Розміри чавунних ванн: Російські, радянські, закордонні, нестандартні

Яких розмірів бувають чавунні ванни

При виборі чавунної ванни варто враховувати кілька критеріїв. Найпершим є розміри ємності, оскільки при правильному підборі габаритів ванна гармонійно впишеться в інтер’єр, а прийом водних процедур буде комфортним для всіх членів сім’ї. У цій статті ми розповімо, яких розмірів бувають чавунні ванни як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

Радянські ванни

У СРСР ванни випускалися згідно з ГОСТом, який містив такі модифікації: довжиною 150х70 см, 170х75 см та 180х75 см . При цьому радянські чавунні ванни розміром 180х75 см були рідкісними та вважалися особливою розкішшю. Були у продажу також сидячі ванни 120х70 см.

У порівнянні з радянським часом асортимент продукції російського виробництва став ширшим, але ванни 180 см доступні лише в імпортному виконанні. Ширина чавунної ванни (стандартної) була не більше 70-75 див.

Розміри чавунних ванн російського виробництва.

Асортимент ванн вітчизняного виробництва не настільки широкий, як у зарубіжних фірм. Але при цьому російські ванни відрізняють важливі переваги: ​​вони дешевші за іноземні аналоги, а їх стінки товщі, що продовжує термін служби. При однакових довжинах російські чаші важать на 20 – 25 кг більше від іноземних, оскільки в перших товщина стінок 8-10 мм, а в других – 5 мм.

У таблиці представлені всі розміри ванн, що випускаються російськими заводами.

Довжина та ширина, см Глибина, смОб’єм, л
120*7046.2148
150*7041.7169
150*7543.7195
160*7547.5222
170*7041.7196
170*7546.2235

Довжина 120 см

Найчастіше можна почути назву «сидяча ванна», оскільки цей вид сантехніки дозволяє приймати водні процедури лише у положенні сидячи. У вітчизняних ванних кімнатах немає на дні виступу для сидіння, який зустрічається у імпортних аналогів. До низу вони звужуються, тому порівняно з іноземними чашами тих самих параметрів мають об’єм на 7 л менше.

Таку сантехніку не можна назвати найзручнішою, але й має плюси: купель легко вписується навіть у мініатюрні ванні кімнати, а важить не більше 80 кг.

Довжина 150 см

Один із найпопулярніших розмірів є 150*70. Це пов’язано з габаритами стандартних квартир у багатоповерхових будинках, проте комфортною така ємність із глибиною 42 см буде для людини зі зростом до 170 см. У більш високих людей коліна вже будуть над рівнем води.

Довжина 170 см

Близько п’ятнадцяти років тому оптимальним рішенням для типової ванної кімнати вважалася балія 160 см, проте вимоги людей до комфорту під час водних процедур зросли, тому зараз стандартним розміром чавунної ванни, поряд зі 150 см, вважається довжина 170 см. І оскільки комфорт означає і простір, то з’явилися 170-сантиметрові купелі шириною 75 см (раніше у продажу були лише різновиди 70 см). Додатковий плюс великої чаші – це можливість приймати ванну довше: час остигання води збільшується за рахунок великого об’єму.

Довжина купелі 170 см оптимальна для людей зростом 170-185 см. Людині невисокого зросту може бути незручно така ванна, але цю проблему легко усуває гумовий підголовник, який попереджає зісковзування.

Яких розмірів бувають чавунні ванни зарубіжних виробників

Закордонні виробники можуть “похвалитися” широким вибором розмірів ванн із чавуну. Істотний плюс у тому, що внутрішня форма резервуарів суттєво відрізняється від моделі до моделі, що дозволяє вибирати сантехніку не лише за зовнішніми розмірами, а й за обсягом.

На відміну від країн СНД, за кордоном немає стандартів розмірів чавунних ванн. Довжина зазвичай становить 160-180 см., але бувають винятки. Ширина стандартної чавунної ванни залізничного чавунної ванни від 70 до 80 см. Але бувають винятки, Є серійні моделі в 100 см шириною.

Маленькі ванни

Довжина чавунних ванн невеликого розміру варіюється від 100 см до 130 см, вони можуть бути як зі сходинкою для сидіння, так і звичайної форми.

Розмір 150*70 см

Ванни 150 на 70 представлені в асортименті багатьох закордонних виробників. Наприклад, китайський бренд Artex пропонує моделі ємністю всього 111 л і висотою 42 см. Ванна Continental іспанського виробника Roca за тих же параметрів має об’єм 161 л. Французька фірма Jacob Delafon випускає чавунні ванни Parallel з бортом 45 см та об’ємом 166 л.

Ванна Jacob Delafon Parallel
Чавунна ванна французького виробництва Jacob Delafon Parallel

Отже, якщо у вас на порядку денному стоїть економія води, варто звернути увагу на китайські варіанти. Якщо ж ви любите приймати водні процедури з комфортом, краще дивитись у бік вітчизняних чи європейських фірм.

Розмір 170*70 см

У цій категорії різниця в обсягах резервуарів європейських та китайських виробників вже не настільки величезна. Наприклад, об’єм Artex Cont становить 192 л, а ванни Jacob Delafon Soissons – 158 л. У цій категорії найглибші балії пропонує Jacob (глибина – 45 см).

Французька ванна Jacob Delafon Soissons
Чавунна ванна Jacob Delafon Soissons французького виробництва

Довжина 180 см

Купелі таких габаритів випускають лише закордонні заводи. Російські споживачі оцінили ванни значних розмірів, тому вони користуються у нас великим попитом. Ці купелі не бувають шириною 70 см: оскільки вони мають забезпечити максимально комфортне купання, їх випускають у розмірах від 80 до 90 см.

Найбільшу за обсягом ванну цієї групи виготовляє італійська компанія Castalia: об’єм моделі Emma (180*85) складає 200 л. А у ванни фірми Jacob за більшої ширини (90 см) обсяг досягає лише 170 л. Причина невеликої ємності – наявність вбудованих підлокітників. Щодо глибини ванни 180 см не можуть похвалитися великою різноманітністю – цей показник становить 42 – 45 см.

Італійська чавунна ванна Castalia Emma 180х85 см
Ванна Castalia Emma 180*85 см

Нестандартні розміри

Для деяких ванних кімнат найкращим рішенням є моделі 140 або 160 см. Ванни 160 см, крім стандартної ширини 70 см, випускаються 80 см. Щоправда, пропонує їх тільки бренд Roca (купіль Roca Haiti має об’єм 180 л і стандартну висоту 42 см).

Чаші 140 см можна знайти лише завширшки 70 або 75 см.

Рекорд за розмірами купелі належить фірмі Goldman (Китай), яка випускає ванни з параметрами 200х85 см об’ємом 280 л. У лінійці товарів компанії Artex теж присутня чавунна ванна великих розмірів (200*85 см), але її обсяги скромніші – лише 202 л.

Як вибрати розміри ванни

Щоб вибрати ємність оптимальних габаритів, слід відштовхуватись від параметрів приміщення. Для цього уважно виміряйте ванну кімнату, точність тут важлива, адже якщо купіль не впишеться на пару сантиметрів, доведеться робити канавку у стіні.

Ще один важливий фактор – статура членів сім’ї. Людина почувається повністю комфортно, коли дистанція від тіла до бортів становить 5-8 см. При виборі ширини іноді доводиться йти на компроміси, оскільки треба залишити простір для раковини і пральної машини.

Бажано підбирати модель не менше 40 см завглибшки, інакше у людини середнього зросту коліна виступатимуть із води. Також звертайте увагу на висоту ніжок. Під ними має залишитись достатньо місця для сифона. Інакше з’явиться запах каналізації у ванній кімнаті .

У статті розповіли, яких розмірів бувають чавунні ванни. Описали варіанти російського та зарубіжного виробництва. Сподіваємось, публікація буде вам корисною. Не забудьте поділитися нею з друзями!

Залишити відповідь

Мы используем файлы Cookie для лучшего представления сайта. Продолжая использовать сайт, вы соглашаетесь с использованием файлов Cookie.
Согласиться
Политика конфиденциальности