13 фактів: Плюси та мінуси акрилових ванн

Обновлено: 6 Травня 2022.

Плюси та мінуси акрилових ванн

У цій статті ми опишемо основні плюси та мінуси акрилових ванн. Це не рекламна публікація, тому розповімо все, як є. Ви дізнаєтеся, в чому і наскільки ванна з акрилу краща і гірша за ванни з чавуну і сталі. Також ви дізнаєтесь, які технології використовуються при їх виробництві. Наприкінці статті ви знайдете рейтинги сваволі.

З чого виготовляють акрилові ванни

Існує п’ять типів акрилових ванн . Залежно від внутрішньої будови, технологій виготовлення та матеріалів, у них різний термін служби, ремонтопридатність тощо. Нижче ми розглянемо кожен з варіантів, розповімо про їхні плюси та мінуси.

Акрил (ПММА, литий поліметилметакрилат, оргскло)

Ванни із чистого акрилу – найдешевший варіант. Теоретично, у них такий самий термін служби, як у інших, але є низка недоліків. Ванни із чистого ПММА (органічного скла) легше пошкодити, для утворення тріщин досить точкового удару середньої сили.

Із плюсів – чистий акрил легко відремонтувати. Його можна запаяти, склеїти. При ремонті, як правило, пошкоджене місце посилюють накладкою зі скловолокна.

Литі акрилові ванни зберігають колір протягом усього терміну служби. При виготовленні поліметилметакрилат поєднується з барвником, а не фарбується. Незалежно від пошкоджень його колір зберігається.

Листи акрилу, ПММА, оргскла
Акрил (ПММА, литий поліметилметакрилат, оргскло) у листах.

АБС-пластик з акриловим покриттям

Дорогіший варіант – ванни з АБС-пластику, з покриттям чаші з акрилу. Вони довговічніші ніж акрилові, краще протистоять ударам. Непогано тримають тепло, стінки та дно ванни повільніше остигають, ніж з литого ПММА.

Основний недолік таких ванн – низька ремонтопридатність. Товщина акрилового покриття не більше ніж 1 мм, в середньому становить 0,4-0,6 мм. Якщо його глибоко пошкодити, буде видно підкладку. Як правило, вона не збігається за кольором із акриловим шаром.

Ванний із пластику та акрилу можуть сильно відрізнятися за властивостями. Все залежить від товщини матеріалів, їхньої якості, можливих наповнювачів. Відповідно, варіюється вартість. Дешеві варіанти погано тримають тепло, швидко остигають.

АБС-пластик з акриловим покриттям
Приклад аркушів АБС-пластику з акриловим покриттям.

Акрил, армований фіброю

Цей варіант акрилових ванн має найкраще співвідношення надійності та ціни. Фібра (волокно) виконує роль арматури для акрилу. Воно запобігає появі тріщин та сколів при ударах.

Матеріал рівномірно пофарбований у всьому обсязі. Тому при пошкодженнях (подряпинах, потертостях) колір ванни не змінюється. Єдиний виняток – якщо ванна пошкоджена глибоко, можуть переглядати прожилки волокна. У таких випадках ремонт неминучий.

За тепловими характеристиками ванни з цього матеріалу не відрізняються від ванн із ПММА. Вони легко прогріваються, але швидко остигають. По суті, від ванн із поліметилметакрилату вони відрізняються лише надійністю.

Кваріл (Quaryl)

Кварил – новинка на ринку матеріалів на основі акрилу. Він розроблений та запатентований компанією Villeroy&Boch. До його складу входять:

 • 35% – акрилова смола
 • 60% – кварцовий пісок;
 • 5% – добавки.

У ванн з кварила рівень теплоізоляції вищий ніж у акрилових та аналогічних. Вони краще тримають тепло, витримують велике навантаження. Завдяки 5% добавок кварив стійок до появи тріщин та сколів. Компанія Villeroy&Boch дає 10 років гарантії на вироби із нього.

До мінусів кварилових ванн можна віднести високу вартість, більшу питому вагу. При пошкодженнях можуть бути проглядані піщинки, відмінні від кольору акрилу. У разі виникнення подряпин і потертостей потрібний ремонт, як мінімум – фарбування.

Двошаровий акрил з прокладкою з фібергласу

Така технологія виготовлення ванн із акрилу з’явилася зовсім недавно. По суті, це два вкладиші з акрилу (зовнішній та внутрішній), між якими прокладено скловолокно (фібергласс).

Властивості ванни із двошарового акрилу залежать від моделі та виробника. Товщина вкладишів та скловолокна впливає на теплопровідність. Залежно від них ванна швидше або повільніше нагрівається та охолоджується.

Прокладка зі скловолокна є одночасно елементом жорсткості та теплоізоляцією. Вона запобігає утворенню тріщин при ударах та деформації.

Загальні плюси та мінуси акрилових ванн

Плюси акрилових ванн:

 1. Доступна ціна;
 2. Гладка, непориста, зручна поверхня;
 3. Легко ремонтуються;
 4. Залишаються теплим на дотик при кімнатній температурі;
 5. Багато варіантів кольорів, розмірів та форм;
 6. Невелика вага;
 7. Легко очищаються.

Рекомендуємо прочитати:

Яку вагу витримує акрилова ванна;

Що краще – акрилова ванна чи чавунна? Плюси та мінуси ванн з акрилу та чавуну.

Мінуси акрилових ванн

 1. Легко дряпаються;
 2. Схильні до знебарвлення;
 3. Крихкість;
 4. Необхідний каркас або кріплення до стіни;
 5. Недовговічні;
 6. Швидко остигають.

Ціна

Вартість акрилових ванн у рази менша, ніж чавунних або сталевих. Залежно від дизайну та типу матеріалу, різниця в середньому становить 100-120%. Тобто, акрилові ванни в два і більше разів дешевші за аналогічні за розмірами сталеві та чавунні.

Вразливість до пошкоджень

Акрил набагато легше подряпати ніж сталь. Щодо чавуну – спірне питання. Все залежить від його марки. Чим твердіше матеріал, тим більше на його поверхні залишаються подряпини. Наводимо показники твердості для акрилу, сталі та чавуну, що використовуються для виготовлення ванн:

 • Акрил: 180-190 Н/мм²;
 • Сталі: 340-510 Н/мм²;
 • Чавуна: 120-240 Н/мм².

Як бачимо, дешеві ванни з чавуну можуть бути менш стійкими до появи подряпин і потертостей ніж акрилові. Але не забувайте, що чавунні ванни вкриті шаром емалі. Пошкоджені місця можна відновити.

Якість поверхні

Акрил не так ковзає, як пофарбований емалевою фарбою чавун та сталь. Це важливий фактор при виборі матеріалу, з якого виготовлена ​​ванна. Але зараз є чавунні та сталеві ванни, на дні яких є фактура – ​​декоративні елементи. Їхня поверхня не глянсова, а злегка шорстка. Тому не можна з упевненістю сказати, який тип ванн безпечніший.

З іншого боку, такі елементи збирають бруд. Їхня поверхня ребриста, в проміжках між ребрами застоюється волога. При її випаровуванні залишається осад, якого складно позбутися. Це видно на фото нижче.

Радимо прочитати:

13 способів: Як відмити ванну від бруду в домашніх умовах;

4 способи: Як прибрати подряпини з акрилової ванни в домашніх умовах.

Шорсткі декоративні елементи на дні чавунної ванни
Шорсткі елементи на дні чавунної ванни, які протистоять ковзанню.

Стійкість кольору

Акрилові ванни не покривають фарбою. Барвник додається до складу акрилу у процесі його виробництва. Виробники бюджетного та середнього класу можуть використовувати неякісні барвники, а в процесі виробництва можуть нерівномірно розподілятися за обсягом матеріалу.

Згодом такі ванни змінюють свій колір. Причому це відбувається нерівномірно. Через скільки ваша акрилова ванна втратить товарний вигляд, залежить від умов експлуатації, якості барвника та дотримання технологій при приготуванні акрилової смоли.

Ремонтопридатність

Чавунні та сталеві ванни складніше пошкодити, ніж акрилові. Але їхній ремонт обходиться в пристойну суму. Іноді вигідніше купити нову сталеву ванну, ніж ремонтувати стару.

Ремонт акрилових ванн набагато простіше та дешевше. Якщо пошкодження невеликі (подряпини, сколи), це можна зробити в домашніх умовах. В інтернеті багато роликів та статей на цю тему. Але тут теж є нюанс – чим якісніший матеріал, з якого зроблена ванна, тим складніше і дорожче її відремонтувати.

Крихкість

Як правило, товщина стінок акрилових ванн менша, ніж у чавунних і сталевих. Тому вони не відрізняються міцністю. Непоодинокі випадки, коли при падінні важких предметів у ванну з акрилу вони пробивали її дно.

Тріщина у ванні
Тріщина в акриловій ванні після падіння важкого предмета.

Комфорт використання

З точки зору використання в холодну пору року, акрилова ванна дає фору чавунною або сталевою. Коли ви стаєте ногами на акрил, тепло вашого тіла швидко нагріває його. Якщо ви встанете у металеву ванну, ваші стопи відчуватимуть холод металу досить довго.

Способи монтажу

Чавунну або сталеву ванну достатньо встановити на ніжки, відрегулювати по висоті, підключити злив та можна користуватися. З акрилової доведеться повозитися. Цей матеріал легко деформується. Акрилові ванни встановлюються на спеціальний каркас або кріпляться до стін. В ідеалі слід використовувати два способи фіксації.

Варіативність

Акрил дуже зручно та легко обробляти. Тому на ринку представлена ​​велика кількість різних за розмірами та формою акрилових ванн. Кожен виробник має кілька модельних рядів.

Ми переглянули найбільші інтернет-магазини, які продають сантехніку. У середньому, вибір акрилових ванн у 7-10 разів більший, ніж сталевих та чавунних разом узятих. Це без урахування кварилових, які тільки набувають широкого поширення і також відносяться до акрилових.

Асортимент акрилових ванн
Кількість моделей акрилових ванн, порівняно з ваннами з інших матеріалів, в одному з найбільших інтернет-магазинів СНД.

Довговічність

Акрилові ванни (за винятком кварилових) менш довговічні, ніж сталеві та чавунні. Термін служби залежить від виробника, але перегляньте усереднені цифри:

 • Акрил: 10-20 років;
 • Сталь: 15-25 років;
 • Чавун: 25 і більше.

Вага

Це не найважливіший фактор, але все ж таки… Вага акрилової ванни набагато менша за сталеву і чавунну. Точні цифри навести складно, все залежить від технології, за якою вона зроблена. Найдешевші варіанти, як правило, важать 25-40 кг. Сталева або чавунна ванна буде у 3-6 разів важчою.

Теплові характеристики

Головна теплова характеристика матеріалів виготовлення ванн – питома теплопровідність. У акрилу вона в 300-400 разів нижча, ніж у чавуну (0,19 Вт/м*К проти 60-80 Вт/м*К).

Якщо підрахувати все з урахуванням товщини стін і питомої щільності матеріалу, виходить, що чавунна ванна остигає 4-6 разів швидше, ніж акрилова. Тобто вода в акриловій ванні буде довше залишатися теплою.

Експлуатація

Незважаючи на твердість матеріалів, у чавунних та сталевих ванн є слабке місце – емаль. Вона з часом стирається, стає шорсткою. Її все важче очищати від бруду. З акриловими ваннами такого не відбувається, якщо чистити їх миючими засобами без агресивної хімії та абразиву.

Порівняння чавунних ванн та акрилових

Напевно ви ставите питанням – чи варто міняти чавунну ванну на акрилову? Давайте розберемося за пунктами.

Вага

У середньому акрилова ванна в 3-6 разів легша за чавунну. Це залежить від її розмірів, використовуваних матеріалів та їхньої товщини. Для прикладу наводимо вагу стандартних радянських та російських чавунних ванн:

Довжина ширина70 см75 см80 см85 см
160 см85-95 кг95-105 кг105-115 кг115-125 кг
170 см95-110 кг110-125 кг125-140 кг135-145 кг
180 см115-135 кг130-150 кг145-165 кг160-180 кг

У таблиці наведено орієнтовні цифри. Якщо вас цікавлять габарити, радимо прочитати статтю про розміри чавунних ванн.

Довговічність

Сучасні виробники гарантують чавунні ванни від 20 років. Але реальний термін служби як мінімум у 2 рази більший. Термін служби акрилової ванни 10-20 років. Але він сильно залежить від виду ванни, виробника та умов експлуатації. Найдешевший варіант при частому використанні не дотягне до 10 років. А ванна з кварила прослужить усі 30.

Теплові властивості

Обидва матеріали мають низькі показники теплопровідності. У чавуну теплоємність 500-540 Дж/кг*°С, а акрилу 1400-1500 Дж/кг*°С. Але оскільки акрилова ванна менше важить, то вода обох остигає приблизно однаково. Але є одне але” …

Якщо ви любитель полежати у ванні, в чавунні це буде приносити більше задоволення. Товсті стіни будуть повільно остигати під вашим тілом. В акриловій ванні стіни набагато тонші і вони дуже швидко охолонуть. Це завдає певного дискомфорту.

Зовнішній вигляд

Акрилові ванни можуть бути будь-якого кольору та дизайну. Існують дизайнерські моделі, а за бажання можна замовити виготовлення на замовлення. На відміну від радянських чавунних ванн вони бувають будь-якої форми. Наприклад:

 • Прямокутні;
 • Овальні;
 • Квадратні;
 • Кутові.
Кутова акрилова ванна
Кутова ванна із акрилу.

Обслуговування

Обидва види ванн необхідно регулярно чистити м’якими неабразивними засобами. На відміну від чавуну, акрил менш стійкий до агресивної хімії. При виборі засобу для чищення потрібно звертати увагу на його склад.

Стійкість до появи тріщин та сколів – спірне питання. Дешеві ванни з чистого акрилу бояться ударів більше, ніж чавунні. А дорогі варіанти більш стійкі до механічного впливу. З іншого боку, ванни з акрилу легко відремонтувати. Тоді як ремонт чавунних нерентабелен.

Найкращі виробники акрилових ванн

ТОП-10 брендів акрилових ванн європейського виробництва:

 1. Jacuzzi;
 2. Kohler;
 3. Colston;
 4. Jaquar;
 5. Hindware;
 6. Roca Parryware;
 7. Johnson Bathrooms;
 8. Ove Decore;
 9. Kaldewei;
 10. Eros.

Найкращі російські виробники російських ванн

 1. Акватек;
 2. Bas;
 3. Triton;
 4. 1МарКу;
 5. Alpen;
 6. Aquanet.

Рейтинг виробників ванн з акрилу на думку американців:

 1. Kohler;
 2. Kingston Brass;
 3. American Standard;
 4. Aquatica;
 5. Duravit;
 6. Wyndham Collection;
 7. ANZZI;
 8. TOTO;
 9. Woodbridge Bath;
 10. OVE Decors.

Підведемо підсумки

Ще недавно акриловим ваннам співали дифірамби. Вважалося, що вони повністю витіснять сталеві та чавунні. Але технології не стоять дома. Виробники металевих ванн випускають більш досконалі моделі, а акрил не так багато позитивних сторін.

Акрилові програють у терміні служби, надійності, довговічності. Це непоганий бюджетний варіант. До того ж, можна підібрати модель із будь-якими розмірами, дизайном, кольором. Але чавунні та сталеві ванни не варто списувати з рахунків. Вони все ще популярні.

У цій статті ми розповіли про плюси та мінуси акрилових ванн у порівнянні з металевими. Сподіваємося, ви отримали з неї користь. Свою думку ви можете залишити у коментарях. Не забудьте поділитись публікацією з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности