпин. Для фарбування акрилової ванни краще використовувати емаль або акрилову фарбу. Якщо подряпані стіни, простіше користуватися аерозолем у балончику. Якщо подряпини на дні ванни можна використовувати рідку фарбу. Процедура проста:

 1. Помийте ванну з миючим, протріть її насухо;
 2. Нанесіть фарбу пензлем, валиком або балончика;
 3. При необхідності витріть патьоки.

Важливо

Акрилова фарба висихає від 30 хвилин до 2-х годин. Емалева фарба може висихати до 48 годин. Але має набагато більший термін служби (до 20 років).


Великий мінус такого варіанту – вибір кольору. Визначити точний відтінок ванни можна колориметром (спектрографом), але він коштує дуже дорого. На допомогу прийдуть сучасні технології. Для визначення кольору є програми для визначення кольору на iOS та додатки для підбору кольору для Android.

Як прибрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах – підіб’ємо підсумки

СпосібДешевизнаПростотаЕфективністьДовговічність
Зубна паста★★★★★★★★
Ремонтний комплект★★★★★★★★
Полірування★★★★★★
Фарбування емаллю★★★★★★
Фарбування акрилом★★★★★★

Як захистити акрилову ванну від подряпин

 • Якщо у вас є домашні тварини, перед тим як купати їх стелите у ванну гумовий килимок.
 • Встановіть на ванну захисну кришку або ролет – вона захистить акрил, якщо ви щось упустите в неї.
 • На час ремонту можна обробити ванну спеціальним захисним покриттям.
Захисна кришка на ванну.
Захисний ролет на ванні.

У цій статті ми розповіли, як забрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах. Сподіваємось, публікація допоможе вирішити вашу проблему. Якщо ви знаєте інші варіанти – пишіть у коментарях. І не забудьте поділитись статтею з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности